Jak zprovoznit nefungující internet

Tváří se, že pracuje, jak nejlépe umí, ale neotevře ani domovskou stránku. Třeba takhle to může vypadat, když se vaše připojení k internetu rozhodne, že zkrátka pracovat nebude. Co za poruchami stojí a jak se s některými z nich vypořádat?

Problém vidíte. A občas taky ne

Operační systém Windows, který vládne českým domácnostem, ukazuje dostupnost internetu za pomocí diagnostických ikon v pravém dolním rohu. Ta se mění v závislosti na tom, jestli počítač detekuje, že je, nebo není připojen k síti.

Restartujte svou domácnost nebo si pingněte do sítě

V případě, že vidíte červený křížek, pravděpodobně bude chyba někde mezi počítačem a sítí provozovatele internetu. Chyba může nastat buď v kabeláži mezi přípojkou a routerem či modemem, anebo v distribučním zařízení samotném. Žlutý vykřičník zase značí, že porucha nejspíš bude na straně provozovatele.internet

Jako na drtivou většinu, i zde by eventuálně mohl pomoct restart komponentů ve vaší domácí síti (router, modem). Totéž se týká i samotného počítače.

Pokud je chyba na straně providera a internet není dočasně dostupný, snadno to zjistíte testem pingu, neboli odezvy sítě. Pomocí příkazového řádku (Start – Příkazový řádek) a příkazem ve tvaru „ping“, za kterým následuje číslo IP Adresy. Ping pak signálem „proklepne“ místa v síti, na základě čehož poznáte, jestli mu některý z vašich domácích komponentů náhodou nepřekáží v cestě.

Kde článek nestačí, pomůže blog

Žádný z výše uvedených tipů nezafungoval nebo byste raději viděli zevrubnější návod, který vám pomůže poprat se s nefungujícím internetem? Navštivte blog dostupnyinternet.cz plný užitečných rad a tipů ze světa internetu.

1 komentář k Jak zprovoznit nefungující internet

  1. Jak nastavit internet na mobilu NOKIA Lumia 530 Dual

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *