Co je to MP3

Popis tajemné hudební zkratky MP3

MP3 jsou (krátce a ne úplně přesně) hudební soubory. Je to, jako bychom hudbu slisovali, trochu různých neslyšitelných zvuků vypustili a to celé stěsnali do takové hudební konzervy. Pro představu: 700 MB má (nebo spíše mělo) hudební audio CD, vešlo se na ně 90 minut hudby. Na to samé CD, ovšem ve formátu MP3 se vešlo nějakých cca 7 hodin hudby.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Jak je organizovaná hudba ve formátu mp3

Tak jako kdysi si hudební sběratelé skládali desky do polic, dnes si ukládají alba na disku. Jednotlivé písničky jsou poskládány v adresářích, tedy albech. Každá skladba může být popsána různými atributy (tzv. ID3 tag), jako: jméno skladby, jméno interpreta, album, rok vydání, žánr. Podle těchto atributů se pak skladby mohou ve vyspělém přehrávači, jako je Windows Media Player nebo WinAmp třídit a vyhledávat.

MP3 přehrávače

Hudbu ve formátu MP3  lze v současnosti přehrávat v počítači,  stolních přehrávačích a rádiích (zpravidla přes USB flash disk), přenosných přehrávačích (iPod, Zune, iRiver a další) a v mobilech (Nokia, SonyEricsson Walkman, iPhone, …). Do přenosných zařízení se hudba nejčastěji přenáší přes USB kabel – připojené zařízení se v počítači tváří jako další disk, na který lze jednoduše kopírovat soubory z pevného disku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *