Jak psát blog offline

V tomto článku se zaměříme na možnosti psaní blogu offline pomocí Windows Live Writer.

Windows Live Writer

Program Writer je součástí sady Windows Live a je jedním z mála univerzálně použitelných programů k publikování na blogu offline. Stáhnout ho můžete společně s dalšími programy sady Windows Live zde a může vám pomoci v situacích, kdy si chcete napsat na blog články do zásoby, ale nejste v dostupnosti internetu, takže nemůžete využít klasických možností publikování online.

Funkce

Writer umožňuje blogovat na blogu běžícím na WordPressu, Blogger, TypePad, Windows Live Spaces a dalších. Nejprve je potřeba nastavit připojení k blogu, které se posléze provede publikováním zkušebního příspěvku, který se posléze smaže. Pak můžete vytvářet příspěvky a vidět je přímo tak, jak se po zveřejnění objeví na vašem webu. Do příspěvku můžete také přímo vkládat obrázky nebo jiné elementy, které můžete vložit pomocí pluginů.

Pluginy

Writer už po nainstalování obsahuje několik pluginů – pro vkládání map z Bing Maps, vložení videa a hudebního přehrávače. Stránka s rozšířeními pro Writer nabízí řadu dalších přídavných pluginů ke stažení, pro jejich kompletní zobrazení nezapomeňte ve výpisu přepnout na všechny jazyky a ne pouze na doplňky v češtině. Plugin se instaluje jednoduše tak, že stažený instalátor přidá do Writeru tlačítku s novou funkcí. Můžete tak přidávat různá tlačítka týkající se Twitteru, Google Mapy, smajlíky aj. Přímo do Firefoxu si také můžete přidat tlačítko pro použití obsahu prohlížené stránky přímo v novém příspěvku na blogu.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *