Recenze PC hry Overspeed

Zajímavá na pohled, půvabná v praxi

Overspeed, celým názvem Overspeed High Performance Street Racing, je závodní PC hra, jejíž tvůrcem je společnost City Interactive. Po nainstalování a spuštění si založíte profil, ve kterém si rozjedete vlastní kariéru nebo si jen tak tréninkově spustíte rychlý závod, který není nijak závislý na kariéře.

Popis hry

Při startu kariéry je vám dána možnost vybrat si ze dvou aut, se kterými lze kariéru rozjet. Celkově postupem na vyšší příčky a porážením soupeřu je možnost vlastnit 10 aut. Kariéra obsahuje žebříček počítačových jezdců, který je rozdělen do 4 úrovní (prestiží). Od té nejnižší do absolutní špičky, kde už závodíte ve velmi těžkých kaňonech a okruzích s těmi nejlepšími jezdci. Abyste se dostali na samotný vrcholek žebříčku, 4. nejvyšší prestiže, je vaším úkolem porazit 60 závodníků. Lze si zahrát i multiplayer s reálnými hráči.

Pohled do garáže a herních možností

Pojďme se podívat do garáže, hlavního ovládacího panelu Overspeedů. Vlevo nahoře vidíme pokrok a úspěšnost, ve středu obrazovky jméno auta, které máme nyní vybrané a v pravém rohu se nám nabízí tabulka s aktuálními hodnotami našeho sporťáku (tj. zrychlení 0-100, max. rychlost, výkon a jízdní vlastnosti). Pokud postoupíme do levého dolního rohu, naskytnou se nám 2 rubriky. První poskytuje seznam všech auto a ty, které vlastníme jsou vyplněné barvou, ostatním svítí pouze obrys auta. Druhá rubrika nám označuje vybrané a použitelné díly na našeho sporťáčka. Úplně dole se nachází pás funkčních karet: • Telefon – můžete pořádat své vlastní závody • Časovky – hrajte a vyzývejte nejlepší hráče hry (legendy, které když porazíte, získáte mimořádný vzhled svého auta, který ovšem nelze již měnit!) • Blesk – náhodný závod bez sázek (tréninkový) • Helma – vytvoří nový profil hráče • Koruna – žebříček s aktuálním vaším umístěním ve hře • Kamera – přehraje poslední absolvovaný závod, máte možnost vytvořit screenshoty • PC – nastavení, kde si změníte ovládací prvky hry, grafiku, hudbu atd. • List – příběh o tvůrcích hry • Červená šipka – ukončení hry.

overspeed

Styl závodů

Samotné závody jsou konstruované ve stylu duelů, kdy pc závodník a vy vsadíte vždy nějakou vychytávku, díl vašeho auto (převodovka 1. – 4. stupně, nárazník, kamufláž, nálepky na auto, nitro, …), později se můžete vsadit o klíčky auta. Potvrdíte „OK“ sázky a vyrážíte na trať. Pokud vyhrajete, postoupíte o tolik míst, o kolik je prohraný závodník před vámi. Naopak když prohrajete, sestupujete o takový počet míst, o kolik je vyhraný soupeř pod vámi. Díly, které vyhrajete můžete ihned namontovat na auto, čímž ho vylepšujete.

Herní vlastnosti

Co se týče samotného hraní, jsou Overspeed velmi propracovaných závodní tuningovou pařbou. V pohodě sundaváte popelnice na ulici a porážíte vodovod, ze kterého začne stříkat voda jako z kašny. Čeho vám radím se vyvarovat, jsou stromy. Ty neprorazíte ani nepřelomíte vejpůl. Na obrazovce vpravo je zelené autíčko, které nám poukazuje na aktuální stav auta. Oranžově se přebarví ta část auta, která při názazu dostala nejvíce zabrat. Při opakovaných nárazech autíčko zčervená a při prudkém nárazu se klidně stane, že vám odejde kolo. V takových případech doporučuji stisknout výchozí klávesu CTRL, kterou si auto opravíte a je jako nové. Klávesou Esc závod pozastavíte, opětovným stistnutím Esc v hzávodě pokračujete. Když na chvíli v závodě zastavíte, uslyšíte i štěkajícího psa. Lze připojit celou řadu ovládacích zařízení, zejména volant s pedály. Některý volant je ovšem velmi citlivý a bude chvíli trvat, než si zvyknete.

Shrnutí

Overspeed je velmi povedená závodní hra, která není nijak extra náročná na hardwarové vybavení PC, neměl by být problém ji rozjet na Win XP a novějších verzí Windows OS. V kariéře máte k dispozici široké možnosti, nechybí konektivita s externími přípojnými zařízeními, jako je například volant. Závody jsou svižné, možnost přepnutí pohledu do cockpitu, graficky jsou propracovaná nejen auta, ale i závodní prostředí, tratě, kde je vám vystavena volnost s širokou škálou zkratek. Reálně se projevuje poškození vozidla. Možnost závodit a tunit 10 aut, nechybí multiplayer. Hra nezabírá ani 2 GB a ode mě ji patří palec nahoru.

1 komentář k Recenze PC hry Overspeed

  1. Potřebuji poradit nejde mi zapnout počítač jen bliká myš a klávesnice jen caps lock num lock , vypadalo to že je zdroj v háji , koupil jsem nový zdroj , ale stále nejde . Můżete mi poradit ????? Spike

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *