Zdravotní potíže u počítače II. – Kožní problémy

minulém článku jsme se podívali na oční problémy, v tomto článku si něco ujasníme o problémech kožních.

Pokud vám na mysl po přečtení úvodníku trkla myšlenka, že přeci nejste takový ten seriálový příklad milovníka IT, který usíná za zvuků větráků z počítače a s počítačovou myší místo přítelkyně, či nějakého plyšového zvířete a došli jste k závěru, že se vás tedy tyto problémy netýkají, zklameme vás.

Nedá se přesně říci, jakou dobu musíte denně na počítači strávit, aby se objevily první známky nemocné pokožky, jelikož pokožka každého jedince je jinak citlivá, je možné že i kdybyste to takto hloupě na svém těle testovali, nepoznáte to, jelikož tyto kožní problémy nebudete přikládat vlivu počítače.

Kožní problémy mohou být různé, co se druhu týče, jde o individuální reakci lidské pokožky na působení uvolněných kladných iontů z monitoru, které způsobují dráždivé reakce prachu na pokožce. Tudíž může dojít k vysušení a loupaní kůže, pobledlosti kůže nebo třeba vyrážku. Naopak počítač nemá žádný vliv kupříkladu na akné.

Jak potížím předcházet?

Samozřejmá je pravidelná hygiena a pravidelné promašťování pokožky vhodným krémem, máte li sklony k vysušování a loupání pokožky je ideální krém s olivovým olejem.

Opět platí, že je nejlepší mít novější LCD monitor, ideálně vybaven ještě obalem.

Důležitý je rovněž pravidelný úklid v podobě odstraňování prachu, který by mohl dráždivě reagovat na vaši pokožku. Pokud jste alergik nebo máte dokonce alergii na prach, platí toto pravidlo dvojnásobně.

Pokud počítač, nebo jiný přístroj nepotřebujete, vypněte ho, nebo alespoň nastavte spící režim, touto radou ušetříte i nějakou tu korunu za elektřinu.

Když k těmto pravidlům přidáte pobyt, nebo ještě lépe pohyb na zdravém vzduchu a ,,přírodním světle“ měli byste se potížím vyhnout.

Kristýna Jahnová

Rate this post

3 komentářů k Zdravotní potíže u počítače II. – Kožní problémy

  1. tak tohle mi teda překvapilo … dřív jsem dělala na klasickém PC … a nic. pak jsem přešla na notebook a začala se mi dělat na rukou vyrážka a to tak že postupem času opravdu hodně. kožní lékařka mi ale řekla, že je to lupenka …. Mám to opravdu jen na rukou na kloubech … Také mi napalo že by to mohlo být od nb, ale ….
    Po přečtení tohoto článku začínám opět pochybovat … ale co s tím, když na nb pracuji skoro celý den ?

  2. No ono teoreticky by ten vliv měl být u nb menší než u pc, ale… U těch kožních problémů je právě problém zjistit původce. Doporučuji se podezřením obrátit na lékaře a dodržovat jeho rady, eventuálně hodně mazat a možná nějaké jemné koženkové rukavice zkusit? Co se týče těch kloubů doporučuji koupit kvalitní podložku pod myš.

  3. Tak to je zajímavé, mě by vůbec nenapadlo dávat do spojitosti kožní problémy s prací na počítači. Ale zas v dnešní době už se asi člověk nemůže ničemu divit 🙂 Zkoušeli jste na kožní problémy třeba kvalitní konopnou kosmetiku? Mě to pomohlo vždycky na všechno, hlavně teda domácí konopná mast. Tady jsem našla článek, jak se dá proti kožním problémům bojovat právě pomocí konopí https://www.zelenazeme.cz/konopny-magazin/konopna-kosmetika/914-zbavte-se-koznich-problemu-s-cbd-kosmetikou 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.