Pruhy na videu při přehrávání z YouTube

Dobrý den, dnes jsem si všiml takověho problému u přehrávaných videí na youtube.com v zobrazení přes celou obrazovku. Jdou tam totiž vidět takové slabé čáry (jak vodorovné, tak svislé, které dohromady tvoří takovou síť menších obdelníků, které jdou vidět pouze při pohybu a na různobarevném podkladu). Navíc mám trošku zdeformovanou trojúhelníkovou ikonku na spuštění videa a indikátor hlasitosti. Když si pak rozkliknu kvalitu videa, jsou údaje (720p,1080p apod.) nekvalitní atd. Je to zkrátka celé takové divné.

Jak jsem psal, problém je jen při zobrazení na celou obrazovku (a to jen u videí s rozlišením 720p a více), když je video zmenšené, nic nezlobí. Dále to neblbne třeba na stream.cz apod. webech, takže problém je jen s youtube přehrávačem. V Internet Exploreru s tím také nemám problémy, jen v Mozille a Google Chromu (na jiném počítači to na těchto prohlížečích funguje správně). Při připojení monitoru s rozlišením 1920×1080 je video též bez problémů. Když ho pak vypojím a video pustím na notebooku, je stále bez problémů, ale po načtení nového videa je tu problém zas.

Zkoušel jsem i odinstalovat a znovu nainstalovat Flash Player. To nepomohlo.

Dřívě jsem měl zase videa ořízlá, ale po nastavení integrované grafiky namísto té výkoné vše začalo fungovalo, teď to blbne na obou. Tudíž bude problém jinde, než v grafických kartách.

Ještě zmíním, že něco podobného mám i u jedné starší hry, která má v menu (pouze) špatný poměr stran a je pak taková rozmazaná. A zase na připojeném monitoru s tím už takové problémy nejsou… Takže to možná spolu souvisí. Nicméně mi jde hlavně o YouTube.

Děkuju.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. pokud ti blbne youtube přes flash, aktivuj si verzi pro html5 na http://www.youtube.com/html5 – videa to zobrazuje přes HTML 5 a ne přes flash, tak by to mohlo ten problém vyřešit

  2. To kupodivu pomohlo, ale dokonalé řešení to také není. Videa s reklamou to přehrává stále přes flash a režim přes celou obrazovku tak úplně přes celou obrazovku není.

    Nenapadá tě ještě nějaké jiné řešení?

    V každém případě děkuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *