Jak na vložení mapky na stránky

Návod, jak si na web vložit mapu zobrazující adresu, kde se nachází vaše restaurace, podnik, nebo jiný bod.

Občas se při vytváření webů hodí, vložit nějakou pěknou názornou mapku nebo obrázek s ulicí a městem, kde se adresa, o které se na stránkách píše, mluví. Podíváme se na to, jak vložit mapku z webu Mapy.cz a z Google Map.

Mapy.cz

 1. Jděte na web www.mapy.cz a zadejte adresu místa, které chcete na mapě zobrazit. Stejně tak můžete zadat tuto adresu do vyhledávacího políčka na Seznamu a přepnout nahoře na záložku Mapy.
 2. Vpravo nahoře po nalezení polohy klikněte na tlačítko Další funkce
 3. Zde můžete vybrat buď možnost Odkaz na tuto mapu, která zobrazí adresu stránky s mapovým podkladem, který je právě na obrazovce, a nebo Stáhnout jako obrázek. Tím si budete moc stáhnout obrázek mapky a pak ho dodatečně nahrát na web.

Google Mapy

 1. Přejděte na adresu mapy.google.cz, případně na Google přepněte na záložku Mapy. Zadejte adresu místa a dejte ho vyhledat.
 2. Vpravo nahoře klikněte na tlačítko Odkaz. Pokud chcete adresu odkazu na momentálně zobrazenou mapu, nebo přesně to, co právě vidíte vložit přímo ve stejné velikosti na web, zkopírujte jeden z nabízených řádků.
 3. Pokud však chcete mapku před vložením ještě poněkud upravit a doladit, pokračujte dále volbou Přizpůsobit vloženou mapu a zobrazit náhled.
 4. Zde dále můžete měnit velikost náhledu od malé přes střední až po vlastní rozměr a po provedení všech úprav konečný kód pro vložení na web zkopírovat z formuláře pod náhledem.
Rate this post

3 komentářů k Jak na vložení mapky na stránky

 1. prosím o radu, jak to mám udělat, když potřebuji mapku dostat do Wordu a po kliknutí na obrázek se to má prolinkovat na mapu.
  Takže obrázek mapy ve forme hyreptextového odkazu.
  Děkuji předem za pomoc, marně si tady s tím lámu hlavu ;o(
  Petra

 2. 1) jdi na mapy.cz najdi to místo nebo adresu, pak nahoře dej Sdílet mapu > Stáhnout jako obrázek
  2) stáhni ho, vlož do Wordu
  3) pořád na téže mapě dej Sdílet mapu > Odkaz na tuto mapu
  4) ve vlastnostech obrázku nastav ten odkaz hypertextový na tu adresu odkazu mapy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *