Co dělat doma když prší

Co dělat doma když prší

Je venku deštivé počasí a padá na vás melancholie? Poradíme vám, co dělat doma, když prší. Nenechte si zkazit náladu a nalaďte se na vlnu pozitivní energie. Jaké činnosti vás zabaví a co zaručeně zlepší náladu? Namotivujte se v našem článku!

Co dělat doma když venku prší

Ačkoliv pro každého pojem špatné počasí znamená něco jiného, mnoho lidí bude určitě souhlasit, že špatné počasí rovná se deštivé počasí. Když prší, často nevíme co dělat, nenapadá nás žádná užitečná činnost a samozřejmě bychom v tu chvíli spíš ocenili pražící slunce a vyrazili ven. Proto vám přinášíme 11 tipů, co dělat, když se venku honí všichni čerti.

Pusťte se do generálního úklidu domácnosti

Není lepšího pocitu, než když máte čerstvě uklizený domov. Všechny věci uspořádané na svém místě, čistota a vůně – to vše vám pečlivý úklid přinese. Jste unavení, nemáte náladu nebo se vám do uklízení právě nechce? Pusťte si oblíbenou muziku, zajímavý podcast nebo komedii, u které nemusíte vyloženě sedět před televizí. A uklízení může začít! Pocit štěstí, který po úklidu nastane, vám dodá energii na další práci. Nezapomeňte se však odměnit dobrou kávou a užijte si chvíli zaslouženého odpočinku.

Co dělat doma když venku prší

Uspořádejte si věci

S generálním úklidem domácnosti se pojí také protřídění věcí. Pokud je venku deštivo, je nejvyšší část se pustit to úklidu šatníku, pracovního stolu či například špajzu v kuchyni. Vytřiďte vše, co už nepotřebujete nebo nepoužíváte. Pokud máte oblečení, které by mohlo někomu udělat radost, ale už ho nenosíte, zabalte jej pro charitu. Zbavte se zbytečností, které vás zbytečně zatěžují, a vpusťte do svého domova novou energii. Zorganizujte si lépe pracovní místo. V kuchyni si popište dózy na potraviny nebo vykliďte skříňku v koupelně. Vyhoďte všechnu prošlou kosmetiku nebo takovou, která vám nevyhovuje.

Malujte a tvořte

Využijte deštivé počasí k relaxaci. Nejlepším způsobem je vzít do ruky tužku a papír, a pustit se do kreslení. Můžete také použít tempery nebo akvarely a namalovat obraz. Fantazii se meze nekladou. Při umělecké tvorbě se váš mozek soustředí pouze na obraz, který vytváříte, a velmi dobře si u toho odpočine. Pokud neradi malujete, můžete se pustit do tvorby jiného rázu, ať už se jedná o ruční práce, šití, pletení nebo skládání z papíru. Vyzkoušejte třeba tolik oblíbené Origami. Skládat můžete téměř cokoliv, co vás napadne od zvířátek, přes květiny, modely aut, letadel až po různé symboly. Zapojte i děti a o zábavu má postaráno celá rodina.

Podívejte se na video tutoriál, jak složit draka.

Uvařte si něco speciálního

Vaření možná nezní kdovíjak zábavně, avšak my pro vás máme tip na zábavný recept! Nejen, že u jeho přípravy zapomenete na špatné počasí, ale ještě si na závěr pochutnáte.

Recept na pečeného krokodýla

Do přípravy tohoto pokrmu se může společně pustit celá rodina. Nejedná se o vysoký gastronomický zážitek, ale během přípravy se pobavíte a navíc vám s radostí pomohou i děti. Stačí se jim zmínit, že budete péct krokodýla, a uvidíte, že je zvědavost donutí asistovat.

Co budete potřebovat

TĚSTO

 • 0,5 kg hladké mouky
 • 10 dkg majonézy
 • 250 ml mléka
 • 1 balíček sušeného droždí
 • 1 lzička cukru
 • 1 lzička soli
 • kmín
 • koření podle chuti

NÁPLŇ

Náplň zvolte podle chuti, nejvhodnější je mleté maso, slanina, cibule, uzenina, špek, sýr, špenát, pórek či vejce. Dbejte na to, aby náplň měla alespoň půl kilogramu, ať váš krokodýl není hubený.

Postup receptu

Nejprve zaděláte těsto, přidáte do něho kmín a případně další koření a necháte z poloviny vykynout. Těsto následně na pomoučeném vále rozválíte do obdélníku, vložíte do něj předem vytvořenou náplň a nyní vás čeká nejpracnější část. Pomocí stříhání, krájení a tvarování vymodelujete podle obrázku krokodýla.

Nechte ho na plechu 20 minut vykynout a pak jej upečte.

Co dělat když venku prší

Recept jsme čerpali z labuznik.cz.

Pusťte si film

Venku prší a je to tak akorát na zachumlání do peřin? Pusťte si pěkný romantický film nebo pořádný akčňák. Našli jsme pro vás několik tipů na skvělé filmy!

 • Match Point (2005)
 • Spider Man
 • Milý Johne (2010)
 • Devět a půl týdne (1986)
 • Čtyři svatby a jeden pohřeb
 • Nikdy to nevzdávej
 • Utržený ze řetězu
 • Deadpool
 • Temný rytíř

Společenské hry a hlavolamy

V dnešní době opomíjíme čas strávený s rodinou, proto můžete deštivé počasí využít k tomu, abyste to napravili. Zahrajte si člověče nezlob se, karty, šachy nebo třeba kris kros. Utužíte tak vztahy se svými dětmi nebo partnerem, a navíc se skvěle zabavíte. Společenské hry rozvíjí myšlení, paměť a soustředěnost.

Co dělat doma když venku prší

Jaké společenské hry doporučujeme?

 • Monopoly
 • Dostihy a sázky
 • Aktivity
 • Kris Kros
 • Twister
 • Osadníci z Katanu
 • Člověče nezlob se
 • Duch
 • Tipni si Česko

Dokončete rozdělané věci

Jistě máte doma nedokončené opravy či rozdělané věci, které před sebou neustále „tlačíte“ a není dostatek času k jejich dokončení. Pusťte se do nich, když je venku pochmurno. Nebudete litovat pěkného počasí a hlavně, uděláte něco pro svoji domácnost.

Promažte vrzající panty u dveří, vyměňte hadici u sprchy, zprovozněte hodiny, vyměňte prasklou žárovku, vyčistěte neodtékající odpad nebo přesaďte květiny.

Dokončení dlouho rozpracovaných úkolů ve vás vyvolá dobrý pocit a klid na duši. Potom se vám bude lépe pracovat na dalších úkolech a povinnostech.

Čtěte si knihu nebo časopis

V dnešní uspěchané době není téměř čas zastavit se u knihy nebo časopisu. Co potřebujeme, přečteme si na internetu, ale ten nikdy nenahradí pohodovou relaxaci u knihy. Proto je deštivé počasí jako určené ke chvílím pohody a čtení. Vezměte do ruky knížku, sklenku dobrého vína nebo kávy a ponořte se do knižních příběhů. Žánr závisí na vašich preferencích, někdo má raději červenou knihovnu a romantické povídky, další sáhne po fantasy, jiný se rád začte do detektivek. Nezáleží na tom, co právě čtete, ale na tom, že čtete.

Co dělat doma když venku prší

Atmosféru, kterou si doma vytvoříte při čtení knihy, budete potom chtít opakovat častěji. Během čtení se vám totiž vyplavují hormony štěstí podobně, jako když půjdete na procházku po přírodě. Ovšem s tím rozdílem, že během deštivého počasí není dobrý nápad chodit po venku.

Tančete za rytmickou hudbu

Nechte se unášet v rytmu těch nejlepších rádiových písniček nebo si na YouTube pusťte taneční muziku. Tancujte, skákejte, zacvičte si či se jenom protáhněte. Připomenete si tak svá diskotéková léta, zlepšíte si náladu a rozhýbete tělo.

Spěte

Na spánek v běžném pracovním nasazení není moc času. Ale deštivé počasí ke spánku přímo vybízí. Zatáhněte žaluzie, otevřete okno a zaposlouchejte se do kapek deště, bubnujících na parapet. Zavřete oči a dopřejte si příjemnou relaxaci. Za chvíli se ocitnete v říši snů. Spánkem naberete ztracenou sílu a energii, odpočinete svým očím i mozku. Díky tomu zvládnete náročnější situace a budete odolnější.

Dopřejte si pravidelný odpolední spánek, ať prší nebo je hezky.

Pište

Jak se říká, z problémů je nejlepší se vypsat, v deštivém počasí to platí dvojnásob. Nemusíte zrovna začít psát knihu nebo dlouhosáhlý příběh, ale skvěle funguje i psaní vašich přání, předsevzetí, inspirativních citátů či tzv. afirmací.

Co dělat doma když venku prší

Afirmace jsou naše přání a touhy, která tím, že si je napíšeme nebo na ně intenzivně myslíme tak, jako kdyby se již staly, nám pomáhají vytouženou věc či sen přivolat a přitáhnout si jej. Připravte si diář nebo notes a pusťte se do psaní. Vypište se ze svých pocitů, napište si svá přání, vize a cíle nebo si jenom sepište seznam úkolů na další dny.

Uvidíte, že se vám uleví a s chutí se pustíte do následujících povinností a plánů.

Rate this post

1 komentář k Co dělat doma když prší

 1. Haha, to s tím uklízením domácnosti jsem dělala zrovna minulý týden. Už to bylo docela potřeba. Jsem za to ale ráda. Konečně jsem si aspoň udělala pořádek ve skříni. 🙂 Spoustu věcí jsem vyřadila. Příští týden je chci poslat do https://www.onlinesekac.cz/ tak snad je ještě někdo využije

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *