Word: Jak vložit rovnici

Přinášíme vám další návod ze světa kancelářského balíku Microsoft Word, tentokrát na téma jak vložit rovnici.

Následující návod je popsán pro verzi 2007, pokud máte verzi starší nebo naopak novější, může dojít k drobným rozdílům mezi kroky, ovšem postup jako takový by měl být téměř stejný, jde jen o to jednotlivou volbu nalézt.

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

V horním panelu klikneme na možnost Vložit. Jako poslední skupinu byste měli opět v horní liště uzřít symboly, v této skupině byste měli vidět dvě možnosti, a sice rovnice a symbol.

Po jednom kliknutí se vám zobrazí nabídka se známými a často používanými rovnicemi, jako jsou například Pythagorova věta, vzorec řešení kvadratické rovnice atd. Pokud ale potřebujete vytvořit jinou vlastní rovnici, zvolte nejspodnější variantu: Vytvořit novou rovnici.

Nyní se dostáváte do menu rovnic, kde byste se měli díky jeho jednoduchosti docela rychle zorientovat, zkrátka píšete danou rovnici, a když se navíc vyskytne nějaký speciální znak, nebo zlomky, stačí úkon v horní liště nalézt a zvolit.

Nezapomeňte kombinovat znalosti z tohoto textového editoru, s tím co jste si mohli osvojit už v dřívějším článku o formátování písma, zejména třeba to, jak používat dolní a horní index.

Pokud se vám přesto do tvoření rovnic v tomto programu nechce, tak v nejhorším případě můžete použít skener, přes který přenesete do počítače ručně psané rovnice a ty pak vložíte jako obrázek do Wordu. Další možností je pak si s různě skákajícími písmeny v rovnicích pohrát přes program Malování.

Kristýna Jahnová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *