Jak na sdílení nahrávek přes internet

Kam nahrávat na internetu hudební soubory tak, aby se dostaly k co největšímu množství posluchačů.

Máte hudbu. A nebo zpěv. Prostě vlastí zvukový výtvor. Je nahraný v počítači a vy byste se o něj chtěli podělit. Co s tím? Pojďme se ponořit do světa sdílení hudby.

MP3 na web

První možností je následující postup. Má tu výhodu, že je historicky nejstarší a tak nemusíte mít obavu, že takto umístěná hudba by někomu nešla přehrát – stačí mít i prastarý počítač nebo i mírně mentálně retardovaný mobil a vše bude fungovat.

 • Vytvořte si web – buď na vlastním serveru (stačí jednoduchý hosting za pár korun na měsíc u Wedosu a nebo třeba Webnode, fungující v základu zadarmo)
 • Nahrajte přes ftp a nebo redakční rozhraní vašeho CMS hudební soubory na váš server
 • Zjistěte, jakou mají přesně lokaci soubory na serveru – tj. jejich přesnou adresu. Například jako www.webkapely.cz/naseskladba.mp3
 • Na vaší stránce vytvořte uvnitř textu odkaz, vedoucí na tuto adresu. Pokud editujete přímo html kód, může to vypadat tedy třeba takto:

<a href="www.webkapely.cz/naseskladba.mp3">Zde si můžete stáhnout naši skladbu</a>

Soundcloud

Soundcloud je něčím mezi službou na sdílení souborů a sociální sítě. Slouží k jednoduchému sdílení nahrávek, které hudba-ilustracemůžete po registraci provádět buď přímým nahráním a nebo přes aplikaci na mobilu či tabletu. Kromě toho, že poté, co se soubor nahraje, můžete začít na něj rozesílat odkazy do širého okolí, můžete si zde také vygenerovat kód, který po vložení do html kódu udělá na vašem webu přehrávač – to se hodí například tehdy, když máte web u služby, která neumožňuje nahrávání vlastních hudebních souborů na server.

YouTube

YouTube není třeba nějak rozsáhleji představovat. Zaměříme se tedy spíše na to, jak postupovat v situaci, kdy máte hudbu a chcete jí doplnit nějakým obrazovým materiálem, aby se z ní stalo video, které by se dalo umístit na YouTube.

 • Natočte zcela nezávisle na hudbě video. To pak sestříhejte a hudbu vložte jako podklad.
 • Druhá možnost: Při nahrávání si pouštějte skladu, kterou chcete sloučit s videem. Při střihání se pak dá tedy dosáhnout při dostatečně pečlivosti přesné synchronizace videa se zvukem.
 • Vytvořte místo videa cyklus obrázků, tematicky ladící k hudbě. V extrémním případě stačí třeba i jen jeden obrázek pro celou délku skladby.
 • Pro všechny tyto postupy se dá využít zdarma dostupný Movie Maker od Microsoftu, sofistikovanější práce pak se dá provádět v placených nástrojích jako je Sony Vegas.

2 komentářů k Jak na sdílení nahrávek přes internet

 1. Mám nahraná zajímavá hudební videa a rád bych se s nimi podělil s uživatelem jiného počitače. Posílat je jako přílohu k mailu asi nejde, protože mají značnou velikost kolem 20MB. Jak to mám nejsnadněji provést? Vlastní web. stránku nemám. Jde to i bez ní? Prosím o naprosto srozumitelnou odpověď, nejsem zrovna zdatný uživatel. Děkuji. jsfvsk

 2. Nazdar jsfvsk.Možností je veľa.Ak to potrebuješ poslať iba 1 alebo pár ľudom /PC,a veľkosť tvojich súborov je v desiatkách MB,tak aj tebou spomínaná možnosť=príloha mailu je dobrá.Stačí ak súbory rozdelíš na menšie časti ako je maximálna veľkosť prílohy mailu u tvojho prevádzkovateľa mailu. Na rozdelenie súborov na menšie časti je najpopulárnejší winrar .Nezabudni na to že rozny prevádzkovatelia mailových schránok majú rôzne obmedzenia velkosti prílohy,takže aj ten komu to posielaš by mal zvládnuť prílohu s rovnakou velkosťou.Napr. na gmail podporuje prílohu do 20MB.

  Takž. ak máš napr. 3videá o celkovej velkosti 70MB,rozdelíš ich vo winrare na archiv zložený zo 4 častí partov o veľkosti 20Mb (posledný bude iba 10mb) a pošleš ich v 4 mailoch.Velkosť 20MB je pre gmail.

  Ak by si chcel pre viac PC alebo vačšie subory, tak vačšina serverov z ktorých sťahuješ rozne veci,ponúka možnosť po bezplatnej registrácii možnosť bezplatného uloženia súborov,napr czshare,rapidshare,ulozto, fastshare … .Tam to uploadneš,a pošleš iba link na další pc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *