Tip: nový blog s recenzemi a testy

Objektivních recenzí a hodnocení zboží není na internetu mnoho. V tomto článku se podíváme na nedávno vzniklý projekt, který se touto oblastí zabývá a jde na to poměrně dobře.

Recenzí na elektroniku, počítače a programy je internet doslova posetý. Jestli si vybíráte mobil, tak najdete desítky recenzí a názorů, často i videa s podrobnou ukázkou jejich fungování. Jsou ale oblasti, které jako by neexistovaly a žily si nějakým nezávislým offline životem a na internetu po nich není téměř vidu a slechu – například najít něco objektivního, nezaujatě napsaného o kosmetice, nářadí nebo potravinářských výrobcích bylo donedávna velmi problematické.

Nicméně, před nedávnem vznikl web o recenzích a testech Testblog, který se právě těmito, dosud v pozadí zájmu stojícími oblastmi, zabývá.

Recenze jsou zpravidla pojaty tímto stylem:

účtenky (ilustrace)
účtenky (ilustrace)
  • Je představeno dotyčné zboží, zasazeno do kontextu toho, od kdy se vyrábí, případně jaké jsou konkurenční varianty.
  • Každá položka je skutečně vyzkoušena, tj. rozbalena a ověřena její chuť (v případě potravin), účinky (pokud se jedná o potravinové doplňky) nebo funkčnost.
  • Součástí recenzí jsou fotografie zobrazující všechny součásti daného výrobku, jak z vnějšku, tak zevnitř.
  • Na konci článku je konečné zhodnocení a ortel nad dotyčným recenzovaným zbožím.

Pokud byste chtěli vidět recenzi na nějaké určité téma a nebo naopak máte doma něco co, co jste vyzkoušeli a rádi byste se o zkušenosti podělili, dá se využít odkazů na vložení tipu nebo recenze a napsat přímo provozovatelům blogu.

Protože míst, kde by se daly získat kvalitní informace o tomto typu spotřebního zboží, není na českém internetu mnoho, určitě stojí Testblog.cz za sledování. Vzhledem k tomu, že je všechno dostupné zdarma, je například ideální formou sledování využít možnosti odběru nejnovějších recenzí a testů na email přes formulář v bočním panelu stránky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *