Snížení nákladů na teplo ve firmě – jak na to?

Snížení nákladů na teplo ve firmě – jak na to?

I přes rostoucí ceny energií a zvyšující se nejistotu ekonomického vývoje v příštích letech se vyplatí nesnažit se snižovat energetickou náročnost firmy ukvapeně. „Odměnou“ za nerozvážná rozhodnutí by vám totiž mohly být nepříjemnosti typu nedostatek tepla, vyšší než očekávané náklady na energie, nečekaně vysoké náklady spojené s instalací tepelného čerpadla.

Prostředí rostoucích cen energií a obav z jejich nedostatku dalo vzniknout obrovskému zástupu instantních odborníků na energie a snižování energetické náročnosti firem. Pokud to se svou firmou myslíte vážně, měli byste své plány konzultovat se zástupci firem, které:

  • Mají prokazatelnou zkušenost se snižováním energetické náročnosti podobného typu budov.
  • Mají z čeho vy vybírat, tj. v jejich produktovém portfoliu je více produktů.
  • Kromě samotných konzultací jsou schopni zajistit i samotnou instalaci a následný servis nového zdroje tepla.

V případě, že se v oblasti vašeho zájmu nachází i průmyslová tepelná čerpadla, spolehlivým partnerem vám budou zástupci společnosti GT ENERGY s.r.o., která se úsporami energií a dodávkami úsporných technologií zabývá od roku 1997. Za dobu své působnosti, zástupci GT ENERGY s.r.o.  dodali svým zákazníkům více než 20 000 tepelných čerpadel pro vytápění, ohřev teplé vody, chlazení a využití odpadního tepla, které ročně šetří více než 900 000 GJ tepla.

V produktové nabídce GT ENERGY s.r.o. najdete například:

  • Tepelné čerpadlo voda/voda IVT GEO G určené pro budovy vyžadující vysokou výstupní teplotu vody, případně i nízké náklady na chlazení.
  • Reverzibilní tepelné čerpadlo země/voda ECOFOREST ECOGEO se zabudovaným pasivním a aktivním chlazením, teplotou výstupní vody až 70 °C a možností využití odpadního tepla pro chlazení.
  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda HELIOTERM SOLID M s mimořádně vysokým ročním průměrným topným faktorem a minimální hlučností, jež se hodí zejména pro podnikatelské provozovny, hotely, penziony, bytové domy.
  • Vysokoteplotní čerpadlo vzduch/voda Mitsubishi Q TON poháněné moderní japonskou technologií ECO CUTE, díky které je toto čerpadlo schopno dodat vodu o vstupní teplotě až 90 °C. Provozní vlastnosti tohoto tepelného čerpadla ocení zejména objekty se spotřebou teplé vody mezi 3 000 – 100 000 litry /den, tj. najdete jej u podnikatelských provozoven, hotelů, ubytoven, sportovišť, bytových donů, provozovatelů teplárenských sítí.

Informace o dalších produktech z nabídky společnosti GT ENERGY s.r.o. najdete na této stránce: průmyslová tepelná čerpadla.

Zdroj obrázku: Sopotnicki / Shutterstock.com

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.