Jak si udělat playlist na youtube

YouTube je bezpochyby nejpoužívanější server pro nahrávání a sdílení videa po celém světě. Nyní patří společnosti Google. Co vše nabízí, jak se registrovat, a jak služeb využívat se dočtete v tomto článku.

Co vše můžete na YouTube najít? Na tomto serveru je především nejvíce videí z celého internetu. Od hudebních, sportovních a filmových až po amatérská videa začínajících zpěváku, deníků z dovolených, videí ze školních lavic apod.  Nutno konstatovat, že nejeden zpěvák se díky videu na tomto serveru proslavil.

Po registraci, kterou popíšeme níže (bez ní můžete videa jen sledovat), můžete server plně a bezplatně využívat. Zde je pár ochutnávek, toho co můžete dělat.

 • Nahrávat videa a to veřejně, nebo pro skupinku lidí, kterým je pošlete. Podle nastavení soukromí.
 • Ukládat si videa ostatních do oblíbených, nebo si vytvořit vlastní seznamy hudebních, nebo jiných video klipů. (návod také níže)
 • Přidávat si vaše známe do přátel a dopisovat si s nimi.
 • Upravovat svůj profil, jako na jiných serverech.
 • Dávat komentáře a hodnocení k videoklipům.
 • Pokud najdete někoho, jehož videa vás osloví, můžete se přihlásit k odběru jeho videí, což v praxi znamená, že jakmile vydá nové video, budete o tom informováni na email.
 • A mnohé další.

Ano, youtube je sice úžasné a multifunkční, nyní nabízí i propojení s vaším Gmail, což vlastníky určitě potěší, ale i tento server je občas terčem kritiky, hlavně kvůli porušování autorských práv autory některých videoklipů, což se s kapacitou denně nově nahraných klipů uhlídat nedá. To samé platí třeba pro brutální scény, vulgarismy a podobně. I to je důvodem, proč je v některých méně demokratických státech zakázán a blokován.

Nyní už návod na registraci:

 1. Na hlavní stránce (www.youtube.com) naleznete v pravém horním rohu Vytvořit účet.
 2. Po označení této možnosti vám vyběhne tabulka, která po vás bude požadovat standardní informace: uživatelské jméno, zemi, datum narození, pohlaví, pak už jen nastavení soukromí a přečtení smluvních podmínek.
 3. Po vyplnění se vám aktivují dvě nové tabulky. Pro případ, že máte účet Google (používáte třeba Gmail), jen se přihlaste. Pro případ, že ne, není problém si ho zdarma založit (www.gmail.com). Pokud ho nechcete, vyplňte tabulku druhou. Heslo zvolte bezpečné a email pravý, kvůli dalšímu bodu:
 4. Na daný email vám přijde aktivační mail, po aktivaci už bude váš YT účet plně k dispozici.

Nyní se dostáváme k možnosti založit si váš seznam videí, neboli playlist.

Vlastní playlist

K čemu je to dobré, když máte místo toho možnost oblíbených videí vždy po ruce?

Oblíbená videa jsou sice hezká věc, ale představte si, že si tam přidáte dvě oblíbené písně, pak vám kamarád zašle videa, která udělal z dovolené, pak najdete videa z vašeho oblíbeného filmu atd. Nejen, že než najdete své písně, zaberete to plno času, ale ještě budete muset hledat každou píseň zvlášť a to vás bude značně otravovat a zdržovat.

Toto vám usnadní hledání a přepínání, jako u nahraných videí si můžete vybrat z možností, jestli váš seznam bude veřejný, nebo soukromý.

 1. Na youtube po přihlášení zvolíte Oblíbená videa.
 2. Ve sloupci na levé straně dále vyberete možnost Seznamy videí Nové.
 3. Vypíšete název a popis seznamu.
 4. Pak už to budete mít pod nabídkou Seznamy videí Nové.
 5. Po vybrání vašeho seznamu, si můžete nastavit zmiňovanou ochranu osobních údajů, upravit seznam, nebo smazat a to nejdůležitější přidat si videa do seznamu.  Pomocí historie, doporučených, nebo nejsnazší možností, že si při přehrávání kliknete na možnost Uložit do a vyberete váš seznam.

Seznamů můžete mít spoustu, můžete si tímto způsobem uspořádat videa, nebo si jednoduše vytvořit seznamy pro různé příležitosti, učení, tanec, uklidnění atd. Jedná se opravdu o chytrou a hezkou vychytávku, která vám rozhodně zpříjemní poslech.

Kristýna Jahnová

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. Dobrý den,
  pokud na youtube okomentuji video…jak můžu svůj komentář a případné reakce rychle najít?
  děkuji

 2. v profilu můžeš na youtube najít videa, která jsi označil jako líbí se, ale komentáře tam aktuálně nijak dohledat nejde.. napadá mě obezlička přes google co by mohla fungovat: zadej na google hledat tohle – site:youtube.com tvojejménonayoutube
  ve výsledcích by to mohlo vypsat videa s tvým komentářem

 3. nahrála jsem si na youtube video, které obsahovalo písničku Dalibora Jandy. A prý jsem porušila autorská práva. Chtěla jsem video vymazat, ale nevím, jak na to. Poradíte mi?

 4. Dobrý den, ráda bych se zeptala jak mám písničku/video vyjmout/odstranit z mého playlistu. díky

 5. ahoj mam standartni seznam na youtube oblibena videa ale je soukromy takze ho nikdo nevidi nevis kde ho muzu zmenit na verejny? dik za radu

 6. Dobrý den, odebírala jsem z ZouTube tutorialy (návody) na výrobky z korálků i fima. Donedávna mi na email chodily příspěvky bez problémů, ale už pár měsíců ani ťuk. Snažila jsem se různě o obnovení příspěvků, ale nevím jak na to. Při přihlášení mi to na profilu ukazuje, že jsem autor a nevím jak to změnit na odběratel. Vím, že jsem to někde poorala, ale ne a ne se z toho vymotat. Děkuji za radu, pokud jste z toho co jsem napsala moudří.

 7. vše semi líbí jeto kul

 8. Prosím kde můžů najít registrační list a v tom i vyplnit?

  Děkuji Terča

 9. Prosím kde můžů najít registrační list a v tom i vyplnit na google A YOUTUBE

  Děkuji Terča

 10. Ahoj, mam dotaz. Da se na YT vytvaret Playlist slozeny z jinych Playlistu??
  Diy

 11. pisnicky-youtube.cz .. písničky dle žánrů, nepotřebuju playlist

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *