Jak opravit zip

Postup, jak opravit poškozený soubor typu zip.

Zipování. Jedna z metod, jak efektivně přenášet rozsáhlejší data a složky. Ne vždy však funguje tak, jak by mělo a soubor typu zip, který dorazí, se nemusí dát otevřít. Důvody poškození zazipovaného archivu mohou být v zásadě tři:

 • soubor se nestáhl celý
 • došlo k chybě při zazipování
 • je poškozený kontrolní součet CRC
 1. Pokud došlo k chybě při stahování a máte stále možnost stáhnout zip archiv,  zkuste ho stáhnout znovu.zip soubory
 2. Pokud se i po opakovaném stahování stáhl soubor totožné délky a stále nejde odzipovat, můžete se pokusit opravit archiv pomocí některé z pomocných utilit – všechny z níže uvedených programů si ovšem poradí jen s chybou CRC, zcela chybně vytvořený zip takto opravit bohužel nelze.
 3. Stáhněte a nainstalujte WinRar. V něm otevřete poškozený archiv a stiskem na tlačítko Opravit (Repair) spusťte proceduru k opravení daného souboru.
 4. Pokud tento postup nepomůže, stáhněte si program ObjectFix. Jedná se o specializovanou utilitu, která dovede přetransformovat poškozený soubor do nového zipu, s původním obsahem. V řadě případů si poradí i se soubory s poškozeným CRC (CRC je cyklický redundantní součet (cyclic redundancy check), jedná se o hašovací funkci, která se využívá k detekování chyb během přenosu či ukládání dat).
 5. Pokud ani tento program nepomůže, stáhněte si program DiskInternals ZIP Repair a otevřete inkriminovaný soubor v něm a pokuste se o opravu.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. Dobry den.Rad bych byl kdyby mně někdo poradil proč mně nejde ve vistě po naistalovani Skype.Taktež deně musim instalovat zvuk aby mně slyšela druha strana..Ele 111

 2. Skype se vůbec nespustí a nebo vyžaduje přihlašovací údaje? Zvuk je další otázka, jestli tam máš správně nastavené vstupní a výstupní zvuková zařízení, použij na test ten testovací hovor jak je ve skypu

 3. Děkuji za odpověd.skusim to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *