Jak oříznout fotografii

Přečtěte si, jak jednoduše oříznout fotku během pouhé minutky a změnit její velikost tak, jak potřebujete.

Jedná se o opravdu snadný úkon, vše co budete potřebovat je obrázek/fotka na oříznutí a program malování, které je mimochodem v základní sadě Windows a najdete ho v příslušenství.

1. Otevřete program malovaní

2. V horní liště zvolte Soubor dále Otevřít a vyberte obrázek k oříznutí. (Pokud chcete obrázek předělat) Pokud chcete mít nový i starý, namísto otevření udělejte kopii. Klikněte na daný obrázek a zmáčkněte na ráz CTRL a C, následně klikněte do malování a zmáčkněte CTRL a V.

3. V panelu po levé straně byste měli vidět v prvním řádku přerušovanou hvězdu (výběr libovolného tvaru) a obdélník (výběr). Jedno z toho zvolte kliknutím, do začátku doporučujeme třeba ten obdeník (pro nácvik).

4. Nyní klikněte standardně levým tlačítkem myši na plochu s obrázkem, nepouštějte a stále držte klik. Jezděte po ploše a vybírejte, co vše chcete označit, a co už ne. Po té co tlačítko myši pustíte, objeví se vám v modrém čtverci/obdélníku vás výběr. Pokud s ním nejste spokojeni, jednou klikněte vedle vašeho výběru a táhněte znovu.

5. Po té co vytvoříte výběr, se kterým budete spokojeni, zmáčkněte CTRL + C, nebo na výběr klikněte levým tlačítkem a zvolte možnost kopírovat. Obojí plní stejný účel.

6. V horní liště zvolte Soubor, následně Nový. Nyní klikněte na CTRL + V a váš oříznutý výběr je na ploše v celé své kráse.

Pokud vám chybějí obrázky pro nácvik, zmáčkněte tlačítko PrtSc (na mé klávesnici se nachází hned vedle F12). Následně klikněte do malování pravým tlačítkem myši a dejte vložit. Ano, toto tlačítko slouží pro focení pracovní plochy.

Samozřejmě existují i jiné profesionálnější programy než je Malování, ovšem do začátku vám bohatě postačí, až budete chtít tvořit něco složitějšího, doporučujeme program PhotoShop.

Kristýna Jahnová

1 komentář k Jak oříznout fotografii

  1. zasraný zmrid, vyližte si prdle a naučte se dělat věci přehledné!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *