Jak zprovoznit nefungující internet

Tváří se, že pracuje, jak nejlépe umí, ale neotevře ani domovskou stránku. Třeba takhle to může vypadat, když se vaše připojení k internetu rozhodne, že zkrátka pracovat nebude. Co za poruchami stojí a jak se s některými z nich vypořádat?

Problém vidíte. A občas taky ne

Operační systém Windows, který vládne českým domácnostem, ukazuje dostupnost internetu za pomocí diagnostických ikon v pravém dolním rohu. Ta se mění v závislosti na tom, jestli počítač detekuje, že je, nebo není připojen k síti.

Restartujte svou domácnost nebo si pingněte do sítě

V případě, že vidíte červený křížek, pravděpodobně bude chyba někde mezi počítačem a sítí provozovatele internetu. Chyba může nastat buď v kabeláži mezi přípojkou a routerem či modemem, anebo v distribučním zařízení samotném. Žlutý vykřičník zase značí, že porucha nejspíš bude na straně provozovatele.internet

Jako na drtivou většinu, i zde by eventuálně mohl pomoct restart komponentů ve vaší domácí síti (router, modem). Totéž se týká i samotného počítače.

Pokud je chyba na straně providera a internet není dočasně dostupný, snadno to zjistíte testem pingu, neboli odezvy sítě. Pomocí příkazového řádku (Start – Příkazový řádek) a příkazem ve tvaru „ping“, za kterým následuje číslo IP Adresy. Ping pak signálem „proklepne“ místa v síti, na základě čehož poznáte, jestli mu některý z vašich domácích komponentů náhodou nepřekáží v cestě.

Kde článek nestačí, pomůže blog

Žádný z výše uvedených tipů nezafungoval nebo byste raději viděli zevrubnější návod, který vám pomůže poprat se s nefungujícím internetem? Navštivte blog dostupnyinternet.cz plný užitečných rad a tipů ze světa internetu.

Komentář ke článku “Jak zprovoznit nefungující internet”

  1. Jak nastavit internet na mobilu NOKIA Lumia 530 Dual

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *