Jak oříznout fotografii

Přečtěte si, jak jednoduše oříznout fotku během pouhé minutky a změnit její velikost tak, jak potřebujete.

Jedná se o opravdu snadný úkon, vše co budete potřebovat je obrázek/fotka na oříznutí a program malování, které je mimochodem v základní sadě Windows a najdete ho v příslušenství.

1. Otevřete program malovaní

2. V horní liště zvolte Soubor dále Otevřít a vyberte obrázek k oříznutí. (Pokud chcete obrázek předělat) Pokud chcete mít nový i starý, namísto otevření udělejte kopii. Klikněte na daný obrázek a zmáčkněte na ráz CTRL a C, následně klikněte do malování a zmáčkněte CTRL a V.

3. V panelu po levé straně byste měli vidět v prvním řádku přerušovanou hvězdu (výběr libovolného tvaru) a obdélník (výběr). Jedno z toho zvolte kliknutím, do začátku doporučujeme třeba ten obdeník (pro nácvik).

4. Nyní klikněte standardně levým tlačítkem myši na plochu s obrázkem, nepouštějte a stále držte klik. Jezděte po ploše a vybírejte, co vše chcete označit, a co už ne. Po té co tlačítko myši pustíte, objeví se vám v modrém čtverci/obdélníku vás výběr. Pokud s ním nejste spokojeni, jednou klikněte vedle vašeho výběru a táhněte znovu.

5. Po té co vytvoříte výběr, se kterým budete spokojeni, zmáčkněte CTRL + C, nebo na výběr klikněte levým tlačítkem a zvolte možnost kopírovat. Obojí plní stejný účel.

6. V horní liště zvolte Soubor, následně Nový. Nyní klikněte na CTRL + V a váš oříznutý výběr je na ploše v celé své kráse.

Pokud vám chybějí obrázky pro nácvik, zmáčkněte tlačítko PrtSc (na mé klávesnici se nachází hned vedle F12). Následně klikněte do malování pravým tlačítkem myši a dejte vložit. Ano, toto tlačítko slouží pro focení pracovní plochy.

Samozřejmě existují i jiné profesionálnější programy než je Malování, ovšem do začátku vám bohatě postačí, až budete chtít tvořit něco složitějšího, doporučujeme program PhotoShop.

Kristýna Jahnová

Komentář ke článku “Jak oříznout fotografii”

  1. zasraný zmrid, vyližte si prdle a naučte se dělat věci přehledné!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *