Svět Zdraví – recenze, diskuze, zkušenosti

Svět zdraví jsou stránky, které nabízí pomoc s výživou a také s hubnutím.

Web Svět Zdraví se věnuje, jak již sám název napovídá, přímo tématu diet, úbytku váhy a celkovému zlepšení zdravotního stavu spojeným s úbytkem přebytečných kil.

Pokud uvažujete o využití nabízených služeb a chcete předem alespoň tušit, zda nevyhodíte peníze za něco, co Vám nepomůže, nebo nesedne, je dobré si předem najít recenze těch, kteří již program zkusili. A příběhů lidí, kteří se touto cestou vydali je k dohledání na internetu opravdu hodně. Nejedná se pouze o ženy, spíš je to půl na půl, služby pravidelně využívají také muži. Za pomoci nutriční typologie a individuálního výživového plánu většina klientů skutečně dosáhla svého cíle. Podle zkušeností většiny přispívajících, se s poradcem daří hubnout jednodušeji. Poradce poskytne zmíněný výživový plán, poradí jak se správně hýbat a také, s Vámi pravidelně konzultuje pokroky, nebo případné neúspěchy a je schopen rozklíčovat, co je potřeba dělat lépe, jaké klient dělá chyby a na co se pro dosažení úspěchu více zaměřit.

Jak jsem již uvedla, recenzí je k dohledání celá řada a to samozřejmě nejen na oficiálních stránkách programu:

Jednou z klientek Světu Zdraví, která nabízené služby využila je žena, kterou trápila nadváha, a to nejen z estetického hlediska, ale také z důvodů zdravotních. Sama se snažila držet různé diety, ale jak už to u diet bývá, váha se vždy za nějakou dobu vrátila zpět a ve většině případů pak přibrala víc než vážila dřív. Protože se u klientky nespokojenost stupňovala, odhodlala obrátit se na někoho, kdo jí může odborně poradit a vést jí správnou cestou. Zkusila metodu komplexní nutriční typologie. Jak sama přiznává, začátky nebyly vůbec jednoduché. S motivací vydržet jí pomohla poradkyně, která jí psychicky velice pomohla a svým optimismem klientku naladila tak, že se nevzdala a vydržela. Po celkovém vážení po půl roce došlo ke ztrátě hmotnosti o 19 kg, v pase má méně o 16 cm a na bocích dokonce o 20 cm. Žena je nyní samozřejmě velmi spokojená. Zdraví se jí také vylepšilo, cholesterol se srovnal problémy se štítnou žlázou také. I klouby pocítily odlehčení a co si budeme povídat, vše má vliv také na psychiku, pokud je člověk spokojený sám se sebou, má hned jiný pohled na svůj život.

Další z recenzí psal muž, který jak sám přiznává, neměl dostatek vůle a odhodlání pustit se do nějakého dietního programu u kterého by dokázal vydržet a dodržovat ho. Když narazil na stránky, které nabízely pomoc s tímto vším, tak i když nebyly rozhodně prvními, které objevil, rozhodl se službu zkusit. I když byl prý velmi nervózní a nesvůj, objednal se na konzultaci. Poradkyně, která se mu věnovala, mu udělala jídelníček na míru a poskytla rady, jak vše správně dodržet a motivovat sám sebe. Jak klient přiznává, nejednalo se o nějaké drastické diety a vlastně pro něj nakonec nebyl ani problém změnit svoje stravovací návyky a svůj život.

Velkou změnou pro něj byl výběr potravin, tedy umět vybrat to, co je zdravější a čerstvé a také začít si sám vařit. Překvapením pro něj bylo to, jak to jde jednoduše, velmi chutně a přitom i dietně. Samozřejmě bylo také důležité zapojit do života pohyb. Jak sám přiznává s tím začínal pozvolna. Nebyl zvyklý dojít si pěšky ani do obchodu vzdáleného pár minut od domu. Postupně procházky zapojoval do každodenních aktivit a teď už mu nedělají problém ani delší výšlapy a výlety. Nyní je o 21 kg lehčí a život se mu změnil nejen o úbytek na váze, ale dokáže si vychutnat dobré jídlo, které si umí sám připravit a také volné chvíle už tráví spíš v přírodě a příjemnou aktivitou se svojí rodinou, než sezením na gauči.

Pomoc ale nehledají pouze lidé, kteří mají výraznou nadváhu, pomoc hledají také klienti, kteří se třeba i věnují sportu, ale díky vysokému pracovnímu tempu nemají čas na správné stravování a pozorují, že se s věkem jejich tělo mění a ne zrovna k lepšímu.

To přivedlo ke stránkám Světa zdraví také 33 letého muže, kterého i přes to, že přes týden cvičil, začínalo trápit jeho zvětšující se břicho a měnící se postava. V jeho případě bylo potřeba zapojit do jídelníčku pravidelné svačiny, začít konzumovat zeleninu a hlavně obnovit pitný režim. Neřestí také bylo to, že neměl vyvážený jídelníček a tak ho pozdě večer přepadal hlad a chutě na něco dobrého. Jeho cílem nebylo přímo hubnout, ale celkově si postavu udržet a hlavně nepřibírat. S pohybem problém neměl, ten tedy zapojil do svého programu pravidelněji a díky pravidelnému stravování včetně svačin se mu i pár kilo podařilo zhubnout, jednalo se však pouze o tukovou hmotu. Co vidí jako nějvětší přínos je to, že už ho nepřepadají nezvladatelné chutě, protože má vyvážený jídelníček a nejí pouze 3x denně. I zde je to o tom, že si klient porozuměl s poradkyní, která mu celou věc vysvětlila a doporučila další kroky.

svět zdraví

Další klientka byla ve světě zdraví také na konzultaci. Neměla vysokou nadváhu, ale zajímalo jí, jak by jí mohl být např. individuální stravovací plán užitečný. Nejprve tedy byla zvážena a změřena, dále proběhla konzultace s výživotým poradcem. Jak klientka sama uvádí, odradila jí výsledná cena výživového plánu, ale zároveň dodává, že ji poradce k ničemu nenutil, pouze jí nabídl možnou alternativu. Také jí nabídl možnost přijít se opětovně kdykoli převážit, pokud bude mít chuť a bude chtít za nějaký čas porovnat pokrok, o který se zatím bude pokoušet sama. Klientka si uvědomuje, že velká část problému je o psychice a je tedy „v hlavě“, a ona zatím zkusí využít dostupné informace světa zdraví jakou jsou recepty a rady na webových stránkách. Pokud se jí samotné nepodaří udělat kýžený pokrok, tak do budoucna nevylučuje, že se k danému poradci opětovně vrátí. Aktuálně jí ale váha ani zdravotní stav netrápí natolik, aby do něj chtěla investovat.

Negativní recenze, které je možné dohledat, ve velké míře obsahují podobnou informaci. Buď tu, že klient nechce investovat finanční prostředky, i když se jedná o jeho zraví a on sám zatím nedokázal na svém stavu nic změni. Nebo se jedná o to, že si prostě nějakým způsobem se svým poradcem nepadl do oka a necítí se být v programu natolik motivován, aby v něm buď přímo začal, nebo pokračoval.

Co mají příběhy společného je to, že pokud si klient „sednul“ s poradcem, který se o něj měl starat, ve velké většině případů byl poradce schopný ho motivovat natolik, aby na cestě za svým cílem dlouhodobě vydržel. To je ve velké většině ta nejtěžší zkouška – nevzdát to a nezůstat v začarovaném kruhu nefungujících diet a špatných mnohdy nejen stravovacích návyků. Lidé, kteří dokázali přizpůsobit svůj jídelníček tomu doporučenému, nejen zhlubli nadbytečné kilogrami a přišly o cm v pase, bocích stehnech atd., ale také se jim zlepšilo jejich zdraví. Nadváha je samozřejmě spojena se špatným tlakem, funkcí štítné žlázy, cholesterolem, hrozící cukrovou, nadměrnému zatěžování kloubů, srdečních chorob atd.

A co bylo také nepřehlédnutelným přínosem bylo zlepšení psychiky. Lidé si začali více věřit, radovat se ze života a umět si užívat volno jinak než doposud. Začali být v životě aktivní a spokojení.

Tyto přínosy už stojí za zvážení, zda do sebe investovat nebo ne. Výsledné rozhodnutí je však vždy na každém z nás. Informací k dohledání je k dispozici dostatek. Vyzkoušet Svět Zdraví nezávazně můžete registrací zde.