Jakou si mám koupit tiskárnu?

Do redakce nám dorazil tento dotaz: “Chtěli bychom si domů koupit tiskárnu a nevíme, jakou si vybrat. Chtěli bychom tisknout občasně fotografie, nejvíce asi různé dokumenty z internetu a taky trošku faktur z manželova podnikání při zaměstnání. Poradíte?”

Je dobře, že máte alespoň částečně ujasněné potřeby, k nimž budete tiskárnu využívat. Váš dotaz jsme konzultovali s odborníky ze serveru TisknuLevne.cz. Ti nám jednoznačně doporučili inkoustovou tiskárnu, u níž je pro vaše činnosti předpokládaný dobrý poměr nákladů na jednu vytisknutou stránku.

Neuvádíte, zda-li vás zajímají i další funkce, ale z bohaté praxe lze říci, že skenování nebo kopírování nějakého dokumentu potřebuje občas každý, proto se podívejte, pokud není váš rozpočet úplně minimální, na multifunkční inkoustové modely.

Zajímavým vylepšením jsou dnes bezdrátové modely multifunkčních tiskáren, které se hodí tam, kde mají více počítačů. Toto řešení můžete využít ale i pro tisk z internetu, tzv. cloud print, a to i pro chytré mobilní telefony například s operačním systémem Android. Několik aplikací můžete najít v Google Play

U výběru patřičné tiskárny se podívejte i na cenu papírů pro tisk fotografií, jednoznačně nedoporučujeme kombinovat papíry od Canonu s tiskárnou od HP. Protože je výsledná kvalita tisku do značné míry ovlivněná i subjektivním vnímání, nejlepší rada je vyzkoušet několik různých druhů papíru a vybrat si ten, na němž tisk nejvíce „sedí“ vašemu vnímání.

Tiskárna (ilustrace)
Tiskárna (ilustrace)

Máme pro vás i tip pro nakupování inkoustu do tiskáren. Ušetřit můžete opětovným plněním cartridgí. Pokud plánujete používat pouze nové náplně, pak se zaměřte na nákup výhodných balení, které obsahují vetší množství různobarevných náplní.

Konkrétním doporučením pro vás by mohly být modely z řady Pixma společnosti Canon. Například model MX895 se nyní cenově pohybuje okolo 3300 Kč, obsahuje navíc i fax, umí oboustranný tisk nebo skenovaní na USB disky. Stránku A4 je tato tiskárna schopná okopírovat za 14 vteřin, maximální DPPI je 9600 a cartridge Canon patří mezi ty cenově přijatelné.

3 komentářů k Jakou si mám koupit tiskárnu?

 1. Dobrý den.

  Na dotazy jakou si vybrat tiskárnu odpovídáme poměrně často.
  Udělali jsem proto stránku, kde se zákazníci mohou podívat na typy tiskáren, jejíž koupě se aktuálně vyplatí s přihlédnutím nejen k ceně tiskárny, ale také k ceně náplní do tiskárny.
  http://www.trebservis.cz/jakou-tiskarnu-koupit/
  Věříme, že pomůže i Vám.

 2. Podrobný návod, který se kromě klasických inkoustových a laserových věnuje i LED a 3D tiskárnám

 3. Právě nad nákupem tiskárny už nějakou dobu uvažuji. Jen teda v mém případě se jedná o 3D tiskárnu. Potřeboval bych ji totiž do své firmy na výrobu různých prototypů. Ty si v současné době nechávám tisknout tady https://www.sharplayers.cz/rapid-prototyping/ ale myslím si, že kdybych měl vlastní 3D tiskárnu tak by to pro mě bylo lepší. Bohužel, je to dost velká investice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *