Jak být na Facebooku neviditelný

Jak být na Facebooku neviditelný

Jak nastavit, abyste při návštěvě Facebooku nebyli vidět na chatu pro nikoho, případně jen pro některé vaše přátele.

Krok 1: Rozdělte si přátele do skupin

 1. Klepněte vlevo pod vaším profilovým obrázkem na záložku Přátelé
 2. Pokračujte klepnutím vpravo nahoru na tlačítko Upravit možnosti přátel
 3. Nad seznamem přátel nyní najdete položku +Vytvořit seznam
 4. Napište název seznamu (např.: spolužáci) a pak zaškrtejte ze seznamu přátel ty, které do něj chcete přiřadit
 5. Volbu potvrdíte dole přes volbu Vytvořit seznam

Můžete takto vytvořit libovolný počet skupin a navíc můžete i jednoho člověka přiřadit do více skupin. Pro účely schování vaší
přítomnosti na chatu stačí v podstatě dvě skupiny – jedna pro kterou budete vždy online a druhá, pro kterou budete viditelní jen výjimečně nebo nikdy.

Krok 2: Ukrytí nejen na chatu

Teď, když máte kontakty rozčleněny na více sekcí s nimi může pracovat. První možností, která se vám nabídne, je právě ono „ukrytí“ na chatu. Na Facebook chatu bohužel není momentálně možné provést to, co třeba na Skype nebo ICQ – tedy to, abyste byli pro ostatní neviditelní, ale zároveň viděli, zda jsou ostatní online. Jde ovšem vypnout viditelnost vašeho stavu pro určitou skupinu.

Jak na to?

 • Klepněte v pravém dolním rohu na nápis Chat
 • Uvidíte, že kontakty jsou nyní členěny do skupin
 • Klepněte na váleček vedle názvu skupiny a klepnutím ho ze zeleného změňte na šedý
 • Pro všechny v této skupině jste od této chvíle offline.

K čemu se ještě hodí skupiny

Kromě nastavení viditelnosti na chatu vám skupiny navíc umožní nastavit i to, jaké údaje o vás členové jednotlivých skupin mohou vidět v profilu nebo na zdi – stačí zajít do Účet > Nastavení soukromí a vypnout viditelnost voleb pro konkrétní skupiny kontaktů.

5/5 - (2 votes)

24 komentářů k Jak být na Facebooku neviditelný

 1. Když už mne má někdo vypnutého na chatu, proč tedy vidím jeho příspěvky na zdi??? To je teda hodně trapný.. když něco napíše na zeď, je evidentní, že je online, ale napsat mu nemůžu.. solidní sviňárna. Jinak ten chat mne už v poslední době začíná obecně dost sr.át. „Chat“ v pravém dolním rohu každou chvíli zmizí.. nejjednodušší je tedy odhlásit se a znovu se přihlásit.. pak se hned objeví, ale je to celkem opruz. Nebo víte o nějakém lepším řešení? Dále.. člověka vidím že je online, kliknu na něj ale ve skutečnosti je offline, a samozřejmě i naopak. Zlatý skype a icq.. nevím proč je každý z toho facebooku tak připos.aný. Založil jsem si ho jen proto, že výše zmíněné programy již moc lidí nepoužívá (pouze ti co jsou při smyslech.. a těch je bohužel málo) a občas prostě musím komunikovat s lidmi ze školy nebo z práce. Říkám si.. proč si mne tedy někteří pitomci vůbec dávají do přátel, když mne pak mají téměř non-stop na chatu vypnutého..? No zřejmě jedni ze „sběračů kamarádů“.. v profilu jich mají přes 600 a polovinu z nich nikdy neviděli. Dostávají mne také ti, co jsou schopni psát 10krát denně na zeď zprávy typu: „zrovna jsem byl vykonat potřebu, bylo to úžasné“ Ten facebook je fakt pakárna.. a ti co si na něm denodenně ujíždí paka první kategorie.

 2. Slick vidí i neviditelné :)))

 3. Honza:tak na to nelez kdyz nechapes samotnej vyznam ty kokote

 4. Díky za celkem pro mne zbytečnou radu jak používat cosi jako skupiny a neviditelnost na FB (-I?)…, po velmi dlouhé době se ani mě nevyhnulo zpitomění a využívám právě založený svůj (jen pro nejbližší okruh přátel) „f,u-c.k,b;o.o,k“ (,-.; funguje tu cenzura? – Haló, cenzore, Ty tajtrliku, jdi se projet na kozlíku!) a musím uznat, že kolik profilů na xichtoknize, tak tolik názorů, každý si najde své, někomu maximálně stačí starý dobrý osobní e-mail, jiný zase tupě využívá šmírující Skype a podobné plané tlachárny. Zlatej mobil, kterej mám naštěstí permanentně vyplej! P.S.: Jo a mimochodem, už jste si někdo z Vás všech pisálků a komentátorů Zuckerbergova geni(-t)álního vynálezu zjistili (jen tak pro zajímavost), jakým písmenem se označují ve zdravotnictví (alespoň u nás) psychické nemoci – poruchy duševní a poruchy chování?! No a ještě ten dotaz, že: Jak označím osobu na fotografii, kterou mám v žádosti o přátelství a nezobrazuje se mi v nabídce pro označení, musím počkat až si mne přidá mezi přátele a proč si tedy můžu označit na fotce třeba kliku aniž by se mi zobrazilo něčí jméno?

 5. Dobrý den, přes noc udělali vývojáři zřejmě další „vylepšení“ a ráno jsem zjistila, že pokud se připojím na fb přes mobilní prohlížeč ( -opera mini, operační systém symbian), tak jsem vidět online, což předtím nebylo, žádné aplikace jsem si neinstalovala a zajímalo by mě, jestli to lze nějak změnit, aniž bych musela úplně vypnout chat.

 6. Dobrý den chci se zeptat jak udelat to aby moje aktivita na chatu nebyla videt, mam aplikaci na mobilu a kdyz se jen pripojim tam mi to pise aktivitu na chatu a to nechci, da se to nejak odstranit, tak abych byl na fb a na chatu se nezobrazovalo kdy jsem tam byl naposledy ? dekuji za odpoved

 7. Hrabou se v tom a tohle se už moc obejít nedá 🙁

 8. Já tě nechápu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-:)

 9. Neví někdo přez jakou aplikaci vidět na facebooku neviditelné, nebo ty co mají chat vypnutý? Přez ten slick mi to nejde.. Díky

 10. Když si mě nebo já naoplátku někoho dalšího vypnu z chatu,poznáme to navzájem?Já když to zkoušel u sebe na PC,tak mi ten dotyčný zmizí z toho sloupce přátel v chatu,ale zajímalo by mě,jestli zmizïm i já jemu nebo mě tam pořád má,ale jako kdybych byl offline…víte někdo něco?

 11. jste všichni vypatlaní magoři…

 12. prosím jak nebýt aktivní ,pokud si druhý zapne fb na mobilu,ve zprávách se mu zobrazí kdy jsem byla naposledy aktivní,,,to nechci…lze tomu zamezit?

 13. ahoj sejdem se v pondělí od 18:35-3:25 u mě doma jo-:)

 14. denisa: ok, ale kde to je u tebe doma? 😀

 15. Chci se zeptat, dá se zjistit co má člověk na timeline i když je příspěvek pro někoho blokován?

 16. Kdo se semnou sejde dnes od 18:26-6:58 v picérii-:)

 17. prosím jak nebýt aktivní ,pokud si druhý zapne fb na mobilu,ve zprávách se mu zobrazí kdy jsem byla naposledy aktivní,,,to nechci…lze tomu zamezit?

 18. Já nevím, zda bych mohla na Facebooku (nejsem zatím registrovaná) vystupovat třeba jen jako kreslířka obrázku a pod. Zkrátka, nebyla by k mání žádná moje fotografie, jen fotky mých obrázků. Ani moje pravé jméno, jen třeba přezdívka. Jde to?

 19. Ano je potřeba vytvořit nejdříve klasický osobní profil a pak vytvořit „stránku“ (facebook page) pod libovolným jménem, a ta se pak dá používat přesně tímto způsobem

 20. Kdyby někdo hledal neviditelný messenger na android pro Facebook, tak můžu jen doporučit zadat do vyhledávače slovo DISA. Připojí vás to, vidět nejste, všechny zprávy co vám kdo zrovna posílá dostanete a je to zadarmo.

 21. Jak mám udělat, aby když se mi někdo podívá na profil, mi neměl možnost napsat na chat. Tj. neměl jsem tam chat

 22. U jednoho jména v přehledu aktivit svítí stále 1 min místo zeleného puntíku.Jak se to nastavuje? Když zapnu chat, tak dotyčný je připojen, ale má tam 1 min.

 23. Zdravim.Ako vypnem aktivitu na fb ?Viete mi poradit postup?Dakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *