Jak hrát Rail Nation

Máte rádi strategie? Máte rádi tycoon hry? Hrajete si s mašinkami? Pokud jste alespoň jednou odpověděli kladně, pak jste tu na správné adrese.

Rail Nation je poměrně nová hra, která je přístupná veřejnosti od roku 2013. Hra je vyvinuta společností Bright Future GmbH. V průběhu hry se svým rozvážným strategickým rozhodováním stanete železničním magnátem a poměříte své schopnosti s ostatními hráči, hra je v režimu free-to-play a tak můžete hrát zcela zdarma. Vše, co k hraní potřebujete, je počítač/tablet/mobil* s prohlížečem a přístupem na internet, trocha dobré nálady (a hrnek dobré kávy také není k zahození).

Rail Nation
Registrační obrazovka

Vzhled

Hra je graficky a technologicky velice zdařilá. Prohlížečové hry občas mají problémy s výkonem, případně se musíte divoce proklikávat různými ovládacími prvky, než zadáte byť tu nejjednodušší akci. V případě Rail Nationu se však vše hýbe plynule a na grafickém uživatelském rozhraní je vidět, že si autoři dali hodně práce, aby ovládací menu byla sestavena opravdu kvalitně a hra se dobře hrála. Zde tedy autorům jedničku s hvězdičkou.

Rail Nation - herní prostředí
Herní prostředí

Obě základní mapy jsou v pseudo 3D pohledu shora, a tak můžete sledovat vaše nákladní soupravy, jak si to šinou po mapě, případně se podívat do města jak jste na tom s budovami. Grafika je pěkná a jen tak se neokouká.

Gameplay (Staňte se magnátem)

O co tedy ve hře jde? Na začátku jste malým obchodníčkem, ovládáte městečko (nebo v tuto chvíli spíše malou obchodní stanici), máte jednu lokomotivu, dva vagóny, skoro prázdný účet v bance, zamyšlený výraz a americký sen.

Postupně pak stavíte a vylepšujete budovy v městě, kupujete lokomotivy a vagóny, obchodujete čím dál více a začínáte plavat v něčem, čemu se lidově říká cash. Ve hře je také technologický strom kde vylepšujete lokomotivy, které pak mají lepší akceleraci, trakci nebo maximální rychlost atd.

Detaily o serveru
Výběr serveru

Hra je opravdu obsažná, různých lokomotiv je kupříkladu 113 typů, je zde velké množství budov ve městě, 50 měst na mapě, továrny, osobnosti, které si můžete najmout a mnoho dalšího.

Typů zboží je také kolem padesátky a postupně si jistě zaobchodujete se všemi. Výpočet jejich ceny probíhá v reálném čase a také stav vašich souprav a vodní nádrže byste měli mít stále na paměti, aby náhodou nebylo pozdě na servisování. Možných herních rozhodnutí je tedy vždy k dispozici celá řada a nudit se vskutku nebudete.

Multiplayer (Že by to byl kartel?)

Jak již bylo řečeno, v herním světě rozhodně nejste sami. S ostatními hráči budete posléze soutěžit o velkoobjemové zakázky a až se trochu rozkoukáte, tak byste se také měli poohlédnout po nějakých těch spojencích a utvořit co nejsilnější kartel.

Hra probíhá v sezónách, které se dále dělí na epochy. Sezóna trvá zhruba 3 měsíce a pokud je váš kartel opravdu silný, můžete soupeřit i o celkové vítězství. Ale i když nevyhrajete, nepochybně si užijete spoustu stavění, obchodování, domlouvání a organizování.

Závěrem

Hra je zábavná a obsažná a doporučuji ji minimálně k vyzkoušení. Hra na epochy skýtá výhody v tom, že některou můžete úplně vynechat a jindy se zase můžete snažit naplno (třeba o prázdninách). Trochu času vám také mohou ušetřit různé bonusy, které je možno zakoupit. Nicméně jejich používání není nutné a hru si plně užijete i bez nich. Zaregistrovat se a začít hrát můžete zde.

1 komentář k Jak hrát Rail Nation

  1. nemusíte nic kupovat, zlaťáky si stačí vysoutěžit! Jinak je to hra excelentní, ale děsně návyková, takže bacha!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *