Jak najít ovladače pro grafickou kartu

Postup, jak identifikovat v počítači používanou grafickou kartu a následně najít a nainstalovat ovladače pro její správný chod.

 1. Především je potřeba zjistit, jaká grafická karta je v počítači používána. První možností, jak to udělat, je jít do menu Start > Start, pak Ovládací panely – zde pak vyberte Vzhled a přizpůsobení. Pokračujte kliknutím na Individuální nastavení a přepněte na kartu Adaptér. Druhou možností je jít do menu Start > Spustit, zadejte příkaz dxdiag a potvrďte Enter. V něm pak přepněte na kartu Display a zde byste měli mít před sebou podrobný popis typu používané grafické karty.
 2. Opište si podrobně specifikaci používané grafické karty.
 3. Jděte na web výrobce – pokud máte kartu ATI, jděte na tuto podstránku na ati.com, pokud karty Nvidia pak na tuto sekci nvidia.com.
  Pokud používáte grafickou kartu od jiného výrobce, obdobně jděte na jeho web a dále do sekce Support & Drivers nebo Drivers.
 4. Při vyhledávání je potřeba zadat:
  Typ produktu (grafickou kartu),
  zda se jedná o produkt pro notebook nebo pro stolní počítač
  a jaký používáte operační systém.direct x display
 5. Další možností je podívat se na web výrobce počítače, zda nejsou relevantní ovladače umístěny tam – především výrobci notebooků nabízí pohromadě uspořádané ovladače pro své výrobky a tak není potřeba pak složitě hledat, z čeho je vlastně notebook složen a po jednom vyhledávat drivery. Stačí zpravidla zadat do google výraz: “váš typ notebooku driver” a jeden z prvních odkazů by měl vést na web výrobce.
 6. Stažený ovladač nainstalujte – zpravidla se jedná o exe soubor, který stačí spustit a potvrdit všechny instalační kroky. Po dokončení instalace je potřeba ještě provést restart počítače a následně vybrat rozlišení obrazovky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *