Jak nastavit KM Player

Obrázkový návod, jak nastavit multimediální přehrávač KMPlayer podle vašich představ.

Sbalení a rozbalení ovládacích prvků

Lištu s ovládacími prvky sbalíte kliknutím na tlačítko Shade.

 

Sbalení ovládacích prvků k KM Playeru

Rozbalení a uvedení do původního stavu se provádí přes malou šipku v pravém dolním rohu okna.

Rozbalení ovládacích prvků v KM Playeru

Otevření souboru

Multimediální soubor otevřete přes volbu Open. Pak už jen stačí najít na disku soubor, o který se má konkrétně jednat. Druhou možností je využít funkce Drag & Drop: soubor najděte na disku a pak ho přetáhněte do okna přehrávače.

KM Player: otevření souborů

Tvorba a úprava playlistu

Seznam skladeb, které chcete přehrávat (tj. playlist) vytvoříte tak, že kliknete v pravém dolním rohu na tlačítko playlist a pak přes ikonku (+) přidáte soubor, který chcete do seznamu zařadit. Ostatní tlačítka v boxu slouží pro odebírání souborů a práci s hotovými Playlisty.

KMPlayer: editace playlistu

Úprava nastavení barev

Úpravu barevného vyvážení  naleznete v sekci Tools > zelená ikonka (obraz) > karta Colors. Můžete zde posuvníkem měnit světlost obrazu, barevnou sytost a kontrast.

Nastavení barevObrazové efekty

Najdete je v záložce Tools > zelená ikonka (obraz) > karta Colors. Dá se zde nastavit:

  • řádkový proklad
  • ovládání úrovně
  • postprocesing
  • přehrávání v černobílém režimu

Obrazové efekty

 

Nastavení obrazovky

Ukrývá se v menu Tools > zelená ikonka (obraz) > karta Screen. Můžete zde přepínat poměr stran (tj. mezi poměry 4:3, 16:9 a automatickým rozměrem), měnit rozlišení nebo upravovat zoom.

Nastavení obrazu

Ekvalizér

Do nastavení ekvalizéru se dostanete přes Tools > obrázek reproduktoru > karta Equalizer. Pod tlačítkem Prezet je k dispozici několik přednastavených zvukových profilů, jako: classical, club, dance, full bass, rock, techno atd. Tažením sloupců si můžete vytvořit a uložit vlastní konfiguraci ekvalizéru.

KMPlayer - ekvalizér

Zvukové efekty

Menu zvukových efektů se nachází  v sekci Tools > obrázek reproduktoru > karta Effects. Jsou zde funkce jako zdůrazňování basů, algoritmické odstranění hlasu z nahrávky nebo redukce šumu.

Zvukové efekty

Rychlost přehrávání a opakování

To, jak rychle se má přehrávat video a to, zda se má automaticky opakovat se dá upravit pod Tools > obrázek šipky > karta Playback. Dá se takto nastavit i opakované přehrávání části videa.

Přehrávání

Titulky a snímání videa

V menu Tools > obrázek šipky >ETC jsou ukryty možnosti, týkající se vkládání titulků – ty vložíte tak, že kliknete na ikonku souboru vedle nápisu Subtitle a najdete dotyčný soubor na disku. V bloku Capture pak můžete nastavit snímání obrazu a zvuku z přehrávaného obsahu – jeho kvalitu, obsah a umístění souborů se sejmutými daty.

KMPlayer: snímání a titulky

Další nastavení

Další nepřeberné množství položek, které dovedou ovlivnit chování aplikace, se nachází v menu Tools > zubaté kolečko. Můžete zde mimo jiné upravit to, co se má dít při spuštění programu, automatické přehrávání z uložené pozice, audio a video vstupy i výstupy nebo nastavení asociace souborů.

KMPlayer: podrobné nastavení

2 komentářů k Jak nastavit KM Player

  1. Po poslední aktualizaci se mi v obraze vlevo objevují 3 tlačítka, popis je zkomolený a nejdou odstarnit. KMP užívám asi 10 let a s tímto jsem se ještě nesetkal a bohužel nedař sse mi najít, jak se toho zbavit. Za radu budu vděčný.

  2. Mam uplne stejný problém jako ceskyhonza a nemuzu se toho zbavit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *