Recenze: Samsung Galaxy J1

Tento elegantní a ultra tenký typ Samsungu je dělaný akorát do ruky a to díky zakulaceným hranám. V ruce bude sedět jako ulitý, což ocení nejen ženy. Díky své velikosti se vejde i do kapsy nebo do menší kabelky.

Pokud rádi hrajete hry nebo surfujete po internetu, přehráváte videa, oceníte plynulost funkcí a stahování i nahrávání obsahu na internet ve vysoké rychlosti díky technologii HSPA+.

Jednou z největší předností telefonu je ultra úsporný režim, jenž vypne nepoužívané a zbytečné aplikace a tím zvýší výdrž baterie telefonu a zvýší efektivitu využívání telefonu. Právě výdrž baterie je dalším velkým pozitivem Samsungu Galaxy J1.

4,3 palcový displej Samsungu Galagy J1 je zárukou ostrého obrazu.

Kvalitu barev oceníte i při prohlížení fotografií, sledování videí nebo hraní her. Díky možnosti nastavení jasu uvidíte na displej i za silného slunečního svitu.

Samsung Galaxy J1 má 5megapixelový fotoaparát pro prvotřídní fotografie za denního světla, avšak díky zabudovanému blesku i za snížené viditelnosti. Pořiďte si ostré snímky během pár okamžiků. Jistě při fotografování oceníte i poutavé funkce, například Palm Selfie určená pro focení autoportrétů, nebo režim Překrásné tváře, kdy budou pořízené snímky jemnější. Mobil disponuje i předním fotoaparátem s 2 Mpix.

S telefonem je kompatibilní pouze karta MicroSIM. Jestliže máte obyčejnou SIM kartu, nebude se vám do telefonu vejít. Navštivte pobočku svého mobilního operátora, kde vám kartu většinou bez poplatku oříznou na požadovaný formát.

samsung galaxy j1

Stejně jako u podobných modelů Samsungů z řady J je ovládání telefonu i nastavení funkcí velice jednoduché a poradí si s ním jistě snadno i začátečník nebo starší osoba. Pokud si přesto nevíte s něčím rady, potřebujete nahlédnout do návodu a ten není součástí balení, navštivte oficiální stránky Samsung a uživatelskou příručku si jednoduše stáhněte do počítače a dohledejte potřebné informace. Snadné je i ukončení aktivních aplikací nebo odstranění nepotřebných souborů.

Jako nedostatek telefonu někteří uživatelé označují 512 MB RAM, kvůli čemuž může sem tam „spadnout“ nějaká z aplikací nebo telefon pracuje chvílemi pomaleji. To se stává z důvodu spuštění více aplikací najednou. Pro ty, kteří chtějí využívat několikero aplikací najednou, bychom doporučili poohlédnout se po jiném, o něco výkonnějším modelu telefonu, abyste nebyli při koupi tohoto později zklamaní.

Pro milovníky krytů s všemožným designem máme skvělou zprávu – jak na českém, tak na zahraničním trhu seženete krytů na tento telefon desítky, s různými motivy i v různém barevném provedení.

Zákazníci tento model telefonu kupují často starším členům rodiny, kteří jsou nenároční, používají jej především k telefonování a psaní zpráv, občas si pustí nějakou hru, hudbu nebo sledují internet. Oblíbený je i mezi dětmi a teenagery, pro které je jistě dostačující a jak již bylo řečeno – jednoduchý na ovládání.

Špičkový telefon Samsung Galaxy J1 můžete pořídit na webu www.kasa.czbílém i v oblíbeném černém provedení se širokou nabídkou krytů, pouzder a ochranných fólií. Na trhu se rovněž objevuje telefon i v modrém provedení.

Při porovnání poměru ceny ku výkonu telefonu je tento model Samsungu opravdu pozoruhodným pomocníkem každodenního života.

 

Základní parametry

Displej: 4,3 ̋

Rozměr: 129 x 68,2 x 8,9 mm

Hmotnost: 122 g

Zadní kamera: 5 Mpix

Přední kamera: 2 Mpix

Procesor: dvoujádrový 1,2 GHz

Úložiště: 4 GB

Slot na kartu: MicroSD až do 128 GB

WLAN: WiFi 802.11

Baterie: 1850 mAh

Operační systém: Android 4.4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *