Jak vybrat vhodné topidlo na zimní zahradu

Jak vybrat vhodné topidlo na zimní zahradu

Na poli topidel máme několik technologií. Venkovní infra topidla jsou přímo designovaná pro použití venku, nebo v neuzavřených a špatně izolovaných prostorech. V takovýchto místech by bylo velmi neekonomické a neefektivní přenášet teplo z topidla na člověka prostřednictvím vzduchu. Jednoduše řečeno, vytopit vzduch v pergole nejde.

Nejšetrnějším a zároveň nejúčinnějším způsobem jak ohřát osobu v otevřeném prostoru jsou infračervené paprsky. Jedná se o způsob přenosu tepla, jaký je nám znám například u slunce. Právě jeho teplo k nám proudí prostřednictvím infračerveného záření.

Velkou výhodou infračerveného záření je jeho odolnost proti větru. Pokud přenášíte teplo vzduchem, sebemenší vánek výrazně sníží teplo, které k Vám dorazí. Naproti tomu u infratopidel ElmetFire stačí daleko menší výkon (tudíž i spotřeba) pro komfortní pocit tepla.
Vzhledem ke zvyšujícím se cenám je rozumné vzít v úvahu i odolnost přístroje a dostupnost náhradních dílů. Řada levných topidel se vyznačuje vysokou poruchovostí a servisní střediska si s nimi často neví rady. Je důležité se ptát na otázky jako: Je přístroj odolný proti vlhku nebo vodě, a nedojde k poškození používáním v exteriéru? Můžu se spolehnout na to, že mi prodávající firma zajistí i po záruční servis? Takové otázky nám do budoucna zajisté ušetří starosti i finance..

Rate this post

2 komentářů k Jak vybrat vhodné topidlo na zimní zahradu

  1. My jsme měli vybrané právě topidlo s infra paprsky, máme tady dost větrno, tak se nám líbilo, že je to odolné vůči větru, ale nakonec jsme to z finančních důvodů zavrhli. Na terase trávíme spoustu času, v létě hodně grilujeme a je tam teplo i bez topidla a na jaře a na podzim se trochu více oblékneme a taky to jde. Ale líbí se mi, jak už je to v dnešní době designově nápadité.

  2. Nedávno jsem investovala do stavby zimní zahrady u mého domu a dlouho jsem přemýšlela čím v ní přitápět při chladnějších dnech. Můj kamarád mi poradil infračervený ohřívač, a tak jsem si ho pořídila a jsem s ním opravdu velice spokojená. Vybrala jsem si ohřívač s časovačem, a tak mohu rostlinám přitápět dle potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.