Recenze: Samsung Galaxy S4 mini

Maximální minimalismus, dokonalá kombinace designu a výkonu. To je Samsung Galaxy S4 mini I9195. Výrobci tohoto modelu vsadili právě na design, díky kterému se telefon stává elegantním pomocníkem a skvěle padne do ruky, a na výkon, o kterém jste si u svého starého telefonu mohli nechat jen zdát. Samsung Galaxy S4 mini vám umožní vykonávat více činností a pracovat ve více aplikacích rychle a jednoduše. Především kvůli těmto výhodám je mezi uživateli tolik oblíbený.

Velkou roli při výběru telefonu u mnoha uživatelů hraje velikost. A právě svými rozměry je Samsung Galaxy S4 mini výjimečný a tolik oblíbený. Snadno ho dáte do kapsy, ať už náprsní nebo u kalhot, do kabelky nebo peněženky.

Více funkcí najednou umožní rychlý procesor a dostatek paměti. Můžete vlastnit telefon, který ovládnete snadno, svižně a bez čekání nebo padání aplikací.

Jedním z výhod telefonu je i vysoká výdrž baterie. Při pár hovorech a bez používání internetu vydrží více jak týden! Samozřejmě vždy záleží na mnoha faktorech. Pokud budete používat mnoho aplikací, budete surfovat po internetu, hrát hry, posílám SMS zprávy a telefonovat, nebo třeba poslouchat rádio, telefon by měl vydržet nabitý 2–3 dny bez problému. I samotné nabíjení je celkem rychlé a nemusíte nechávat mobil napájet několik hodin, aby byl nabit na 100 %. Nutno podotknout, že telefon zvládne i náročnější hry a aplikace.

4,3 palcový displej qHD SuperAMOLED vám zajistí živé, ostré zobrazení se skvělými barvami, a to bez snížení výkonu. Ostrost displeje a živé barvy oceníte i na slunci. Na displej díky nastavení vyššího jasu uvidíte ze všech úhlů.

samsung galaxy s4 mini

Samsung Galaxy S4 mini disponuje 8megapixelovým fotoaparátem, a tak můžete zachytit důležité chvilky s přáteli nebo rodinou. Stejně jako u mnoha dalších Samsungů nechybí množství režimů a funkcí pro fotografování. Nechybí ani přední fotoaparát na rychlé zachycení důležitých okamžiků s rozlišením 1,9 Mpix.

S telefonem je kompatibilní pouze karta MicroSIM. Jestliže máte obyčejnou SIM kartu, nebude se vám do telefonu vejít. Navštivte pobočku svého mobilního operátora, kde vám kartu většinou bez poplatku oříznou na požadovaný formát.

Stejně jako u dalších telefonů Samsung je nutno pochválit jednoduchost ovládání, funkcí a nastavení telefonu. Bez problému si jej mohou pořídit i začátečníci nebo starší lidé, kteří dotykový telefon zkouší poprvé. V případě nesnází nahlédněte do návodu buď tištěného, nebo do uživatelské příručky na oficiálních stránkách Samsung.

Nedostatkem mohou být předinstalované aplikace, které nejdou z telefonu vymazat. Ale to je problém většiny telefonů a vždy záleží na uživateli, které z aplikací užije a které naopak jsou pro něj zbytečné. Po delší době používání se mohou začít odlupovat stříbrné proužky po obvodě telefonu; tomu však zabráníte například použitím silikonového krytu.

Velmi oblíbenou je aplikace Group Play, díky které se připojíte k síti i bez síťového připojení. Hrajte s dalšími uživateli hry, tvořte foto koláže a sdílejte společné zážitky.

Mezi další oblíbence, cos e týče aplikací, je Health sledující váš zdravotní stav. Buďte s tímto pomocníkem jednoduše v kondici, hlídejte si kalorie nebo vytvořte svého osobního trenéra.

Aplikace S Travel je pomocníkem na cestování. Inteligentní turistický průvodce do kapsy, kde naleznete doporučení i geografická data pro vaši trasu. Nebudou chybět ani tipy na skvělé restaurace, místní atrakce a zajímavá místa v okolí.

Elegantní telefon Samsung Galaxy S4 mini, díky kterému budete „in“, můžete pořídit na webu www.kasa.czbílém i v klasickém černém provedení. Na eShopu naleznete pro tento model telefonu i různé příslušenství, jako jsou například kryty a pouzdra v různém barevném provedení. Doplňky k telefonu Samsung Galaxy S4 mini koupíte i na zahraničních eShopech, tuzemských eShopem i všemožných kamenných prodejnách.

 

Základní parametry

Displej: 4,3 ̋  SuperAMOLED

Rozměr: 124,6 x 61,3 x 8,94 mm

Hmotnost: 107 g

Zadní kamera: 8 Mpix

Přední kamera: 1,9 Mpix

Procesor: dvoujádrový 1,7 GHz

Paměť: 8 GB

Slot na kartu: MicroSD až do 64 GB

WLAN: WiFi 802.11

Baterie: 1900 mAh

Operační systém: Android Jelly Bean 4.2.2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *