Goodgame Empire – jaká je tato online hra zdarma?

GoodGame Empire je budovatelská online strategie pro více hráčů, podobná například Strongholdu, a nebo ještě více Travianu. Grafika je kreslená a relaxačně laděná. Hra je zdarma a běží v prohlížeči, není nutné nic instalovat a s registrací nejsou žádné problémy. Vše je kompletně česky a na oficiálním webu jsou všechny podstatné informace přehledně uvedeny.

Podobně jako ve výše zmíněném Traviánu si tu také můžete trochu usnadnit život. Hra je sice plně hratelná (ve volnějším tempu), i bez ždímání vaší peněženky. Netrpělivci si ale mohou zakoupit rubíny (které získáváte i v průběhu běžného hraní) a urychlit stavění budov nebo si koupit nějaký bonus.

Good Game Empire

Budete těžit dřevo a kámen aby mohly vaše zdi růst a budovy se množily a zlepšovaly. Budete stavět farmy, aby vaše armáda měla co jíst. Také je potřeba vybírat daně a starat se o pořádek, protože právě veřejný pořádek je klíčový pro efektivitu ekonomiky. Máte k dispozici celou řadu budov, kterými své obyvatele potěšíte nebo umravníte, od soch a zahrad po šibenice a pranýře. Postupně přestavíte svůj dřevěný hrádek na opevněnou masivní pevnost, na sídlo hodné vašeho majestátu a slávy, kterou si můžete mezi zástupy ostatních hráčů vybojovat. Vydáte se na spoustu trestných výprav proti loupeživým baronům a budete ochraňovat slušné lidi před jejich zlovůlí. Hra vás od začátku pomocí úkolů vede velmi jednoduše k jejímu pochopení, jak kde a co máte stavět, to vám rychle přejde pod kůži.

Good Game Empire 1

Na mapě ovšem nejste sami. Okolo vašeho hrádku jsou další hráči a někteří už mají postaveny silné pevnosti s obrovskými armádami. Proto nedoporučuji útočit na hrady, které jsou v blízkosti toho vašeho, hrozí totiž, že byste se nestihli připravit na obranu, až soupeř povolá svá vojska k zuřivé odvetě. Dobře prozkoumejte okolní pevnosti a moudře vybírejte alianci, do které vstoupíte. Vaši spojenci vám mohou pomoci obchodně a především vojensky. Prvních sedm dní na vás nesmí ostatní hráči útočit, ale pak to začne. Mate tedy přesně 604 800 vteřin času na přípravu.

Do začátku dostanete nějaký ten dárek (zlato, rubíny jídlo, suroviny nebo vybavení) a za denní přihlášení, aktivitu a plnění úkolů další. Vedle vaší hradní zdi se občas najde truhlička se surovinami, zlatem nebo rubíny. Rubíny si šetřete, později se vám budou hodit.

Good Game Empire 2

Základem hry jsou středověké hrady, jejich obléhání, bránění a zásobování. Prostě jste hradním pánem a máte starostí až nad hlavu :). Kraj je prošpikován pevnostmi loupeživých baronů, na které můžete útočit a plenit je, dokonce to bývá často vaším úkolem. V dílnách máte možnost stavět nebo nakupovat různé druhy obléhacích i obraných strojů a pomůcek, kotlíků se smůlou, kamení k vrhání na nepřátele, různých výztuží a podobně. Ve svých kasárnách pak musíte produkovat vojáky v co největším množství.

Myslím si, že se na tuhle onlinovku stojí za to mrknout. Aspoň si trošku procvičíte strategické myšlení a třeba vás role hradního pána potom, co vypleníte svého prvního souseda, začne bavit :). Registrovat se a začít hrát můžete zde.

Rate this post

5 komentářů k Goodgame Empire – jaká je tato online hra zdarma?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.