Jak se naučit na Scio testy OSP?

Jak se naučit na Scio testy OSP?

OSP (Obecné studijní předpoklady) je test od společnosti Scio, který se využívá u přijímacích zkoušek na mnoho vysokých škol v rámci NSZ (Národních srovnávacích zkoušek). Nejedná se sice o testy znalostní, to ale neznamená, že se na ně nedá naučit.

1. Vytvořte si časový plán

Není dobrý nápad nechávat přípravu na poslední chvíli. Je jen na Vás, kolik času si vyhradíte na přípravu, ale berte na vědomí, že volba vysoké školy má vliv na celý zbytek Vašeho života, tudíž byste měli přípravě opravdu věnovat dostatečný počet hodin.

2. Vyberte si vhodné materiály

Na internetu je nepřeberné množství předražených e-booků, cvičebnic, učebnic a kurzů, které zaručují, že Vás připraví na OSP „úplně nejlépe ze všech“. Méně je však někdy více. Než abyste utratili nesmyslné množství peněz za kupu materiálů, pročtěte si raději recenze a zeptejte se kamarádů, kteří už mají s příjímacími zkouškami zkušenosti, co jim vyhovovalo.

Skvělé recenze má např. učebnice OSP společnosti o Scio, ke které dostanete online kurz zdarma.

3. Najděte si parťáka

Každý ví, že ve dvou se to lépe táhne. Zkuste se tedy připravovat na přijímačky s někým z kamarádů. Budete se navzájem motivovat a pomáhat si. Vždy je lepší mít se na koho obrátit, když si nevíte s nějakou úlohou rady než zbytečně ztrácet čas tím, že se budete snažit přijít na řešení sami. Navíc nejlépe si člověk utříbí znalosti tak, když je vysvětluje někomu jinému.

4. Odměňujte se

Učení Vám půjde lépe, pokud si ho zpříjemníte. Nejlepší způsob je studovat v komfortním prostředí (uklizený pokoj, pohodlná židle, klid apod.) a na konci se odměnit. Můžete se např. motivovat tím, že když se Vám podaří zvládnout 20 otázek bez chyb, vyrazíte na zmrzlinu nebo třeba do kina.

5. Den před zkouškou už se neučte

Právě den před zkouškou bývá vždy nejkritičtější. Dolehne na Vás stres a pochybnosti. Jenže co jste se nenaučili doteď, nemá cenu dohánět na poslední chvíli. Je totiž dost pravděpodobné, že se Vám vše v hlavě akorát víc pomíchá a jen si uškodíte. Zkuste si tedy naplánovat odpočinkový den a zaměstnat hlavu něčím jiným než starostmi. Vyrazte na dlouhou procházku do lesa se psem, dejte si relaxační koupel a běžte spát brzy.

5/5 - (6 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.