Jak přehrát hudbu

Co je třeba pro přehrávání hudby na vašem počítači? A jak si hudbu pustit? Známe odpověď.

Pokud jste zvyklí při práci poslouchat hudbu, která vás nerozptyluje, ale pomáhá vám se lépe koncentrovat a ponořit do práce, vykašlete se už na rádia, CD přehrávače, iPody a podobné alternativy. Proč mít desítky přístrojů, které spotřebovávají elektřinu a váš čas, když můžete mít vše ve vašem počítači?

Na iPodu či mobilu si poslouchejte hudbu při cestě do práce či školy. Na rádio se vykašlete rovnou, je dokázáno, že nelibá či stále se opakující píseň (oba dva případy jsou pro rádio téměř charakteristické) otravuje, tudíž zároveň i narušuje vaši koncentraci a to my nechceme.

Jaký hardware budete potřebovat

Jednoznačně zvukovou kartu, bez které se opravdu neobejdete, a dále pak nějaké reproduktory či sluchátka. Pokud máte delší pracovní dobu a může si dovolit celý čas poslouchat, doporučuje variantu reproduktorů. Málokterá sluchátka vašim uším budou vyhovovat několik hodin. Na druhou stranu pokud nejste na pracovišti sami, nemůžete si dovolit rušit a rozptylovat vaší hudbou vaše okolí. V tomto případě doporučujeme pecky.

Jaký software budete potřebovat

Program, díky kterému si hudbu staženou či hudbu z některého z datových médií přehrajete. Variant programů je v dnešní době opravdu hodně, nemůžeme zde zhodnotit jaký přehrávač je lepší nebo horší. Každý posluchač má svá hodnotící kritéria a požadavky. Můžeme vám ale poodhalit různé přednosti známých přehrávačů. Do začátku Vám doporučujeme zvolit klasiku, kterou lze následně obměnit.

Windows Media Player

Jeden z velice populárních přehrávačů. Důvodem bude možná nejen to, že je jím vybaven každý počítač s operačním systémem Windows. Hodně lidí ho používá  kvůli tomu, že má široké spektrum formátů, které umí přehrát: mp3, avi, wmv, . Za velkou originalitu, kterou ovšem nepovažujeme za nějaký extra bonus lze považovat různé barevné animace na různá témata, které volíte vy, a které se přizpůsobují písni, kterou přehráváte.

QuickTime

Elegantní přehrávač od Apple, který má rovněž široké spektrum formátů, dovolíme si tvrdit, že ještě o poznání větší. Jedná se podle nás o flexibilnější přehrávač, zejména co se týká videa a formátu mov.

 

 

 

Kristýna Jahnová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *