Jak na automatické stahování titulků

Stahujete si filmy nebo seriály a neustále bojujete s tím, kde sehnat titulky, které pasují k verzi souboru, kterou jste stáhli? Jednoduché řešení je zde! Nechte si je vyhledávat a stahovat automaticky.

Tématu titulků jsme se na těchto stránkách v minulosti už věnovali. Je v řadě případů poněkud otravné – jednou nesedí souběh mluveného slova a zobrazování titulku, podruhé je špatné kódování a musí se nějakým způsobem opravit, jindy se k filmu co stáhnete nedají titulky zase vůbec najít. V tomto článku přinášíme tip na extrémně jednoduché řešení tohoto problému, které zatím není všeobecně známé  – jedná se o využití funkce obsažené v přehrávači BS Player. Jak tedy zprovoznit automatické načítání titulků u jakéhokoliv videa, které sledujete?

  1. Jděte na web bsplayer.org a vyberte volbu Download Free
  2. Otevřete stažený soubor a přehrávač nainstalujte (doporučujeme zrušit zaškrtnutí instalace lišty do prohlížeče a změny domovské stránky)
  3. Pokud se vás instalační program zeptá na instalaci dodatečných kodeků, klidně ji povolte
  4. Po dokončení instalace se spustí přehrávač. Je kompletně v češtině, takže když budete potřebovat něco nastavit, neměl by být problém.
  5. Teď přichází ta nejlepší část – automatické stahování titulků. Otevřete nějaký film nebo díl seriálu, který je v angličtině – buď přetáhněte soubor s filmem do okna přehrávače nebo přes kliknutí na ikonku, která vypadá stejně jako tlačítko na vysunutí cd disku.
  6. Při otevření seriálu se automaticky zobrazí okno se seznamem souborů titulků ke stažení. Klidně můžete kliknout na tlačítko Stáhnout označené (pokud nezvolíte jinak, stáhnou se všechny titulky dostupné v češtině k pořadu, který sledujete z databáze na opensubtitles.org)
  7. Jeden ze stažených souborů se automaticky použije a vidíte ho pod pořadem. Pokud se rozchází nebo úplně nesedí, klikněte na obraz filmu pravým tlačítkem myši a zvolte volbu Titulky > Primární > a zkuste jiný ze stažených souborů titulků.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. A najde titulky k “Drsňačky -The Heat 2013 TS .mp4” ?:

  2. Zkoušel jsem a na 90% nenašlo, to je jenom takto možnost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *