Jak kopírovat hudbu z počítače do mp3 přehrávače

Přesun mp3 z pc do přehrávače. Organizace skladeb v přehrávači. Použití přehrávače jako flash disku.

Přetažení hudby do mp3 přehrávače

Princip přenosu dat je celkem jednoduchý, většina přehrávačů si vystačí s USB kabelem, výrobce ještě většinou přidává na CD nebo jiném nosiči několik programů, usnadňujících správu hudební sbírky, konverzi videa do formátu lépe vyhovujícího rozměrům displeje přehrávače (případně do 3gp), nebo další utility, v podstatě ale tyto programy naprosto nezbytně nepotřebujete a v nouzi nejvyšší vám postačí i klasický Průzkumník Windows, ve kterém si prostě myší nataháte na přehrávač písničky z počítače. Výjimkou jsou přehrávače iPod, které vyžadují nainstalovaný program iTunes.

MP3 přehrávač jako přenosný disk

Připojení přehrávače k počítači vyvolá automatizovaný proces instalace příslušných ovladačů pomocí technologie Plug&Play. Po úspěšném nainstalování systém indikuje nový připojený disk, typicky pojmenovaný stejně jako připojený přehrávač. Pozor, pokud hodláte manipulovat s daty na disku mp3 přehrávače přímo, nesmažte žádná systémová data, takováto manipulace by mohla vážně ohrozit samotnou funkčnost přehrávače.

Pro nejlepší možné přehrávání je dobré mít u co možná nejvíce písniček vyplněné ID3 tagy, což jsou informace popisující jednotlivou skladbu a umoňující řazení skladeb podle alba, interpreta, žánru, roku vydání a dalších značek. ID3 tagy můžete editovat například když v Průzkumníku Windows (např. přes Počítač > Dokumenty > Hudba) kliknete pravým tlačítkem myši na hudební soubor (např. skladba.mp3), zvolíte Vlastnosti, zde pak záložku Souhrn a zde tlačítko upřesnit.

Při organizaci skladeb na disku přehrávače je dobré řadit soubory do složek a neházet tam skladby náhodně a neuspořádané. Ideální je organizace ve stylu – co adresář, to album. Tím, že se jedná o disk mp3(mp4/mp5) přehrávače nejste ovšem limitováni jen na hudbu a videa, můžete takto využít kapacitu disku a přenášet takto i jiná data, která však většinou v přehrávači nebudete moci otevřít, využijete ale na jiném počítači a přehrávač tak může velmi dobře sloužit místo flashky.

1/5 - (1 vote)

19 komentářů k Jak kopírovat hudbu z počítače do mp3 přehrávače

 1. Mp3 odkudkoliv Ctrl+a, Ctrl+c. Na jakýkoli disk Ctrl+v. Klidně po tisících.

 2. Ahoj. Potrebujem poradit s vkladanim mp3 pesniciek do mp3 prehravaca…ako je mozne, ze niektore pesnicky sa mi daju klidne skopirovat do mp3 prehravaca (z pocitaca) a niektore mi proste nezoberie?? v com moze byt problem?? lebo miesto v mp trojke mam..diky moc za odpoved.:)

 3. Je mi líto, ale protože se mi to ještě nikdy nestalo nemám s tím žádnou zkušenost. Nevím čím to může být, ale zkontroloval bych jestli souhlasí název skladby a interpret s názvem ve vlastnostech soboru. Mě se kdysi jen jediná skladba „zeptala“ jestli ji chci uložit přestože neobsahuje všechny informace. Po mém OK se uložila.

 4. Ahoj, mám mp4 philips bird, v PC program, kde se roztřídily písně automaticky podle žánrů. Sestavila jsem si svoje playlisty, ale v mp4 zůstalo pořadí písní neuspořádáně jak jsem je tam stahovala. Jak si přetáhnu uspořádání skladeb z PC do mp4,a abych tam měla ty svoje playlisty? Díky.

 5. Dobrý den,mohl bych se zeptat jak mám docílit toho aby muj mp3 přehrávač(philips)přehrával skladby podle pořadí jak bych chtěl a ne podle abecedy? I když tam zadám cele album srovnané podle pořadí a ve složce,přehravač mi sejně hudbu rozháže podle abecedy? Jde to nějak seřadit? Za případnou radu a odpověd předem děkuji.

 6. Tohle je vyloženě záležitost nastavení možností řazení/přehrávání v tom konkrétním přehrávači. Jediné co mě napadá, jak to obejít, si je přejmenovat to tak, aby i podle abecedy se to přehrávalo v pořadí, v jakém potřebujete – tj. pisenjedna.mp3 na aaapisenjedna.mp3 pisendva.mp3 na aabpisendva.mp3 atd.

 7. Používám následující řešení. Název souboru je: 0001 Interpret – Název skladby. Tagy nechávám běžné, tj. bez čísla souboru. To mi dává teoretickou možnost seřazení 9999 souborů podle vlastního výběru. V notebooku se tím Winamp řídí, ale dává i možnost zamíchání. Kopie v přehrávači Cowon funguje stejně. Řekl bych, že Phillips to určitě zmákne taky. Udělal bych pro jistotu pokus s několika skladbami.

  P.S. Moje odpověď má zpoždění, protože Radírnu mi hotmail vyhodnotil jako spam.

 8. Prosím ,pomůže mne někdo polopatě vysvětlit jak si stáhnout písničku z PC do mobilu,jen Mp3.Děkuji.

 9. Mám Samsung Martine 0168,mám tam pár písniček,ale zapomněla to ,jak na to.Děkuji moc…………….

 10. :(((((((((((jsem natvrdlá-přítel mne nadává,že mne to ukazoval……..budu fakt vděčná.:-)

 11. Ahoj, když si nahraji písničky z PC do přehrávače. tak to přehrává písničky potichu a nejde to víc zesílit, jak to mám udělat, aby to hrálo hlasitěji?

 12. jak si mám přehrát písničky do mp3?

 13. chci se zeptat proč se mi nesparuje mp3 s totasem jine zařizeni jde jenom ne mp3 dřive to šlo

 14. ahojte chcem sa opytat preco mi neukazuje mp3 prehravac v pc ked ho pripojim cez kabel

 15. Ahoj, rád bych se zeptal na přenos písniček z počítače do mp3 přehrávače. Na Ctrl+C a Ctrl+V není nic složitého, ovšem problém je v tom, že se mi v daném přehrávači nezobrazí. Když jsem tam písničky přidával poprvé, vše šlo v pořádku. Druhé přidání už bylo bez zobrazení. Abych tento problém překonal, musím vždy vymazat všechny písničky z přehrávače a nahrát zpět jejich aktualizovanou verzi. Mohli byste mi poradit, kde dělám chybu?

 16. Ahoj, mám problém s připojením mp3 přehrávače Emgeton Cult X8 k PC. Když jsem do něj před pár lety přetahoval muziku, tak bylo vše ok, ale nyní se mi po připojení k PC přehrávač vůbec nehlásí. V obou případech se jednalo o systém Win 7. Přehrávač se po připojení začne pouze nabíjet, ale pc ho nedetekuje, ani ve správci zařízení. Kabel je v pořádku.

 17. Odkud stáhnout country písničky zdarma do mp3?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *