Jak přehrát soubor ogg

Hudební soubory typu ogg jsou náhradou za častější mp3 nebo wma a nejsou úplně standardně ve Windows podporovány. Jak tento problém vyřešit?

Soubory typu ogg jsou tak trochu oříšek. Vyskytují se v nich skladby šířené internetem relativně často a přitom Windows Media Player si s nimi poradit nepovede – při pokusu o otevření souboru v tomto formátu skrze něj totiž namísto spuštění libých tónů zobrazí následující upozornění.

Ogg a WMP
Ogg a WMP

Bohužel ani když odkliknete, že se vším souhlasíte a chcete pokračovat dál, protože jste si stáhli písničku z důvěryhodného zdroje, nijak to věci nepomůže. Vše totiž skončí na následujícím dialogu, který vám dá jasně najevo že to prostě nejde a v pokusech o přehrání ogg souboru skrze Windows Media Player je to už zcela konečná.

Soubor se nemůže přehrát
Soubor se nemůže přehrát

Řešení situace naštěstí existuje. Dá se najít pod tímto odkazem v podobě balíku Open Codecs. Jedná se o balík kodeků, který umožní přehrávání souborů ogg a flac skrze Windows Media Player. Stačí stáhnout a spustit dotyčný instalační soubor a nechat ho instalovat skrze klasický instalační dialog.

Instalace Open Codecs
Instalace Open Codecs

Po dokončení instalace se všechny ikony souborů typu ogg změní na rybičku (logo Open Codecs). Nelekejte se toho a klidně na takovýto soubor klikněte.

Ikona souboru typu ogg
Ikona souboru typu ogg

Soubor se totiž nespustí v žádném novém přehrávači, ale ve starém dobrém Media Playeru. A to je v zásadě všechno, kromě ikony se už ve vašem počítači budou od této chvíle chovat ogg soubory zcela stejně jako empétrojky.

Přerávání ogg v WMP
Přerávání ogg v WMP

2 komentářů k Jak přehrát soubor ogg

  1. Funguje to perfektně, díky za radu (Y)

  2. funguje super dík.☺☺☻☻

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *