Whatsapp do počítače

Přemýšlíte o tom, jak dostat známý messenger Whatsapp do počítače, ideálně například do PC s Windows 8? I nás tento problém zaujal a zde přinášíme řešení této otázky.

Co je WhatsApp

Aplikace WhatsApp slouží k bezplatné komunikaci přes internet mezi zařízeními, kde je nainstalována. Pokud tedy platíte za připojení k internetu v mobilu, není důvod platit ještě za SMS a komunikovat skrze textovky. Mnohem levnější a komfortnější je v tom případě nainstalovat si tento messenger a komunikovat přes něj.

Výhody oproti jiným srovnatelným aplikacím:

 • Nemusíte zjišťovat přezdívku nebo email toho, s kým si chcete zdarma psát – kontakty se automaticky vyhledají skrze telefonní čísla uložená v adresáři.
 • Aplikace je relativně nenáročná, nezatěžuje příliš výkon procesoru ani baterii nebo síťový provoz.
 • Popularita aplikace stále roste – oproti jiným sítím, které jsou často používány spíše ze setrvačnosti, Whatsapp zažívá v posledních měsících setrvalý růst.

Instalace na mobilu

Na mobilních zařízeních se dá instalace provést z následujících zdrojů:

Po nainstalování je nejprve potřeba provést ověření telefonního čísla. Jako první krok po spuštění aplikace tedy vyberte  jako zemi Českou republiku a doplňte své telefonní číslo.

overeni-tel

 

Následně proběhne ověření SMS. Pokud je vše nastaveno správně, stačí počkat několik desítek vteřin než proces proběhne.Ověření pomocí SMS

 

Po ověření se zobrazí hlavní komunikační plocha programu. Pokud si zrovna s nikým nepíšete, bude vypadat přibližně tak, jak vidíte na obrázku.

whatsapp

Po kliknutí na tlačítko s obálkou a znaménkem (+) v pravém horním rohu displeje pak můžete zahájit konverzaci s některým z vašich známých, kteří mají na mobilu nainstalován Whatsapp.

kontakty

Vzhledem k tomu, že je aplikace vázána k telefonnímu číslu, nemá žádného oficiálního klienta pro komunikaci s kontakty z Whatsapp přes počítač (ať už přes webovou online službu nebo přes program pro Windows). Existuje však jeden poměrně málo známý trik, jehož pomocí to lze obejít a my vás s ním na následujících řádcích

Instalace do PC

Stažení aplikace

 • Program nainstalujte a spusťte. Spouštění může na pomalejších počítačích trvat i několik minut, buďte proto trpěliví.

Nahrávání

 • Po spuštění vás uvítá přehled připravených aplikací, které lze spustit. Program Bluestacks je v zásadě virtuálním tabletem se systémem Android běžícím ve vašem počítači – to umožňuje spouštět aplikace pro Android přímo ve Windows. Aplikace, které nejsou v základu dostupné, se pak mohou doinstalovat. Klikněte tedy na tlačítko Search a zadejte hledat výraz „Whatsapp.“

vyhledávání

 • Potom, co se nenajdou žádné výsledky, klikněte na tlačítko, které vás odkáže do Google Play.

Whatsapp - vyhledávání

 • Nyní by se již měla aplikace zobrazit ve výsledcích vyhledávání na Google Play.

Výsledky hledání na Google Play

 • Klikněte na položku s označením „WhatsApp Messenger“ a pokračujte klikem na tlačítko Instalovat.

Zástupce Whatsapp na Google Play

 • Potvrďte, že aplikace dovolujete používat všechny údaje, které vyžaduje klepnutím na tlačítko Přijmout.

Přijmutí podmínek

 • Stažení a instalace by nemělo trvat více, než několik sekund.

stahování

 • Po dokončení instalace můžete aplikaci rovnou spustit.

Otevřít

 • Odsouhlaste podmínky používání aplikace a pokračujte dále.

Souhlas s podmínkami

 • Stejně jako na mobilu, i zde aplikace vyžaduje ověření telefonního čísla. Přepnete se tedy na Českou republiku a vložte vaše telefonní číslo.

Výběr země

 • Protože ověření pomocí SMS nebude fungovat (kvůli tomu, že nemáte v počítači vloženu SIM kartu), objeví se upozornění o tom, že ověření selhalo. Je tedy potřeba sáhnout k alternativní metodě ověření – pomocí hlasu. Klepněte na tlačítko „Zavolejte mi“ a připravte si k ruce váš mobil. Za chvilku telefon zazvoní a hlasový automat vám v angličtině nadiktuje ověřovací kód.

Ověření voláním

 • Po úspěšném zadání kódu se program spustí a začne incializovat.

Inicializace

 • Zobrazí se plocha stejná jako v mobilu a můžete zahájit komunikaci s kontakty uloženými v adresáři.

hlavní obrazovka