Jak vybrat tiskárnu do domácnosti – tipy, které jste pravděpodobně ještě nečetli

Připravili jsme pro Vás tipy na výběr tiskárny domácnosti s tím, že Vám dáme doporučení i na konkrétní zařízení. Po přečtení našich doporučení snáze najdete tiskárnu, která bude v dlouhodobém horizontu odpovídat Vašim nárokům.

Laserová vs. inkoustová – zapomeňte na stereotypy

Preferujete podvědomě laserovou tiskárnu, od které očekáváte, že její provoz bude v porovnání s inkoustovou tiskárnou levnější? Kdepak! Pojďme se podívat na konkrétní příklady. Např tiskárna Canon Pixma IP2700, která je vůbec nejlevnější tiskárnou nabízenou na portále Heuréka.cz, umí vytisknout 1 stranu o formátu A4 při 5% pokrytí za cenu 0,60Kč. Nejlevnější laserová tiskárna, Samsung ML-2160 umí stejnou stranu vytisknout za 0,58 Kč s tím, že její pořizovací cena je o cca 200 Kč vyšší a navíc umí tisknout pouze černobíle. Navíc, výše zmíněná laserová tiskárna má, v rámci cenové relace 0 – 2500 Kč, nejnižší náklady na tisk. Například tiskárny Samsung SL-M2026 a Samsung SL-M2026 tisknout shodně za 0,73 Kč (tisk 1 strany o formátu A4 při 5% pokrytí).

Nejúspornější laserovou tiskárnou v cenové relaci 0 – 2 500 Kč je právě Samsung ML-2160, nejlevnější „inkoustovkou“  pak Canon Pixma IP 2700.

Jak plánujete tiskárnu vytěžovat?

U levných tiskáren (cca do 2 500 Kč) počítejte s maximálním měsíčním vytížením v rozsahu 600 – 1 500 stránek. Pokud budete tiskárnu využívat pouze doma s tím, že nevytisknete více jak 20 stránek denně, vystačíte si i s tímto „levným“ zařízením. Další omezení v zatížení levných tiskáren je u životnosti náplní. Zatímco nejlevnější inkoustové tiskárny nabízí životnost náplně v rozsahu 200 – 700 stran (formát A4 při 5% pokrytí), nejlevnější laserové tiskárny nabízí tonery s životností 700 – 3 000 stran (formát A4 při 5% pokrytí).

náplň brother

Chcete si koupit použitou tiskárnu? Pozor na možná rizika

Ještě před tím, než si koupíte použitou tiskárnu, je vhodné si zjistit, jestli jsou na trhu k dispozici náplně pro tuto tiskárnu. Výrobci po určité době omezují dostupnost náplní pro starší modely tiskáren (cca 5 – 7 let a více), které již nejsou v prodeji. Také hrozí, že si koupíte použitou tiskárnu, které původně nebyla určena k dispozici na českém trhu, tj. k této tiskárně velmi pravděpodobně nebudou k dispozici náplně vůbec, či jen ve velmi omezeném množství (resp. omezeném počtu prodejců, kdy tak hrozí, že cena náplní bude neúměrná v porovnání s ostatními tiskárnami).

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. U mě je rozhodnutí jasné, rozhodoval jsem se jestli inkoustovou nebo laserovou tiskárnu. Zvítězila inkoustová, kvalita tisku je stejná a náhradní náplně jsou za pár korun. Nakupuji české inkoustové náplně u firmy Comps a nemůžu si stěžovat. Koukněte na jejich nabídku tady http://www.kvalitni-tonery.cz/kompatibilni-cartridge

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *