Placené ankety a dotazníky: jak na to

Dnes se podíváme na problematiku průzkumů trhu a toho, jak se dá účastnit v nich přetavit v peněžní odměnu a jejich vyplnění tak může být s trochou štěstí zajímavou brigádou nebo přivýdělkem.

Princip

Velké množství firem má produkty a služby, o kterých nemá od zákazníků nebo potenciálních zájemců žádnou nebo téměř žádnou zpětnou vazbu. Aby získali data, na jejichž základě se dá upravit marketing nebo produktová strategie, investují proto do průzkumů. Společnosti zaštiťující tyto průzkumy potřebují kvalitní respondenty, kteří vyplní tyto průzkumy tak, aby dávaly smysl, čehož dosahují tím, že jim za každý vyplněný dotazník dávají finanční odměnu. Zde je právě příležitost pro vás. Vhodně nastaveným systémem vyplňování dotazníků můžete takto získat i několik tisíc Kč měsíčně.

Informace o nově založených průzkumech se většinou zasílají automaticky na email. Ne všechny dotazníky chodí všem účastníkům, protože často zadavatelé chtějí odpovědi jen od přesně definované demografické skupiny. Aby vám chodilo co nejvíce relevantních zadání, je proto vhodné vyplnit o sobě při registraci do systému co nejpodrobnější a nejrozsáhlejší údaje, abyste tak přispěli k tomu, že vám bude chodit co největší množství relevantních žádostí o účast v průzkumu.

Účast v průzkumech je vždy dobrovolná, nehrozí tedy, že byste kvůli tomu, že nechcete odpovídat na každý zadaný průzkum, co odpovídá vašim zájmovým a demografickým charakteristikám, museli podstupovat nějaké sankce nebo vám byla stržena odměna za dříve vyplněné ankety. Určitou nevýhodou tohoto systému přivýdělku je to, že nelze nikdy přesně dopředu odhadnout, kolik dotazníků za měsíc dorazí, případně jaký bude honorář za jejich vypracování – nezřídka se částky za podobně rozsáhlé dotazníky mohou značně lišit, a nebo mohou být v průběhu roku období, kdy je zájem o vypracování menší a nebo naopak vyšší, než je obvyklý měsíční průměr – z toho plyne tedy hlavně to, že se nedá dopředu počítat s tím, že budete dostávat každý měsíc nějakou pevnou anketačástku, nebo že byste si měli rezerovat na každý měsíc pevný počet hodin. Vždy je to záležitost střetu nabídky respondentů a toho, zda jste v relevantní cílově skupině – a poptávky po průzkumech.

Metody odměňování jsou poměrně široké. Existují systémy, kde se vůbec peněžní odměny nedočkáte, ale odměny dostáváte ve formě bodů. Ty se pak směňují za drobnou elektroniku nebo za poukázky na slevy do supermarketů. Několik systémů české provenience vyplácí odměny klasickým bankovním převodem na účet, větší mezinárodní systémy na výdělek zodpovídáním anket pak využívají PayPal, což je mezinárodní platební systém, který se dá po napojení na českou platební kartu a účet využívat jak k placení tak i přijímání plateb z těchto systémů.
registrace do programu
Odměny se nemusejí vždy připisovat okamžitě. Nezřídka trvá nějaký čas (například jeden nebo dva týdny), než zadavatel ankety “přijme” vámi vyplněné výsledky (tohoto kroku je zapotřebí proto, aby někdo jen náhodně neklikal s vidinou snadného zisku a nad vyplněným obsahem respondenti skutečně přemýšleli). Další doba pak může plynout do chvíle, než nashromáždíte minimální vyplácený limit – pokud například máte v administraci vyplňování dotazníků nashromážděno 100 Kč, ale odměny se zasílají až od 300 Kč, musíte tedy ještě několik dotazníků vyplnit, jinak se ani k do této chvíle nashromážděné částce nedostanete. Na co byste si měli dát dále pozor je to, že na vyplnění anket je vždy nějaký předem stanovený časový limit – většinou je při jejich zadání přesně deklarováno, kdy jsou otevřeny – když náhodou tento termín nestihnete, není pak už většinou bohužel možné je vyplnit dodatečně.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. Výdělek na internetu – Nejlepší stránky jsou zde právě pro Vás
  ————————————————————————-

  Dobrý den, rádi bychom Vás pozvali na naše internetové stránky, které se zabývají výdělkem na internetu. Jsou denně aktualizované. Nabízíme plnou podporu v češtině na našem online chatu. Pomůžeme Vám začít. Právě teď je doba, kdy si můžete začít vydělávat z pohodlí domova, výdělky 500kč až 20 000 kč měsíčně.

  24/7h online podpora

  Na Našem webu naleznete:

  1) Klikačky a emailovky
  2) Vyplňování anket a dotazníků
  3) Loterie zdarma, možnost vyhrát každý den reálné peníze
  4) Výdělek pomocí hraní her
  5) Surfování po internetu, dostanete zaplaceno za surfování po webu!
  6) Investiční sekce pro investory
  7) Hazard a hazardní kasína která berou ještě české hráče.
  8) Bitcoin, těžení a vydělávání bitcoinů zdarma
  9) Vzorky zdarma, které se dají na internetu objednat.
  10) Soutěže o peníze, zatím soutěže o 53$
  11) Rady, TIPY a triky
  12) Vlastní domena, vlastní hosting, vlastní diskuzní forum

  a mnoho mnoho dalšího …..

  Webové stránky: http://www.vydelejnainternetu.cz/
  SKYPE: vydelejnainternetucz

 2. Mam o toto zajem .vyplnovani dotazniku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *