Titulky pro Windows Media Player

Jak nastavit zobrazování titulků u filmů v přehrávači Windows Media Player.

Výchozí přehrávač hudby a filmů ve Windows, Media Player, přes své mnohé přednosti a integraci do systému má jednu zásadní nevýhodu, kterou řada lidí řeší instalací dalších přehrávačů, které si s ní poradí: Neumí zobrazovat titulky. Ani v nejnovějších verzích nebyla podpora pro správné fungování titulků v českém prostředí integrována.

DirectVobSub

Klíčem je plugin DirectVobSub (VS Filter), jednoduše řečeno – přídavek, co vám umožní titulky ve Windows Media Playeru do filmů přidávat.

Jak ho zprovoznit?

  • Stačí si stáhnout soubor co najdete na stránce zde.
  • Na zmíněném webu si vyberte verzi pro váš Windows – nejspíše to bude  DirectVobSub with installer – for Windows 7/Vista/XP/2k3/2k
  • Otevřte stažený soubor
  • Potvrďte všechny kroky, všechno odsouhlaste (průvodce se vás bude ptát v angličtině)
  • Už je hotovo! Teď už by přehrávat filmy s titulky ve vašem Media Playeru měly jít.
  • Pozor: až budete chtít otevřít titulky k filmu, neprve přejmenujte soubor s titulky tak, aby se jmenoval stejně jako soubor s filmem, jen měl jinou příponu. Např.: máte soubor LOTR.avi kde je Pán Prstenů, takže titulky k němu musí být ve stejném adresáři a jmenovat LOTR.srt

Tato malá utilita umožní to, aby při přehrávání filmu byly k němu automaticky načteny titulky, jsou-li k dispozici. Sice neřeší možnosti nastavení titulků tak důkladně jako BSPlayer nebo VLC, nicméně pokud je soubor titulků pojmenovaný stejně jako soubor s filmem, proběhne načtení automaticky bez jakýchkoliv zásahů – za předpokladu, že ve výchozím nastavení pro Media Player máte jako výchozí jazyk titulu a zvuku češtinu.

VS Filter funguje bez problémů na Windows XP, Vista, 2003 i Windows 7. Pokud máte starší verzi přehrávače, doporučujeme stáhnout a přejít na nejnovější verzi.