Jak pěstovat řasokoule?

Jak pěstovat řasokoule?

Řasokoule jsou v současnosti velmi populární „pokojové rostliny“. Oblíbené jsou nejen pro svůj zajímavý a dekorativní vzhled, ale také díky nenáročnosti na péči. Jak takovou řasokouli správně pěstovat, aby vydržela žít i déle než 20 let?

Co řasokoule potřebují?

  • skleněnou (průsvitnou) nádobu
  • vodu
  • rozptýlené světlo
  • teplotu od 1 do 25 °C

Kam umístit řasokouli?

Rozhodně se vyhněte přímému slunci. Řasokoule jsou vodní rostliny a v jejich přirozeném prostředí, tedy na dně jezer, se jim přímého slunce nedostává. Postavíte-li její nádobu na okenní parapet, může řasokoule začít hnědnout, rozpadat se, či dokonce uhynout.

Jedná se o vhodnou rostlinku do ložnice, kanceláře nebo třeba do světlejší chodby.

Jak se starat o řasokouli?

Řasokouli umístíme do skleněné nádoby s čistou vodou. Můžete použít zavařovací sklenice a podobně, nebo vsadit na dekorativní skleněné nádoby určené přímo k pěstování řasokoulí.

Vodu v nádobě pravidelně vyměňujte. Optimální interval je jednou za týden až čtrnáct dní. Pokud je teplota v interiéru vyšší, vodu měníme častěji, abychom zabránili množení mikroorganismů, které mohou řasokouli poškodit.

Při výměně vody řasokouli propláchneme pod tekoucí vodou a „pomazlíme“ – rostlinku jemně stlačujeme a tvarujeme do kuličky, aby si držela kompaktní tvar a nerozpadala se.

Řasokoule nepotřebují kromě této péče nic dalšího. Nijak je nekrmíme, nepřidáváme do vody sůl am podobně. Je možné tyto rostlinky vhodit do akvária k rybičkám, i v tomto případě však řasokouli jednou týdně vyjmeme a propláchneme.

Chcete se o pěstování těchto zajímavých rostlinek dozvědět více? V tomto článku zjistíte, odkud řasokoule pocházejí, jak postupovat při onemocnění nebo jak řasokoule množit.

4.7/5 - (36 votes)

1 komentář k Jak pěstovat řasokoule?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *