Jak přidat kontakt do Skype

Skype se dynamicky mění a i taková zdánlivě jednoduchá operace, jak je přidání nového kontaktu, nemusí být až tak jednoduchou. Jak tedy v tomto případě postupovat?

Hlavní okno ve Skype
Hlavní okno ve Skype
   1. Spusťte Skype. (Buď vyhledání v nabídce Start, případně klikněte na liště ve Windows vpravo dole na ikonku a zde zvolte položku Otevřít Skype).
   2. Nyní zaměřte svou pozornost na okno Skype a na to, co skrývá. Vlevo dole je seznam kontaktů, tj. stávajících lidí v seznamu. Ty si můžete řadit dle libosti mezi oblíbené přetažením do příslušného oddílu s hvězdičkou. Přepínač kontaktů lze zaměnit za vyobrazení dříve napsaných zpráv, tj. za okno Historie.
   3. Pokud máte kontaktů skutečně velké množství, můžete v nich vyhledávat za pomocí vyhledávacího řádku. Ten je umístěn přímo nad seznamem kontaktů.
   4. Vyhledávání kontaktůVyhledávací políčko slouží i k přidání kontaktu. Stačí dát hledat jméno, email nebo skype nick člověka, kterého si chcete přidat do adresáře a kliknout na políčko Prohledat skype.
    Prohledat Skype
   5. Vyberte z kontaktů, které byly vyhledány, ten co hledáte a následně klikněte na tlačítko Přidat do kontaktů.
    Přidat kontakt

26 komentářů k Jak přidat kontakt do Skype

 1. Měla jsem krátce před 2 léty asi zavedený skype, ale neužívala jsem ho vůbec a neužívám, taky nemám už dávno věci, které k němu byly potřeba..a v sobotu 2.8. 20144 mi do pošty došel z této strany odněkud e-mail, že to bude končit, abych skype aktualizovala…už ho nemám fakticky a ani nechci zřizovat a užívat, ovšem nevím, kde a jak to odhlásit….když jsem na jejich kontakt odpovídala,byla to zřejmě věc automatická a vrátilo se mi moje e-mail. psaní zpět…děkuji za radu, jak to celé vyrušit, aby mi odamtud už nic do pošty nechodilo. heslo atp. samozřejmě už dávno také neznám…Děkuje Jana

 2. Kdo jsou zástupci Skype pro CZ? Děláte verze čím dál horší, v té nové ani zkušení “ajťáci” nejsou schopni najít položku, která tam dřív běžně byla!!! “Přidat kontakt”. Co jste to za amatéry?!

 3. Hovno duplicitní, schválně jste mě vyblokovali!!!

 4. K BODU 4. ŽÁDNÉ “IKONKY” V TÉTO VERZI NAD STÁVAJÍCÍMI KONTAKTY NEMÁM!!!!

 5. Souhlasím, žádná z těchto 4 ikon tam není. Tedy ani ikona přidat kontakt. Půl hodiny se to snažím najít někde v nastavení, nebo kdekoliv jinde a bez úspěchu. Ještě štěstí že si mr.happy4 napsal co si o tom myslím, začínal jsem se obávat, že jsem tak blbý že nemůžu najít jednu jasnou ikonu. Aspoň vím, že ji nemusím hledat, protože ji tam někdo zapomněl dát.
  Neschopnost lidí, kteří dělali tuto novou verzi je vážně nekonečná

 6. Také nemohu najít jak přidat nový kontakt a také mi přestal jít zvuk při přicházení hovoru nebo došlé zprávy?Prosím o radu. Děkuji

 7. Už jsem myslel,že jsem tupík a neumím přidat kontakt,zřejmě nejsem.O radu neprosím,protože se v předchozích prosbách nic neudálo.Stačilo by zřejmě tuto záležitost napravit.

 8. Včera jsem si stáhla aktualizaci Skype a při tom mi zmizela polovina kontaktů. Proč prosím? A poradíte jak je tam mohu vrátit zpět.

 9. už hodinu maturuji a nevím,jak pridat kontakt,poradte,prosim

 10. tak po 1h hledaní jsem to vzdal a smířil jsem se že dnes nový kontakt nenajdu ,ten kdo najde jak přidat novy kontakt tak je opravdu frajer.

 11. Takisto to hľadám, ale jednoducho pridanie nového kontaktu v skype verzia 7.6 nie je možné. Stále len nové aktualizácie, ale na takúto „blbostičku” sa pozabudlo? Skvelé. Čo teda s tým?

 12. Je hezké, že mám Skype, že jsem se do něj přihlásila, obdržela jsem zapomenuté heslo, ale bohužel nevím, jak přidat kontakty, takže asi telefonovat s nikým nebudu moci. Misa

 13. po několika dnech zoufalého hledání jak vyhledat kontakt jsem na to přišel,je to hrozně jednoduché.

 14. A nemohl by Miro zveřejnit, jak ten kontakt přidat???!!

 15. Nemohl by Miro zveřejnit, jak přidat nový kontakt?

 16. Chci si do nově instalovaného skype dát nějaké kontakty. Bohužel nemohu nalézt způsob jak. Skype jsem používal dříve a bylo to bez problémů.

 17. Podle vašeho návodu kontakt nejde přidat, vedle baráčku je zavolat a + nový = vytvořit novou konverzaci, Postavička s plusem tam není. Co takhle dát tam něco lepšího jak přidat kontakt

 18. dobrý den, nemohu přijít nato jak mám najít a přidat nový kontakt , na původní verzi tam ikona byla ,párám se stím už půl den a jiné další dny před tím.. tak co s tím ????,

 19. Miro
  po dlouhé době se dívám na tyto stránky ,jestli už někdo přišel nato jak hledat kontakt na Skype . Před asi pěti lety to bilo očividné ,dnes mám Skype 7,17,106 a jak jsem podotkl stálo mně to nervy než jsem si všiml malé ikonky vedle s popisem hledat .Jeto hned pod vaším jménem a fotkou vašeho kontaktu vlevo nahoře.

 20. Jak to tady čtu jsem na tom stejně- jak přidat nový kontakt? – návod č e s k y prosím . Progooglila jsem kde co. ale marně. Ve všech možných jazycích, ale česky to ne.

 21. neustále otravování pro instalalování windovs 10 jsem podlehl a to se nemělo stát, mimo jiné nelze přidat kontakt do SKYPE. nepochopím proč se něco vylepšuje k horšímu.
  Prosím o radu jak vyhledat a přidat nový kontakt do SKYPE, před instalaci windovs 10 top bylo bezproblémové.

 22. Prosil bych někoho kompetentního, aby normálně, lidsky poradil zkušenějšímu uživateli, kterak přidat kontakt.Dříve to byla brnkačka.Spočítačem pracuji 20 let.

 23. Přidání kontaktu do skypu——zcela amatérsky vysvětlím –pod svoji fotografií kliknu na to kolečko s šikmou čárou ,za kterým je nápis hledat . Po kliknutí nápis zmizí a místo toho napíšu jméno které chci přidat do kontaktů. Ukáží se mi nabídky .
  Třeba to někomu pomůže – já to na netu hledala asi 15 min 🙂

 24. ešte raz vysvetlím to isté čo evina….ked kliknete na lupu a zadate plny nazov najskor moze označovat kontakty ktore mate ale ako napisete plny nazov alebo taky aky v zozname nemate vyskoci vam prehladavat skype…funguje to, vdaka za radu do prispievatelov ako Miro a evina.

 25. Jak jsem si přečetla předchozí komentáře, tak vidím, že nejsem za hlupačku, že si neumím nastavit/přidat kontakt. Vaše rady jsou k ničemu, protože když zadám jméno do “Prohledat skype”, tak údajně nebylo nalezeno. Přitom jména několika přátel jsem měla v předchozí a velmi jednoduché verzi Skype. Proč stále něco vymýšlíte, když je to nedokonalé a asi k ničemu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *