AdSense pro phpBB fórum

Jak vložit reklamu Google Adsense na internetové fórum běžící na phpBB.

Pokud máte na webu diskuzní forum založené na phpBB, do kterého chcete přidat reklamy AdSense, AdFox, Etarget nebo další, pravděpodobně jste se setkali s problémem, jak to elegantně a funkčně vyřešit. V tomto článku přinášíme jednoduchý návod, jak na to.

Co editovat

Použitá metoda vychází z přímé editace souborů použité grafické šablony. Všechny soubory, se kterými budeme dále pracovat, najdete v adresáři hlavní adresář kde máte phpBB/styles/jméno tématu/template (takže např. forum/styles/prosilver/template).

Pozor na pravidla

Tady je několik souborů, které by se daly použít. Prvním, který by bylo asi nejjednodušší vzít a použít je overall_header.html (html soubor je to v phpBB3, pokud používáte phpBB2, má tento i všechny další soubory o kterých bude řeč koncovku tpl). Jedná se o hlavičku všech stránek fóra, takže člověk by si řekl, že není nic jednoduššího než umístit tam reklamu a všechno je vyřešeno. Z funkčního hlediska to tak opravdu je, nicméně je to proti pravidlům AdSense, takže váš účet by mohl být (nejspíš tedy opravdu byl) zablokován – problém je v tom, že tato hlavička se zobrazuje také stránkách s registrací, údajích o členech, atd. mezi kterými jsou stránky, které jsou proti pravidlům. Pokud ovšem používáte reklamní systém, kde nic takového v pravidlech není, můžete tento soubor použít.

Čistá práce

Čistší způsob a také způsob, kterým žádná pravidla neporušíte (pokud samozřejmě nebudete provozovat warez forum apod.) je použít tyto tři soubory: index_body.html, viewforum_body.html a viewtopic_body.html. V prvním jmenovaném se nastavuje rozmístění na titulní stránce fóra, v druhém z nich samostatné subforum a na posledním z nich pak to, jak bude vypadat vlákno. Kam v těchto souborech umístíte reklamní kód pak už je jen na vás, záleží na tom jaké používáte grafické schéma a formu reklamy.

Po dokončení editace je potřeba jít do administračního panelu fóra a pročistit cache, aby se změny projevily.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *