Na co se zaměřit při výběru brýlí, aby vám slušely?

Na co se zaměřit při výběru brýlí, aby vám slušely?

Dioptrické brýle primárně slouží ke korekci zraku, avšak zapomínat bychom neměli ani na to, že mohou být také skvělým módním doplňkem. Jestliže tedy potřebujete brýle nosit často a nechcete je vyměnit za kontaktní čočky, pak byste měli vědět, jak brýle co nejlépe sladit s vaším obličejem, aby vám skvěle padly.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Zdroj obrázku: {wavebreakmedia} / Shutterstock.com

Brýle, nebo kontaktní čočky?

Kontaktní čočky jsou mnohdy považovány za příjemnější řešení, které vám může pomoci k lepšímu zraku. Avšak brýle mají tu výhodu, že jsou neinvazivní, nemohou tedy oči poškodit. Ovšem jestliže nesprávně použijete čočky, může docházet k častějším zánětům očí či případně zranění rohovky. Někdy může být problémem vůbec najít ty správně padnoucí čočky, takže pak oko akorát dráždí a vznikají nepříjemnosti.

Jestliže navíc trpíte alergií, pak se nedoporučuje čočky nosit. Brýle jsou tak opravdu jednodušším řešením, v této době už jsou navíc oblíbeným módním doplňkem, protože si můžete vybírat z různých stylů, barev a skel – a vše si tak přizpůsobit zcela dle svého. Pokud hledáte neotřelé a moderní brýle, podívejte se na eyerim collection, ve které najdete brýle různých tvarů obrouček.

Důležité aspekty

Jestliže jste se rozhodli dát přednost brýlím před kontaktními čočkami, pak přichází na řadu proces výběru konkrétního typu. Pro začátek je dobré zmínit několik základních zásad, které vám s výběrem pomohou. Vždy myslete na to, že tvar obrouček by měl kontrastovat s tvarem obličeje. Navíc, pokud chcete, aby vám dioptrické brýle opravdu slušely, měly by podtrhovat to nejhezčí z vašeho obličeje. Například pokud chcete zvýraznit modré oči, volte modrou barvu obrouček. Vždy si však dejte pozor na to, aby velikost obrub byla proporcionální k velikosti obličeje a očí.

Zdroj obrázku: {Terelyuk} / shutterstock.com

Vybírejte podle obličeje

Vzhledem k tomu, že brýle zvýrazňují obličej, je při výběru důležité řídit se jeho tvarem. Jestliže ho zatím neznáte, stačí jen chvilka pro to, abyste svůj typ zjistili. Stačí si stáhnout vlasy dozadu z obličeje, pro snazší určení pak rtěnkou nebo tužkou obkreslete na zrcadlo obrys tváře. Pak byste měli poznat jeden ze sedmi základních tvarů obličeje.

Tvary obličeje

  • Oválný – na tento typ jsou nejvhodnější brýle s šířkou alespoň takovou, jako je nejširší část obličeje. Zvolit můžete například obroučky ve tvaru vlašského ořechu.
  • Kulatý – k tomuto typu obličeje se skvěle hodí zahnuté úzké brýle, ty totiž tvář opticky prodlouží. Vyzkoušet můžete také průhledný můstek v kombinaci s obroučkami, které jsou na šířku větší než na délku, například obdélníkové.
  • Čtvercový – zde se hodí zjemnit ostré Proto se hodí pořídit si oválné obroučky.
  • Obdélníkový – pro tento obličej se hodí brýle s dostatečnou hloubkou, konkrétně například letecké aviátorky. Můžete klidně sáhnout i po nízko posazeném můstku mezi skly.
  • Trojúhelníkový s bází dolů – obličej s úzkým čelem a širokou bradou. Pro takovýto typ se nejlépe hodí brýle se zdobnými detaily, barevnými akcenty, či také takzvané kočičí brýle.
  • Trojúhelníkový s bází nahoru – tvořen širokým čelem a úzkou bradou. Pro zmírnění dojmu výrazného čela vyzkoušejte brýle, které jsou širší na dolním okraji. Sáhněte raději po světlých materiálech a barvách než po tmavých odstínech.
  • Diamantový – tento typ obličeje se moc často nevidí. Poznáte ho podle úzkého čela i brady, ovšem lícní kosti jsou mohutné a vysoko posazené. Klíčové je u tohoto obličeje volit obruby, které zvýrazní oči. Mohou to být brýle bez obrouček, oválné či kočičí obruby, nebo takové, které lemují linii obočí.

Myslete na svůj barevný typ

Pro výběr brýlí je důležitá také vaše barevná typologie. Dle toho totiž můžete zvolit hodící se barvu brýlí. Obecně lze barvy rozdělit na studené a teplé. Nejvíce byste se měli zaměřit na tón pleti, barvu očí a také přirozenou barvu vlasů. Pro studené typy se skvěle hodí černá, modrošedá, modrá, tyrkysová, švestková či růžová. Naopak pokud jste teplý typ, sáhněte raději po hnědé, červené, zlaté či khaki. Jakmile se rozhodnete pro barvu brýlí, můžete je pak nosit s různými náhrdelníky, což může brýle skvěle doplnit.

Při výběru brýlí se nabízí opravdu mnoho různých parametrů, které vám pomohou zvolit model přesně pro vás. Jestliže se budete držet těchto tipů, jistě vyberete skvěle padnoucí brýle, které budete nosit s oblibou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *