Dřezy do kuchyně aneb o otvorech pro baterii nebo dávkovače

Dřezy do kuchyně aneb o otvorech pro baterii nebo dávkovače

Standardní průměr všech otvorů ve dřezech je 35 mm – do dřezu s takovým otvorem můžete nainstalovat vodovodní baterii, excentrické ovládání výpusti i stále populárnější dávkovač saponátu.

Pokud už má dřez otvory vyvrtané, jedná se většinou o typ s předem určenou orientací (pravý, levý) nebo o dřez určený pouze k jednomu způsobu montáže.

U většiny otočných dřezů otvory nejsou právě proto, aby mohly být zhotovené až podle přání zákazníka. S vyhotovením otvorů by vám měl pomoci každý výrobce. Často stačí, když jim při nákupu výrobku do poznámky napíšete, kolik otvorů si přejete ve dřezu vyvrtat, a výrobce se o všechno postará.

Dřezy z granitu již mívají otvor naznačený

Pokud vámi vybraný dřez nemá dosud potřebný otvor nebo jich má málo, výrobce vám je bez problémů vylisuje. Většina granitových dřezů je už ale dodávána s naznačenými šablonami na otvor, podle kterých ho snadno vyklepnete. Stačí, když si vezmete kladívko a šroubovák a otvor s jejich pomocí vytlačíte.

Při manipulaci s ještě nenainstalovaným granitovým dřezem buďte ale velmi opatrní. Granit je silně odolný materiál pouze tehdy, je-li namontovaný v pracovní desce. Při přepravě a při jeho instalaci je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.

Vyklepnutý otvor můžete ještě zbrousit, aby byl hladký a rovnoměrný. Doporučujeme ho také přeměřit, aby jeho průměr byl skutečně 35 mm. Do takto širokého otvoru můžete následně nainstalovat vodovodní baterii o velikosti 25 až 35 mm.

V individuálních případech je možné vyvrtat otvor i na místo, kde předem naznačený není, pokud se tím nenaruší pevnost a soudržnost dřezu. Otvor vám také bez problémů zhotoví každý instalatér, kterého si zavoláte k montáži dřezu.

Je možné, abyste si vyvrtali sami otvor do nerezu?

I do nerezového dřezu dokážete otvor vyvrtat pomocí vrtáku sami a následně ho můžete dopilovat. Počítejte ale s tím, že otvor nebude pravděpodobně tak pěkný, jako kdyby byl přímo od výrobce. Stejně jako u granitových dřezů můžete otvor na příslušenství vyvrtat do jakéhokoliv nerezového dřezu.

Výjimkou jsou pouze malé jednodřezy, které nemají místo ani na otvor pro baterii. Jediným řešením je v těchto případech umístění baterie nebo dávkovače saponátu přímo do pracovní desky nebo použití nástěnné baterie.

Rate this post

5 komentářů k Dřezy do kuchyně aneb o otvorech pro baterii nebo dávkovače

  1. Tak baterii jsme se nějak domluvili s kuchyňským studiem. Vlastně jsme si jí nevybírali. Prostě nám nějakou dali asi je to standard? Nebo nevím. O co ale mám zájem jsou, malé spotřebiče. Budeme mít klasiku jako je konvice, mikrovlnka, mixér ale tak nějak nevím co dál, co je užitečné a mohlo by se hodit?

  2. Zdravím, volba správného dřezu a jeho výbavy je důležitá pro moje pohodlí při vaření a mytí nádobí. Mám na vás otázku, jaký je váš oblíbený styl dřezu do kuchyně a jak jste si ho přizpůsobili podle svých potřeb? Máte raději jednoduchý design, nebo jste pro luxusnější variantu s více funkcemi? Děkuji za vaše tipy.

  3. Ahoj, já mám ráda, když mi všechno v mojí kuchyni padne do ruky a nemusím neustále pobíhat. Proto jsem se rozhodla pro titanový dřez i lehké titanové nádobí. Dřez se snadno udržuje a je odolný proti oděrkám, ale hlavně vypadá perfektně. Pokud hledáte dřez s peckovou úpravou určitě sáhněte po tomhle materiálu.

  4. Zdravím, když jsem hledala informace o výběru dřezu do kuchyně, tak jsem narazila na titanové nádobí. Hned mi padlo do oka, tak jsem si ho koupila na zgastro.cz. Našla jsem tam všechno, co mi chybělo v mojí kuchyni. Určitě si tam vyberete i vy a budete spokojená, jelikož vaření v něm je bomba.

  5. Ahoj, já mám titanový dřez a jsem s ním spokojená. Pokud hledáte titanové nádobí, tak se podívejte na stránky https://www.zgastro.cz/3-titanove-nadobi, kde najdete velké množství hrnců, pánví a pekáčů. Určitě si tam vyberete všechno, co potřebujete do své kuchyně. Mě se v něm vaří i peče na jedničku a určitě bych ho za nic na světě nevyměnila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *