RECENZE na Huawei P40 LITE – vyvážený telefon za skvělou cenu

RECENZE na Huawei P40 LITE – vyvážený telefon za skvělou cenu

Telefony od světoznámě proslulé značky Huawei jsou jedny z nejoblíbenějších mobilů na dnešním trhu. HUAWEI P40 LITE je novinka této značky, která nabídne uživatelům 4 zadní kamery, přední kameru realizovanou jako průstřel, obrovskou novou baterku a rychlý hardware. To vše je navíc zaobaleno do elegantní vizáže a vybírat můžete z několika barev. Telefon má však jedno velké mínus pro spousty uživatelů. Telefon předchozí generace – Huawei P30 LITE byl velice oblíbený a dobře vyvážený telefon se skvělou výdrží i kamerou. To vše navíc za přijatelnou cenu. Bude tomu tak i letos u HUAWEI P40 LITE? Pojďme se na to společně podívat.

DESIGN TELEFONU

Huawei P40 lite vypadá velice elegantně. Má zaoblené všechny hrany, které skvěle padnou do ruky. Telefon vám v nich nebude vadit a nebude mít sklony k vyklouzávání. Velikost jeho dipleje je tak akorát ke čtení, sledování videí i hraní her. Telefon je vyroben z plastu, což znamená, že při případném pádu je chráněn více, než kdyby byl vyroben ze skla. Bohužel se ale plast na rozdíl od skla mnohem rychleji poškrábe a vyleštit z něj otisky je téměř nemožné. Telefon lze zakoupit v tradiční černé a bílé barvě. K tomu ho lze zakoupit i v elegantní smaragdově zelené barvě.

Tlačítka se nachází na pravém boku telefonu a lze na ně snadno dosáhnout. Šuplík na karty zase zaujal klasické místo na boku levém. Tlačítko na vypínání funguje jako čtečka otisků prstů, která je jediným možným způsobem, jak se do telefonu dostat bez hesla. Odemykání obličejem na tomto telefonu bohužel nenajdeme.

DISPLEJ

Displej telefonu od Huawei má úhlopříčku 6,4“ a poskytuje skvělé a jasné barvy. Displej svítí dostatečně a pozorovací úhly jsou fenomenální. Přední kamera je realizována jako průstřel v levém horním rohu. Rozlišení má telefon samozřejmě full HD 1 080 × 2 310.

V nastavení displeje nalezneme automatický jas, filtr modrého světla a nastavení teploty a režimu barev. Změnit lze i rozlišení. Můžete také využívat režim pro jednu ruku. Na telefonu je nalepené sklo, které může řezat do prstů při běžném používání. Okraj na bocích není nejmenší. Naroste na horní straně telefonu, nejhrubší je potom na spodní straně.

HARDWARE

Telefon má 6 GB RAM a úložiště tvoří běžným uživatelům dostačujících 128 GB. Procesor je KIRIN 810. Díky tomu je vše svižné a rychlé, bez jakýchkoli sebemenších záseků. Pokud budete chtít, úložiště si můžete rozšířit v hybridním slotu. Do něj bohužel pasují pouze Nano SD Karty. Klasické Mikro SD karty pasovat nebudou.

Telefon si dokáže poradit i s náročnějšími hry na největší detaily. Čtečka otisků si dokáže zapamatovat až pět otisků a lze ji použít na zabezpečení jednotlivých aplikací a baterie s kapacitou 4 200 mAh zvládne telefon pohánět i při intenzivním používání až okolo dvou dní. Plné nabití zabere zhruba jednu hodinu.

Huawei P40 Lite má čtyři objektivy. Kromě hlavního tedy máte k dispozici ultra širokoúhlý, makro a objektiv s bokeh efektem. Hlavní objektivmá 48 Mpx, clona f/1.8. Ultra širokoúhlý objektiv má 8 Mpx, clona f/2.4. Objektiv s bokeh efektem má 2 Mpx, clona f/2.4. Makro objektiv má 2 Mpx, clona f/2.4.

Telefon fotí primárně 12Mpx snímky. Za denního světla jsou fotky opravdu pěkné a řadit by se mohly do nadprůměru. Fotky jsou ostré a mají dostatek detailů, i když se občas mohou zdát přesaturované. K dispozici je až šestinásobné digitální přiblížení.

Klasický noční režim je bohužel dostupný jen pro hlavní fotoaparát. Scéna při focení s nočním režimem vypadá příliš přesvětlená a neodpovídá realitě. Obloha často vypadá tmavě modrá namísto černé.

U videa je k dispozici full HD rozlišení se 30 snímky za sekundu. Bohužel není k dispozici žádný druh stabilizace.

SOFTWARE

Huawei P40 LITE je první široce dostupný telefon bez služeb Google. To je jeden z hlavních důvodů pro svou atraktivní cenovku. Se softwarem tedy možná budete zápasit. Na telefonu chybí aplikace Google Play, YouTube, nebo třeba Gmail. Nabídka v alternativních zdrojích se ovšem postupně rozrůstá. Pokud ale nechcete řešit problémy s chybějícími služby od Googlu, telefon pro vás nejspíše není vhodný.

JAKÝ TEDY TELEFON JE?

HUAWEI P40 LITE je skvělý telefon za rozumnou cenu (Huawei P40 Lite cena). Má znamenitý displej, velmi dobrou výdrž baterie, rychlé nabíjení a kvalitní nadprůměrný fotoaparát. Telefon je dostatečně výkonný a pro běžné uživatele má dostatek paměti i úložiště. Jediným velkým mínusem jsou chybějící Google služby, nabídka v alternativních zdrojích se naštěstí postupně rozrůstá.

1/5 - (1 vote)

3 komentářů k RECENZE na Huawei P40 LITE – vyvážený telefon za skvělou cenu

  1. Docela se na něj těším a myslím, že si ho i objednám. Vydělal jsem teď díky práci v Łódź docela dost peněz, takže si můžu trochu vyhodit z kopýtka. Pracovní podmínky v Polsku jsou… jak jen to říct. Nesrovnatelné? To bude asi to pravé slovo. A navíc Poláci jsou fakt skvělí lidi. Dělal jsem především v dámských kolektivech (pracuji v knihovnictví a informační architektuře), takže to bylo i docela příjemné. 🙂 A po tomhle telefonu pokukuju už fakt dlouho. Chtěl jsem původně Xiaomi Redmi 11T, ale tenhle mi přijde lepší.

  2. Di se bodnout. Tady nikoho ty tvoje žvásty nezajímají! Štastné a veselé!

  3. To to tady mekotáš?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.