Jak úspěšně sázet

Jak úspěšně sázet

Ten, kdo rád sází na různé sportovní události, moc dobře ví, že takové sázení není jenom o štěstí. Mnohdy je důležité vychytat tu správnou taktiku. Je potřeba mít přehled o sportovním dění a dodržovat určité zásady. Jak se říká, jít tomu štěstí naproti. My vám představíme několik zajímavých tipů a pravidel, jak úspěšně sázet.

jak sázet

Nebuďte lehkomyslní

Sázení není nijak náročné, ale je nutné jej brát vážně. Mnoho sázkařů k němu přistupuje lehkomyslně. Přitom základem úspěchu je disciplína. Prostudování strategie, provádění analýz, to vše vám může pomoci k výhře. Nenechávejte sázení osudu. Pracujte na sobě, informujte se. Nepřeceňujte své síly a stále se učte.

Nesázejte neustále na favority

Lidé jsou zvyklí sázet na favority, protože věří, že mají větší šanci na úspěch. Mnohdy je však lepší vsadit na outsidera, protože v případě výhry je zisk několikrát vyšší.

Bankroll management

Nevázejte se k jednotlivým sázkám, berte každou z nich jako samostatnou událost. Řiďte se tzv. bankroll managementem. Co to vlastně ten bankroll management je?

Jedná se o organizaci financí, které máte připravené na sázení. Důsledný bankroll management je základem sázení. Naučíte – li se jej používat, minimalizujete tak své ztráty a začnou přicházet zisky.

Dodržujte následující pravidla bankroll managementu:

  • Oddělte své peníze na sázení
  • Vytvořte si bankovní účet určený pro sázení. Jedině tak budete mít přehled o stavu vašich financí a nemůže se stát, že prosázíte peníze určené na nájem nebo jídlo
  • Nesázejte veškeré peníze na jeden zápas
  • Na jeden tiket byste měli sázet maximálně 3 % svého bankrollu. Pokud prohrajete, nezruinuje vás to. Budete stabilní a postupně začnou narůstat zisky

Prostudujte si sport, na který sázíte

Staňte se expertem ve sportu, na který sázíte. Budete tak alespoň o krok napřed před bookmakery a vaše finance se budou množit. Abyste byli v zisku, vaše úspěšnost musí být alespoň 60 %. To není však mnohdy jednoduché. Čekají vás dlouhá období proher, avšak díky kvalitnímu bankroll managementu je ustojíte.

Musíte se naučit spravovat vaše finance, i když se zrovna nedaří.

Value sázky

Jedná se o sázky, které v dlouhodobém měřítku přinášejí zisk. Sice mohou mít nízkou šanci na výhru, avšak naopak mají vysoký kurz. Vyhledávejte vhodné příležitosti, které nabízejí dobrou value.

Pozor na automaty

Držte se pouze sázení. V automatech, blackjacku či ruletě je téměř jisté, že jednou prohrajete. A to nemalé peníze.

Víte, kdy skončit?

Sázení je vysoce návykové, obzvlášť opakují–li se výhry. Musíte vědět, kdy je dobré skončit. Neztrácejte hlavu a vždy sázejte s rozmyslem.

Na co si při sázení dát pozor

Pohlídejte si limit

Hlídejte si limity a stanovte si vždy maximální částku, kterou vsadíte. Nenechte se unést adrenalinem.

Sledujte tabulky

Studujte jednotlivé zápasy, analyzujte a nenechte nic náhodě. Zajímejte se o tabulky a statistiky. Bude pro vás jednodušší vsadit a hlavně se dostaví úspěch v podobě výher.

Kombinujte různé zápasy

Vsaďte více zápasů na jeden tiket. Kurzy se vzájemně vynásobí a i když vsadíte nižší částku, výhra bude vysoká.

Speciální sázky

Zajímavý kurz mají speciální sázky. Nebojte se jich a vyzkoušejte je. Např. sázka na počet gólů může být výherní, ačkoliv tým prohrál.

Sázková kancelář

Udělejte si průzkum sázkové kanceláře. Kurzy jednotlivých kanceláří se mohou lišit. Vyberte si pro vás tu nejvhodnější variantu.

Můžete se podívat například na Fortuna, Tipsport, Chance nebo Bet365.

Sledujte novinky

Sledujte sport, na který sázíte, a mějte přehled o novinkách a zraněných hráčích.

Naučte se kontrolovat

S jídlem roste chuť a u sázení to platí dvojnásobně. Častým problémem mnoha hráčů je, že neumí přestat. Když přijde výhra, vyplaví se adrenalin, který je vysoce návykový. Naučte se kontrolovat a dávejte si pravidelné pauzy od sázení.

Sázení v barech

Čím dál tím oblíbenějším způsobem sázení je v barech a hospodách. Sázející se posilní alkoholem a poté mají pocit, že budou všechny jejich sázky úspěšné. Často je však opak pravdou. Po alkoholu u sázení nepřemýšlejí a sázejí na zápasy, na které by normálně nespoléhali. Přicházejí tak zbytečně o mnoho peněz.

Nejčastější chyby sázkařů “začátečníků“

Každý začátečník se dopouští mnoha chyb, než přijde na tu správnou strategii a naučí se sázet se ziskem.

Sázkové bonusy

Jednou z nejčastějších začátečnických chyb je nevyužívání bonusů od sázkových kanceláří. Přitom díky nim může výrazně narůstat zisk. Každá kancelář nabízí spoustu promoakcí a bonusů. Stačí se podívat na nabídku.

Kurzy

Dosáhnout co největšího zisku je cílem každého sázkaře. Mnoho z nich však opomíjí fakt, že základem je najít ten nejlepší kurz.

Založte si sázkařský účet u více sázkových kanceláří. Při sázení si dejte práci najít ten nejlepší možný kurz. Jedině tak můžete zvyšovat svůj zisk.

Příliš mnoho sázek na jednom tiketu

Více sázek na jeden tiket, tzv. akumulátor, je u sázkařů populární a zvyšuje kurz. Ovšem, pokud chcete tímto způsobem sázet, musíte si i tak být s každou sázkou 100 % jistí.

Mnoho sázkařů bezmyšlenkovitě vsadí na akumulátor 10 zápasů a čekají vysoký zisk. Mnohdy to ale bývá právě naopak.

Držte se pravidla, že by akumulátor měl obsahovat 3 – 4 promyšlené tipy.

Value betting

Mnozí začátečníci stále neumějí používat tzv. value betting. Jak jsme zmínili v předchozí části článku, jedná se o sázení s vysokou hodnotou. Ačkoliv je šance na výhru vybraného týmu nízká, je na něj vypsán vysoký kurz. Je důležité si pořádně projít strategie a zápas si důkladně nastudovat. Naučíte – li se však ve value bettingu chodit, máte z půli vyhráno.

jak sázet

Automaty, blackjack a poker

Chce–li začínající sázkař rychle přijít o vyhrané peníze, přesedlá na automaty. Ačkoliv se může z počátku zdát, že se vám daří a automat jste dobyli, není tomu tak. Dříve nebo později přijdete o všechny vyhrané peníze, a mnohdy i o víc.

Sází víc, než mají stanoveno v bankroll managementu

O bankroll managementu jsme se již zmínili. Je důležité si stanovit, kolik maximálně mohu vsadit. Spousta sázkařů toto pravidlo však nedodržuje. Potom se diví, že mají prázdnou peněženku.

Emoce do sázení nepatří

Nenechávejte se v sázení ovládat emocemi, mnohdy to končí prohrami a vyhozenými tickety. Mnoho sázkařů přidá na svůj ticket svůj oblíbený tým, jen tak. Bez jakékoliv analýzy či strategie. Bohužel často takový lístek končí v koši.

Sázejte promyšleně a vyhýbejte se emocionálním sázkám. Držte se vždy své strategie a z ní nikdy neupouštějte.

Sázky na přesné skóre

Jednou z nevýhodných forem sázek je sázení na přesné skóre. Takovým sázkám se vyhněte. Často se nabízejí u týmů, které jsou v poslední době úspěšné. Sázkaři se nechají zmást, protože věří, že se jim takto bude dařit i nadále. Bohužel, taková sázka je často nevýhodná. Kurzy jsou příliš nízké a šance, že tým znovu vyhraje, také mizivá.

Konfirmační zkreslení

Na sázkaře obvykle působí tzv. konfirmační zkreslení, které způsobuje “dezorientaci“ v sázení. Často si vytvářejí mylné teorie, které se jim pomocí různých indicií potvrzují. Docházejí pak k chybným závěrům.

Jediné, co na konfirmační zkreslení platí, je být objektivní. Nevytvářet si odhad výsledku zápasu, ale pečlivě propočítat strategii a podívat se zpětně minimálně na posledních 10 zápasů.

3 komentářů k Jak úspěšně sázet

  1. Nejde jen o systém samotný ale io výběr správného kasina, které je fér a vyplácí odměny bez nějakých skrytých poplatků. Obzvlášť pokud hraješ online kasina.

  2. Já koukám na hokej celý svůj život, takže už trochu vím, kdo a jak hraje, takže je pro mě sázení trochu jednodušší, ale i tak se mi kolikrát stalo, že jasný outsider vyhrál a já jsem tak přišel o své peníze. Alespoň je to ale napínavý a člověk nemá nikdy nic jistého. Sázím přes https://www.tiptiket.cz/ a už se těším, až hokej zase začne a budu se moct koukat a trochu si zasázet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *