YouTube: Toto video není dostupné ve vaší zemi

Jak přehrát video, u kterého YouTube hlásí nedostupnost pro zemi, ve které je přehráváno?

Hláška “Toto video není dostupné ve vaší zemi” je jedním z nejotravnějších errorů, se kterým se může člověk na YouTube setkat. Pokud se nechcete stěhovat do nějaké země, kde by dané video mělo jít přehrát, máte samozřejmě problém. Obzvláště to zamrzí při sestavování různých playlistů, kde takto může být často poměrně velká část videí omezena.

Hláška o nedostupnosti

Jak to obejít? Řešení je v zásadě jediné – přesvědčit YouTube o tom, že se nacházíte v zeměpisné lokalitě, kde je video přehrávat povoleno. Toho se dá docílit pomocí přehrávání přes cizí proxy servery. Tyto servery jsou umístěny v zemích, kde jsou tato videa povolena, a tak je pak můžete s jejich využitím přehrát i vy.

Pokud používáte Google Chrome, je poměrně dobře použitelným řešením rozšíření Proxtube. Stačí ho jednorázově nainstalovat – každé video, které nepůjde přehrát, bude v budoucnu automaticky přesměrováno a nebude s ním potřeba už nic řešit. Jak si tedy přidat tuto pomůcku do prohlížeče?

 1. Na stránce https://proxtube.com/install.php klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz Click here. Z kontextového menu vyberte Uložit odkaz jako… a uložte soubor na disk.
  stazeni
 2. V menu Chrome přejděte do menu Nástroje > Rozšíření a zobrazte si přehled aktuálně nainstalovaných rozšíření v prohlížeči.
  chrome-menu
 3. Chytněte stažený soubor .crx myší a přetáhněte ho do přehledu rozšíření.
  instalace
 4. Potvrďte instalaci nového rozšíření.
  potvrzeni-instalace
 5. Po úspěšné instalaci vám přibude do Chromu ikonka tohoto rozšíření. Protože není nijak potřeba pro úspěšné fungování spouštění videí, můžete si ji velmi jednoduše schovat – klikněte pravým tlačítkem na jeho ikonku a vyberte položku Skrýt tlačítko.
  skryti

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. a co když používm mozillu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *