Recenze: Bit Plus

Recenze: Bit Plus

Bit.plus je česká internetová směnárna, která umožňuje obchodování virtuální měny Bitcoin za české koruny. Jedná se o rodinnou společnost, která za své působení vystřídala několik názvů. Určitě jste ji mohli znát pod názvem Bitstock nebo Easycoin. Z důvodu expanze na evropský trh se v polovině roku 2021 přejmenovala na Bit.plus. Směnárna funguje od roku 2014. Novinkou je také možnost nákupu či prodeje digitalizovaného fyzického zlata na všech obchodních místech. Co všechno směnárna nabízí, jak funguje a jaké si účtuje poplatky? To se dozvíte v naší recenzi!

Recenze Bit.plus

Představení směnárny Bit.plus

Bit.plus je česká internetová směnárna, prostřednictvím které můžete nakupovat a prodávat virtuální měnu Bitcoin. Tato směnárna funguje od roku 2014 a nabízí tři metody nákupu nejznámější kryptoměny:

 • Nákup a prodej převodem v rámci bankovního účtu
 • Nákup a prodej v bitcoinovém ATM
 • Nákup a prodej v hotovosti bez registrace

Za každou objednávku si směnárna účtuje poplatek, který se za jednu transakci pohybuje v rozmezí od 2 % (online banking) do 6 % (bitcoinmaty). Obchodování bez registrace je limitováno částkou 25 000 Kč denně. Vyšší limit získají pouze registrovaní a ověření klienti. Velkou výhodou pro mnohé uživatele je, že se jedná o českou směnárnu, tudíž je celé rozhraní česky. A to včetně obchodních podmínek i zákaznické podpory.

Historie směnárny Bit.plus

Bit.plus je česká rodinná kryptoměnová směnárna, kterou založil Martin Stránský. Směnárna několikrát změnila svůj název, původně se jmenovala Easycoin, následně Bitstock a v současné době Bit.plus. Směnárnu zajišťuje evropská společnost World BTC business (WBTCB), která byla založena v roce 2014. Veškeré akcie vlastní rodina Stránských, přičemž se soustředí na dceřiné společnosti, které se zaměřují na obchodní aktivity v oblasti virtuálních měn.

Word BTC Business je největší holdingová společnost v České a Slovenské republice, věnující se obchodování s Bitcoinem. Holding v tuzemsku navíc provozuje širokou síť bitcoinmatů. Po celé naší republice jich je rozmístěno více než 340. Nákup bitcoinu lze provést i na obchodních místech společnosti Geco, kterých je více než 400. Od roku 2021 je novinkou možnost nákupu či prodeje digitalizovaného fyzického zlata na všech obchodních místech.

Jak funguje obchodování prostřednictvím směnárny

Ve směnárně Bit.plus můžete jednoduše a bezpečně nakupovat, prodávat a spravovat své bitcoiny. Jedná se o jedinou českou směnárnu, která umožňuje nakupovat nebo prodávat bitcoin za hotovost i převodem. Směnu je možné provádět ve dvou měnách – v korunách a eurech.

Většina směnáren, se kterými se může uživatel setkat, je zahraničních, tudíž jsou webové stránky provozované v angličtině. To může stále být pro některé z uživatelů problém. Proto je velkou výhodou, že Bit.plus je v českém jazyce.

Další významnou výhodou této směnárny je možnost nákupu kryptoměn bez registrace. Tento nákup je limitován 25 000 Kč. Nákupy za vyšší částky lze provést jedině v případě registrace a ověření totožnosti (např. pomocí BankID). Zakoupené bitcoiny si lze uložit přímo u Bitstock nebo zaslat do vlastní kryptoměnové peněženky.

Recenze Bit.plus

Funkce a rozhraní platformy

Směnárna Bit-plus je dostupná ve webové verzi a v mobilní aplikaci. Uživatelé tak mohou své bitcoiny spravovat prakticky odkudkoliv, kde mají přístup k internetu. Webové rozhraní i aplikace jsou velmi přehledné a intuitivní. Hlavní částí je levý panel, kde můžete přepínat mezi typem obchodů: Nakoupit / Prodat. Zde také naleznete záložku „Moje účty“, kde můžete přepínat mezi běžným a spořicím účtem.

V rámci běžného účtu lze vybírat z účtu korunového, bitcoinového a zlatého účtu. U spořicího účtu naleznete bitcoinové a zlaté spoření. Velkou část obrazovky zabírá graf, ve kterém si uživatel může nastavit různé časové intervaly (denní, týdenní, měsíční, půlroční a roční). Stejně tak je možné přepínat mezi jednotlivými aktivy. Lze si tak zobrazit graf pouze pro kurz bitcoinu nebo pro kurz digitalizovaného fyzického zlata.

Svůj uživatelský profil si můžete zobrazit a spravovat kliknutím na své jméno v pravé části webového rozhraní. V levé horní části vidíte aktuální kurz k 1 BTC. Bit.plus také nabízí affiliate program, ve kterém poskytuje odměnu až 1 % za doporučení zákazníka (při nákupu či prodeji zlata nebo bitcoinu). Nákup bitcoinů je vhodnější provádět prostřednictvím mobilní aplikace. Samozřejmě je možné provádět transakce i přes webové rozhraní, ale stejně předtím musíte spárovat svůj bankovní účet s vaším účtem u směnárny – což je možné prostřednictvím mobilní aplikace.

Nákupní metody u Bit.plus

Směnárna Bit.plus podporuje tři způsoby směny:

 • Nákup BTC přes aplikaci Bit.plus
 • Nákup za hotovost přes bitcoinmat nebo na obchodním místě
 • Nákup přes bankovní převod (online bez registrace)

Nákup a prodej přes aplikaci Bit.plus

Obchodování přes mobilní aplikaci Bit.plus je nejlevnější a nejpohodlnější metodou. Aplikace nabízí tři způsoby vkladů: převodem, přes platební kartu nebo přes bitcoinmat. Správa účtu přes aplikaci je intuitivní a pochopí ji i úplný začátečník. Součástí aplikace je graf i zpravodajská sekce v češtině. Vklad na účet přes platební kartu probíhá ihned, ale tato varianta je zpoplatněna vyšším poplatkem. Nevýhodou je také nutnost registrace a ověření totožnosti.

Dalším možností je vklad přes bitcoinmat, který též probíhá okamžitě. Bitcoinmatů je v ČR a na Slovensku více než 30. Vyhledat nejbližší ATM můžete pomocí mapy v aplikaci. Posledním způsobem je vklad převodem, který trvá přibližně 1-2 dny. Pokud chcete rychlejší převod, můžete využít okamžitou platbu v řádu desítek minut. Při prvním vkladu je nutné bankovní účet ověřit, což trvá přibližně jeden pracovní den.

Nákup a prodej přes bankovní převod (online bez registrace)

Tato metoda nákupu a prodeje probíhá bez vytvoření uživatelského účtu. Je však limitovaná do výše 25 000 Kč. Pokud byste si tedy chtěli v jedné transakci nakoupit bitcoin za vyšší částku, je nutné provést registraci a ověřit své uživatelské jméno. Zakoupené bitcoiny se připíší na účet zpravidla do 2 pracovních dnů. Prodej bitcoinů probíhá podobně jako nákup, jen místo kryptoměnové adresy vyplníte číslo bankovního účtu, na který se mají peníze připsat. Bitcoin poté jednoduše odešlete na kryptoměnovou adresu podle instrukcí z emailu.

Nákup a prodej za hotovost

Bit.plus je jediná směnárna v ČR, která umožňuje nákup a prodej bitcoinů za hotové. Nakupovat můžete na více než 400 místech, konkrétně v síti prodejen Geco, v klientském centru nebo v síti bitcoinových automatů. Nákup přes automat je intuitivní, problémem jsou však horší směnné kurzy, které způsobují stržení poplatků i 6 % z výše objednávky.

Bitcoiny, které zakoupíte přes bitcoinmat se vám převedou na virtuální peněženku. Pokud peněženku nemáte, můžete si přes automat vytisknout privátní klíč na papírovou peněženku. Prodej a nákup BTC také můžete provést přes prodejny GECO, kterých je v ČR více než 300 a jsou dostupné i v menších městech.

Recenze Bit.plus

Poplatky a limity

Transakce u Bit.plus nejsou neomezené. Minimální objednávka je 1 tis. Kč a pro hotovostní transakce je maximální limit stanoven na 25 tisíc Kč denně. Při platbě bankovním převodem je tento limit 1–25 tis. Kč v rámci 5 pracovních dní. Vyšší limit získají pouze zaregistrovaní uživatelé, kteří musí ještě ověřit svou totožnost. Poté získají limit až 2,5 milionů Kč na jednu směnu.

Poplatky u Bit.plus jsou přehledné. Do nákladů se promítne pouze rozdíl nákupního a prodejního kurzu (spread). Existují ale ještě další dva druhy poplatků, na které se zaměříme: poplatek sítě a poplatek za platbu kartou.

Spread

Spread představuje rozdíl nákupního a prodejního kurzu. Hodnota spreadu vám ukazuje, kolik % ztratíte při nákupu a prodeji BTC. Pro příklad, spread 10 % znamená, že při nákupu ztratíte 5 % a při prodeji dalších 5 %. V kurzu u Bit.plus je zahrnutý spread okolo 5 %, ale v závislosti na mnoha okolnostech se i tato hodnota mění.

Nákup kartou

Při financování kartou si směnárna účtuje poplatek 3 %. Počítejte ale s tím, že i vaše banka si může účtovat dodatečné poplatky.

 

Poplatek sítě

Poplatek sítě si neúčtuje Bit.plus, ale nevyhnete se mu, protože je součástí transakcí v bitcoinové síti. Jeho výše kolísá, protože je závislá na aktuálním vytížení sítě. Může tedy činit desítky až stovky korun. Při nákupu bitcoinů je tento poplatek zahrnut ve spreadu.

Dalších poplatků se nemusíte obávat, založení a vedení účtu i zadávání příkazů je zdarma.

Jaká je moje zkušenost s Bit.plus?

Bit.plus je jediná kryptosměnárna v ČR, která umožňuje obchodovat bitcoiny i zlato online a zároveň i hotovostně. Navíc umožňuje transakce do 25 000 bez registrace, což je skvělá příležitost, jak si tento způsob investování „oťukat“. Jedná se určitě o důvěryhodnou firmu, která na našem trhu působí bez problémů od roku 2014.

Směnárna umožňuje jednoduchý a spolehlivý nákup digitální mince přímo od provozovatele, na druhou stranu tento způsob je o něco dražší, než když použijeme burzu. Velkou bezkonkurenční výhodou, kterou v Bit.plus spatřuji, je klientská podpora i možnost sjednání osobní schůzky, což není u podobných společností obvykle možné. Dalším plusem je úroveň zabezpečení. Směnárna se nikdy nesetkala s žádným úspěšným hackerským útokem.

Jak založit účet u Bit.plus?

Chcete-li naplno využívat služeb Bit.plus, bude třeba vytvořit si účet. Jeho založení je snadné a rychlé, jednoduše jej provedete online. Registrace probíhá prostřednictvím mobilní aplikace (stáhnete si ji na Google Pay nebo App Store) nebo na webových stránkách Bit.plus.cz. V pravém horním rohu kliknete na registrace.

zalozeni bit.plus
Založení účtu u Bit.plus Zdroj: Bit.plus.cz

Nyní vyplníte krátký formulář, kde zadáte osobní a kontaktní údaje. Vyplňujete celé jméno, datum narození, adresu a telefonní číslo. Také zadáváte PIN, který budete používat pro přihlašování k účtu. Pro přihlášení zadáváte telefonní číslo, zmíněný PIN kód a jednorázové heslo, které vám přijde v SMS zprávě.

Registrovat se můžete ještě rychleji, a to pomocí BankID. Pokud se rozhodnete pro klasický přístup, budete vyzvání k ověření totožnosti. K tomu vám stačí občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Potřebovat budete dva doklady totožnosti, které z obou stran ofotíte, a ještě přidáte selfie s každým z průkazů, dále také výpis z bankovního účtu. Ověření není okamžité, obvykle trvá 1–2 dny. Do účtu se ale můžete přihlásit ihned po odeslání dokumentů. Ověření také můžete provést osobně na klientském centru v Praze.

Na co si dát pozor

Ačkoliv je portál Bit.plus důvěryhodný a bezpečný, i v tomto případě je třeba dát si pozor na některé nedokonalosti. Mezi ty se řadí nevýhodná směna přes bitcoinmaty a prodejny GECO. Dále pro online nákup bez registrace uživatel potřebuje vlastní bitcoinovou peněženku. Poslední věcí jsou velmi nízké obchodní limity. Také je důležité uvědomit si, že hodnota kryptoměn kolísá a jedná se o rizikovou investici.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • Jednoduchý a intuitivní způsob obchodování s kryptoměnou
 • Transakce do 25 000 Kč lze provádět bez registrace
 • Webové rozhraní i podpora v českém jazyce
 • Možnost směny za hotové
 • Umožňuje platby v českých korunách
 • Možnost využít bitcoinmat a obchodní místa
 • Možnost nakupovat za EUR
 • Lze nakoupit digitalizované fyzické zlato

Nevýhody

 • Horší kurzy a vyšší spread
 • Poplatek za převod kartou
 • Podpora pouze jedné kryptoměny – bitcoinu
 • Špatné hodnocení u mobilní appky

Recenze zákazníků

Jaké mají se společností zkušenosti ostatní zákazníci? Podívejte se na některé z recenzí, které jsme našli na internetu.

Recenze Bit.Plus
Recenze uživatelů portálu Bit.Plus Zdroj: Bit.plus.cz

Alternativy

 • Kriptomat
 • Simplecoin
 • Coinmate

Kriptomat

Kriptomat je slovinská kryptosměnárna, která je na trhu od roku 2018. Výhodou této směnárny je české a uživatelsky přívětivé rozhraní. Tento portál je tak vhodnou volbou pro naprosté začátečníky. Pro obchodování s kryptoměnami je nutná registrace a ověření účtu. Bez toho není možné obchodovat. Po registraci už pouze stačí převést prostředky na účet pomocí bankovního převodu, platební kartou nebo elektronickou peněženkou. A můžete začít nakupovat a obchodovat s více než 180 různými měnami.

Nevýhodou jsou zejména poplatky, za nákup či prodej zaplatíte 1,45 %. Poplatky vás čekají i při použití některých platebních a vkladových metod. Vklady a výběry u bankovních převodů jsou zdarma.

Simplecoin

Simplecoin je česká kryptosměnárna fungující u nás v ČR od roku 2013. Je přehledná a spolehlivá, ideální pro směnu české koruny. Navíc je též v českém jazyce, takže bude vhodná pro všechny, kdo neumí cizí jazyk. Vše na této směnárně funguje online a platit můžete bankovním převodem. Nevýhodou je, že při směně více jak 200 EUR za deset dní se musíte registrovat.

Na druhou stranu z toho vyplývá, že kromě české koruny můžete směňovat také eura. Směnárna si účtuje poplatek ze spreadu poplatek a za transakce. V nabídce jsou aktuálně tyto kryptoměny: Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Ripple a ZCash. Hlavní výhodou je čeština a podpora v českém jazyce, nevýhodou pak poplatky, které se prodraží zejména u malých a častých směn. Navíc musíte mít vlastní krypto peněženku a platit lze pouze převodem, nikoliv kartou.

Coinmate

Coinmate je směnárna fungující od roku 2014. Webové stránky i platforma jsou v angličtině, ačkoliv směnárna vznikla v České republice. Díky tomu ale podporuje obchodování i s českou korunou. Coinmate se dělí na dvě platformy: burza pro tradery a investory a směnárna. K dispozici jsou dvě fiat měny – CZK a EUR, a také sedm kryptoměn. Platit můžete bankovním převodem nebo pomocí GoPay. Nevýhodou je, že nelze nakupovat bez registrace.

Největší výhodou směnárny je spolehlivost a prověřenost, zároveň také nízké poplatky a možnost využít funkcí směnárny i burzy. Další výhodou je také možnost uložení kryptoměn na peněženku. Nevýhodou je rozhraní v angličtině a nutnost registrovat se. Směnárna navíc nepodporuje výběr v CZK.

Naše hodnocení směnárny Bit.plus

Plusy

 • Přehledné a intuitivní uživatelské prostředí
 • Rozhraní a zákaznická podpora v češtině
 • Transakce do 25 000 Kč lze provést bez registrace
 • Nákup a prodej bitcoinu za CZK nebo EUR

Mínusy

 • Z kryptoměn podporuje pouze bitcoin
 • Nadprůměrný spread
 • Špatné recenze na mobilní aplikaci

Hodnocení Radírny

Bit.plus je inovativní kryptosměnárna, která rozšířila svým uživatelům možnosti a poskytla nabídku obchodovat online bitcoiny i zlato za hotovost. Za její hlavní přednost považujeme přívětivé uživatelské rozhraní, které je navíc v českém jazyce. Další výhodou je, že transakce do 25 tisíc Kč lze uskutečňovat i bez registrace. Na druhou stranu, chcete-li investovat seriózněji, registraci se nevyhnete.

I přesto, že na našem trhu naleznete spousty dobrých kryptosměnáren, Bit.plus je určitě jednou z těch lepších. Má zajímavý potenciál a neustále pracuje na nových inovacích. Navíc se nemusíte obávat, že by se jednalo o podvod, směnárna funguje spolehlivě od roku 2014. Malé minus přisuzujeme tomu, že v nabídce kryptoměn je zatím pouze bitcoin, ale myslíme si, že i tento zatím jednopoložkový seznam se brzy rozroste.

Každopádně Bit.plus v porovnáním s ostatními směnárnami exceluje a zkušenosti mnoha uživatelů jsou pouze pozitivní. Nevýhodou je o něco vyšší poplatek, který ale dlouhodobý investor prakticky nepocítí, a za který získáte spolehlivou službu od důvěryhodné české kryptosměnárny.

5/5 - (1 vote)

1 komentář k Recenze: Bit Plus

 1. Kryptoměny vždy nakupuji pouze na B2Cash. Je to nejlepší směnárna v České republice, kde si můžete koupit potřebnou kryptoměnu za hotovost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *