Acema půjčka – recenze, zkušenosti

Acema půjčka – recenze, zkušenosti

Acema je jeden z největších poskytovatelů nebankovních úvěrů v České republice. Poskytuje několik typů půjček, které si lze sjednat bez doložení příjmů a se záznamy v registrech. Pojďme se podívat, jak půjčka od Acema funguje, jestli se vyplatí a jaké jsou zkušenosti zákazníků.

Acema půjčka

O společnosti Acema

Acema je ryze česká společnost, která v Čechách působí od roku 2000. Zaměřuje se na spotřebitelské úvěry a úvěry pro podnikatele. Řadí se mezi největší poskytovatele nebankovních úvěrů v České republice a v současnosti se pyšní více než 10 000 spokojenými zákazníky, kterým poskytla úvěry za více než 6 miliard korun.

Společnost získala v roce 2018 licenci poskytovatelů nebankovních úvěrů od České národní banky. Mezi podmínky pro získání licence se řadilo prokázání kapitálu ve výši 20 milionů korun a důvěryhodnost vedení firmy.

Acema půjčuje pouze těm, kdo mohou svou půjčku zajistit nemovitostí, kdo tedy nemá čím ručit, nemůže získat půjčku. Firma půjčuje bez doložení registrů a se záznamy v registrech. Půjčku od Acema lze také použít pro případ vyplacení z exekuce.

Jaké půjčky Acema nabízí?

Společnost Acema poskytuje spotřebitelské a podnikatelské úvěry. Půjčit si můžete opravdu na cokoliv, od čehož se odvíjí i název jednoho z produktů – Půjčka na cokoliv. Samozřejmostí je také možnost konsolidace stávajících úvěrových produktů nebo předčasné splacení.

Problémem nejsou ani mimořádné splátky, na kterých se lze v průběhu splácení domluvit na infolince Acema. Pokud vám stávající půjčka nestačí, lze si sjednat také navýšení půjčky.

Acema nabízí úvěr ve výši od 100 000 Kč do 5 milionů na dobu splácení 1 rok až 20 let. Úrok se pohybuje od 6,9 %. Velkou výhodou je možnost sjednat si půjčku bez doložení příjmu, i pokud máte negativní záznam v registrech. Všechny půjčky je však nutné krýt nemovitostí. Minimální věk pro schválení úvěru je 18 let.

Nabídka půjček:

 • Půjčka na cokoliv
 • Konsolidace a refinancování půjček
 • Nemovitost bez dluhu
 • Zajištěný úvěr Business
 • Nezajištěný úvěr Business Invest
 • Zpětný leasing

Acema půjčka

Jak půjčka na cokoliv funguje?

Půjčka na cokoliv je klasický spotřebitelský úvěr vhodný pro řešení nákladnějších životních situací. Půjčit si můžete až 5 milionů korun, podmínkou však je zajištění nemovitostí. Půjčku společnost posoudí do 10 minut a poskytne částku až do 90 % hodnoty nemovitosti. Půjčku lze využít i k vyplacení závazku ve stavu exekuce.

Jaké jsou další podmínky?

 • Výše všech úvěrů nesmí přesahovat devíti násobek vašeho ročního příjmu
 • Výsledný součet všech splátek úvěrů musí být maximálně 45 % měsíčního čistého příjmu
 • Minimální výše úvěru činí 100 000 Kč

Parametry půjčky

 • Výše půjčky: 100 000 Kč – 5 000 000 Kč
 • Doba splatnosti: 1 rok – 20 let
 • Úroková sazba: od 6,9 %
 • Minimální věk: 18 let

Jak půjčku sjednat?

Acema dbá na to, aby byl proces sjednávání půjčky pro klienty co nejsnazší. Dbá na minimum papírování a komfort pro klienty. Celý proces sjednávání půjčky probíhá online nebo telefonicky. Půjčený obnos po schválení půjčky společnost obvykle dodá do 48 hodin.

Acema půjčka

Jak postupovat při žádosti o půjčku?

Pokud splňujete podmínky žádosti o půjčku – věk minimálně 18 let, doložitelný příjem, vlastněná nemovitost k zástavě, můžete o půjčku směle zažádat.

Co budete k žádosti potřebovat?

 • Kopie občanského průkazu
 • Kopie druhého dokladu totožnosti
 • Potvrzení o výši příjmu (nebo daňové přiznání)
 • 3 výpisy z bankovního účtu

Poté již pouze vyplníte a odešlete online žádost o půjčku na stránkách Acema.cz. Také můžete zavolat na klientskou linku a zažádat o úvěr telefonicky. Společnost následně ověří vaše příjmy, a pokud je vše schváleno, odešle k vám odhadce nemovitosti.

Po dokončení odhadu a schvalovacího procesu jsou vyhotoveny úvěrové smlouvy. Na místě, kde podepíšete smlouvu, se můžete jednoduše domluvit s obchodním zástupcem společnosti. Následně je smluvně dohodnutá částka odeslána na váš účet uvedený ve smlouvě.

Půjčka acema
Sjednání půjčky Acema online. Zdroj: Acema.cz

Na co si dát pozor

Před samotným sjednáním půjčky si nejprve promyslete, zda zvládnete půjčku řádně a včas splácet. Nepůjčujte si zbytečně na věci, na které si můžete nějakou dobu počkat. Naopak v případě zajištění základních životních potřeb, vyřešení tíživé situace nebo předcházení problému vám může půjčka pomoci.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Půjčka bez doložení příjmů
 • Lze využít k vyplacení exekuce
 • Půjčit si můžete i se záznamem v registru
 • Posouzení půjčky do 10 minut

Nevýhody

 • Nelze uzavřít pojištění schopnosti splácet
 • Nutnost zajištění nemovitostí
 • Počáteční poplatek 3 000 Kč (za zápis do katastru nemovitostí)

Zkušenosti zákazníků

Hodnocení uživatelů mnohdy nejlépe vypovídají o samotné službě – v tomto případě půjčce. Proto jsme se na internetu porozhlédli po recenzích klientů, a našli jsme vesměs pozitivní ohlasy.

Acema recenze

Acema recenze

Acema recenze

Alternativy k půjčce

Jaké jsou alternativy Acema půjčky?

 • Smart půjčka
 • Viva Credit
 • Express Cash

Smart půjčka

Smart půjčka je rychlá nebankovní půjčka, u které nemusíte dokládat účel použití. Žádost o půjčku probíhá snadno online. Jedná se o rychlou půjčku – po schválení obdržíte peníze na účet do 15 minut. Půjčit si můžete od 50 000 Kč – 300 000 Kč. Doba splácení je od 12 do 48 měsíců. Úroková sazba se pohybuje kolem 18 %. Nevýhodou je pak minimální věk žadatele 25 let.

Viva Credit

Viva Credit je půjčka vhodná pro všechny, kdo potřebují půjčit co nejrychleji. Jedná se o půjčku bez kontroly registrů a nepotřebujete ani potvrzení příjmů. Nevýhodou je pak vysoká úroková sazba, která však vyvažuje rizikovost žadatelů. Půjčit si můžete od 500 Kč do 20 000 Kč. Předčasné splacení je bez sankcí a poplatků. Půjčku si lze sjednat online z pohodlí domova.

Express Cash

Express Cash je rychlá hotovostní půjčka s komfortní formou splácení. Půjčit si můžete od 5 000 Kč do 70 000 Kč, přičemž peníze získáte do 24 hodin od schválení. Doba splatnosti je 14, 17 nebo 20 měsíců. Pro splátky si jezdí obchodní zástupce společnosti až k vám domů. Vy tak nemusíte nikam jezdit ani posílat peníze či nastavovat příkazy. Nevýhodou půjčky jsou vysoké úroky.

Naše hodnocení půjčky Acema

Plusy

 • Rychlá půjčka na cokoliv 
 • Snadné online sjednání
 • Půjčka bez doložení příjmů
 • Půjčka se záznamem v registru
 • Posouzení půjčky do 10 minut

Mínusy

 • Bez pojištění schopnosti splácet  
 • Nutnost zajištění nemovitostí
 • Poplatek za zápis do katastru

Hodnocení Radírny:

Půjčka Acema je vhodná pro každého, kdo potřebuje rychle půjčit peníze a zároveň může svůj úvěr zajistit nemovitostí. Velkou výhodou je, že pokud žadatel nechce, nemusí dokládat příjmy. Také pokud máte negativní záznam v registru, ani to není překážkou pro sjednání půjčky Acema. Jeden typ půjčky v nabídce je navíc určen přímo pro vyplacení z exekuce. Půjčka Acema je tak vhodná pro všechny, kdo si nemohou z jakéhokoliv důvodu půjčit od banky a nacházejí se v tíživé životní situaci. 

5/5 - (15 votes)

13 komentářů k Acema půjčka – recenze, zkušenosti

 1. Acema je drahá alternativa banky, ale dokáže zastavit exekuce a vytáhnout lidi z nejhoršího. Některým doslova zachraňuje střechu nad hlavou za pět dvanáct, takže i když žádá vyšší poplatky, je to pořád lepší, než o vše přijít. Jak to probíhá se dočtete v objektivní recenzi, která zmiňuje i negativa: https://www.ossel.cz/acema-pujcka-recenze/

 2. Jo to můžu potvrdit, abych překlenul ve firmě horší období a udržel si klíčový zaměstnance, tak jsem si u nich bral úvěr. Finanční rezervy se mi během kovidový doby ztenčily a tady mi peníze vyplatili během několika dnů. Doufám, že už podobný nepříjemnosti ve firmě nebudu muset řešit.

 3. Já jsem od nich bral peníze jenom kvůli tomu, abych předešel tahanici o majetek. Vyplatil jsem sourozence a dál si řeším už jen svoje, jak to tu poplatit. Mám to na nějaký tři roky, tak se to dá i s těmi úroky.

 4. U nich je výhoda, že není třeba dokládat příjem, tak jako to po mně chtěli kvůli půjčce v bance, ze který jsem nakonec odešla s nepořízenou.

 5. Měl jsem toho na sobě nalepenýho už víc a chtěl jsem to nechat sjednotit do jednoho účtu, jenže kvůli skladbě mě to banka odmítla udělat, tak jsem stejnou službu vyhledal u Acemy, kde mi to sloučili i s lepší měsíční splátkou.

 6. Nejsem vyloženě neplatič, ale mám v registru záznam, že jsem v uvozovkách ten problémový, nicméně to mi nebránilo v tom, abych o půjčku zažádal u Acemy, kde i s tímhle šlo projít. Sice mě to bude stát pár peněz víc, což připouštím, není pro každého atraktivní, jenže já neodkladně potřeboval peníze a ti mně je dali.

 7. No tak já jsem si vyslechla, že pro půjčku nemám dostatečný příjem, aby mi jí dali, takže ono je ve výsledku asi jedno, jestli máte záznam a nebo řešíte hovadiny kolem příjmů jako já. Tihle na to taky koukli, ale vzhledem k tomu, že mi každý měsíc na účet nějaký peníze chodí, tak se v tom tolik nevrtali a prostě domluvit se s nimi na půjčce 240.000,- nebyl problém a to mi ještě zbydou i prostředky k žití.

 8. Podle mě všechny nějak posuzují, jestli jim můžou dát půjčku, podle mě taky neprojde každý i když jsou schopný půjčit ve stavu když má někdo dluhy. Ale prostě asi taky nepůjčí, když to nebudeš mít z čeho hradit i když budeš mít třeba barák k zajištění.

 9. Tak oni to ze zákona musí dělat a je to ochrana i pro ně, že vás nějakým způsobem posuzují, jestli jste pro půjčku vhodný kandidát, aby vás pak splátkou třeba nedostali do existenčních potíží. To že pak splňujete podmínku a máte pro zajištění nemovitost, už je zas věc druhá. Celkově to má hlavu a patu ta jejich půjčka.

 10. Mně s výběr poskytovatele pomohl známý, který má v tomto oboru přehled a jednak taky věděl moje možnosti. Na Acemu mě přivedl potom, co zjistil, že klasickou půjčku nedostanu, protože mám záznam v registru a to jsem se mu nějak zapomněl zmínit. Tihle to berou v toleranci, což je zas plus pro mě, že je i společnost, která má takový podmínky a nemusím se obracet na nějaký noname podnik.

 11. U Acemi se mi podařilo dojednat si půjčku i přesto, že jsem akorát měnil práci za lepší, měl jsem to na dodělání rekonstrukce, na kterou mi nevystačily veškerý úspory kvůli zdražování a tihle mi pomohli doplatit zbytek.

 12. Tak to jste dobrý, že jste to i ten měsíc zvládl u nich se splátkou, já jsem si kvůli tomu zažádal raději o měsíční odklad, který mi acema schválila, jinak si myslím, že bych finančně zrovna nevyšel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.