Jak zlepšit svou kvalifikaci za jeden den

Rádi byste zlepšili své dovednosti, ale stále se vymlouváte, že nemáte čas na učení se něčeho nového? Přesně takovým zaneprázdněným lidem jsou určené jednorázové denní kurzy. Den volna si jistě můžete udělat i vy.

Kurzy a přednášky pro jednotlivce a firmy se zaměřením na různá témata v Česku a na Slovensku už dlouhá léta pořádá společnost MotivP. Také pro rok 2016 mají v nabídce několik kurzů, které zaujmou každého, kdo se chce naučit něco nového.

Ty nejlepší z nejlepších pro jednotlivce najdete v kategorii Otevřené kurzy. Otevírají se jen několikrát ročně, ale zato jsou garantované. Nestane se vám, že by byl kurz zrušen nebo přesunut z důvodu nedostatku účastníků.

Aktuálně je vypsaných 8 tematických kurzů od ledna až do května. Většina kurzů má co do činění s psychologií nebo podnikáním, ale přihlásit se na ně může kdykoliv, není nutné žádné psychologické vzdělání.

andrej kiska

Kurzy pro příští měsíce

Není na co čekat, přihlaste se, dokud máte dostatek elánu. Už koncem ledna je nabídka bohatá. Úplně nejdřív se v Brně setkají účastníci kurzu Nadhled v nedohlednu. Naučí se brát život trochu s nadhledem, ujasní si, v čem je vlastně nadhled dobrý, a uvidí, že má velký význam také pro strategické myšlení. Ne jeden absolvent tohoto školení naučené poznatky ocení v krizových situacích.

O dva dny později bude psycholog Ladislav Koubek diskutovat se skupinkou 6 – 8 lidí o správném výběru lidí do firmy. Bude se probírat, které metody a techniky jsou vhodné, jak vůbec definovat kompetence ideálního zaměstnance a jak odhalit lhaní při pracovním pohovoru.

V měsíci únoru to bude opět jeden psychologický kurz, tentokrát Praktická psychologie pro manažery. Mluvit se bude o vztazích nadřízených a podřízených, topologii osobnosti, nedostatku motivace, sporech na pracovišti, ale i syndromu vyhoření. Velmi zajímavé pro všechny manažery.

MgA. Veronika Poláčková, Ph.D., která kultivuje mluvený projev také moderátorům a redaktorům České televize Brno a působí na JAMU, povede jeden z nejoblíbenějších kurzů MotivuP. Jedná se o Prezentační dovednosti. Účastníci objeví své silné a slabé stránky, naučí se bojovat s trémou, mluvit před lidmi a zapojit posluchače do dění. Lektorka poradí i s přípravou moderní strukturované prezentace.

Cílevědomé jaro

V březnu pořádá MotivP konferenci Jak používat a pracovat s e-learningem, což je téma více než vhodné, když uvážíme, že také MotivP má své e-learningové kurzy. Vysvětlí vám svou filozofii – že záleží na interaktivitě e-learningu. Uživatel si musí klikat myší na obrázky, musí to pro něj být zábava.

Stejně jako e-learning, také druhý březnový kurz s názvem Cílevědomý koučink povede úspěšný lektor, kouč a manažer František Hroník. Naučí vás lépe zvládat své úkoly, maximálně využít svůj potenciál, efektivně vést lidi, zaměřit se na konkrétní cíl a dosáhnout výsledků. Také tento kurz je jedním z oblíbených, ale varujeme vás, že je dlouhodobý.

Něco pro personalisty

Druhý letošní kurz vhodný pro HR manažery nese název Behaviorální interview. Taky je trochu o zahrávání si s psychologií. Účastníci se naučí oddělit výraz tváře člověka od skutečných pocitů, porozumět chování druhého člověka a hlavně ptát se při pohovoru tak, aby získali maximum důležitých informací.

Posledním kurzem pro personalisty je Akademie profesionálního assessora. Ten je také dlouhodobější, skládá se ze tří navazujících bloků (vždy jednou do měsíce).

Boj na dlouhou trať

Nalákali jsme vás, že zlepšíte svou kvalifikaci za jeden den. Je to pravda, ale především u psychologických kurzů počítejte s tím, že bude trvat, než se vám to v hlavě trochu srovná a začnete se podle získaných informací řídit.

V ceně většiny kurzů je navíc zahrnuto také občerstvení, materiály, certifikát o absolvování a často virtuální kurz. Své znalosti si tedy budete upevňovat ještě online.

Kurzy MotivuP jsou každopádně dobrým způsobem, jak se něco naučit. Probíhají v malých skupinkách (většinou 6 – 8 lidí), takže máte možnost si individuálně popovídat se zkušenými lektory. A to je daleko lepší, než když si otevřete výukové video online. To nakonec stejně po čtvrt hodince vypnete, protože bude dítě požadovat večeři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *