Jak vybrat židle k pohodlnému sezení v každé místnosti?

Jak vybrat židle k pohodlnému sezení v každé místnosti?

Chcete si vybrat nové židle k posezení v kanceláři, ale i pohodlná křesla do obývacího pokoje? Každý nábytek pro sezení by měl splňovat určité parametry. Jak vybírat jednotlivé kousky do místnosti zvlášť a na co nezapomenout pro zdravá záda? To vám prozradíme v tomto článku.

Posezení v obývacím pokoji

Obývací pokoj je centrem pro přijímání návštěv, ale i trávení vlastních volných chvil pro relaxaci. Středobodem místnosti často bývají konferenční stolky. Kolem nich většinou najdeme sedací soupravy. Ty se skládají z pohovky a jednoho, případně více křesel. Všechny části pro sezení by měly být akorát tvrdé a důležitá je podpora pro oporu zad. Na takovém místě většinou nesedíme podle předpisů, takže bychom měli věnovat i dostatečný čas protažení a srovnání zádových svalů.

Zdravé a příjemné posezení v kanceláři

Naopak místem, kde volíme židli převážně s ohledem na zdravé sezení, je kancelář. Výběr kvalitní židle do kanceláře by měl být podmíněn nejenom jejím vzhledem, ale hlavně tím, jak efektně dokáže podpořit správné držení těla během dlouhého času stráveného za pracovním stolem. Už jen kvůli faktu, že člověk nebyl stvořen k dlouhému sezení, je potřeba dbát na několik zásad. Opěra pro záda by nám měla umožnit udržovat páteř v přirozené pozici bez nepříjemných bolestí. Opěrky pro ruce jsou ideálně v jedné rovině s deskou stolu a nohy držíme spuštěné na zem pod přibližně pravým úhlem.

Jak vybírat křeslo?

Křeslo do kanceláře můžeme vybírat na základě výše uvedených parametrů a soustředit se na to, jestli má pozitivní dopad na zdraví našeho pohybového aparátu. Roli ale hrají i barva, design a jeho praktické provedení. Pro některé případy oceníte pohyblivou variantu s kolečky, jinde naopak obyčejnější židli. Každý výběr je specifický i podle toho, do jaké místnosti nová židle poputuje. Více na webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *