Jak vypnout a zapnout JavaScript

Jak  v prohlížeči zapnete a vypnete JavaScript? Je to jednoduché.JavaScript se používá jako programovací jazyk pro webové stránky, často vkládaný přímo do HTML kódu stránky. Jsou jím obvykle ovládány různé interaktivní prvky nebo tvořeny animace a efekty obrázků.

Internet Explorer

V položce menu Nástroje zvolte Možnosti Internetu. Otevře se vám dialogové okno s nastavením. Zde zvolte záložku Zabezpečení a klikněte na tlačítko Vlastní úroveň… Sjeďte přibližně ke konci okna, tam najdete sekci Skriptování. Zaškrtněte volbu Povolit. Obě okna zavřete klikem na pokyn OK. Pokud budete chtít JavaScript naopak zakázat, pouze odškrtnete políčko J.

Mozilla Firefox

V hlavním menu klikněte na položku Nástroje. Vyberte poslední volbu Možnosti. Otevře se vám nové okno, kde si překlikněte zobrazení na záložku Obsah. Zaškrtněte “Povolit JavaScript”. A je to J V případě, že chcete JavaScript zakázat, pouze odškrtnete políčko. Tlačítkem ve spodní části otevřeného okna, OK, uložíte změny.

Opera

V hlavním menu zvolte možnost Nástroje a vyberte poslední volbu Nastavení. V okně Nastavení si překlikněte na záložku Pokročilé volby. Vyberte položku Obsah a zaškrtněte Povolit JavaScript. Aby program správně fungoval, doporučuje se po změně v nastavení znovu načíst stránku (aktualizovat), nebo nejlépe restartovat internetový prohlížeč. V případě, že chcete JavaScript zakázat, opět pouze odškrtnete čtvereček u textu Povolit JvaScript.

Chrome

Napíši vám raději i návod na anglický Chrome prohlížeč, jelikož je také poměrně využívaný. V položce hlavního menu s názvem Nástroje (anglicky Tools – ikonka francouzského klíče) vyberte volbu Možnosti (anglicky Options). Otevře se vám dialogové okno s nastavením. Zde zvolte záložku s názvem Pod pokličkou (anglicky Under the Hood). Tam musíte kliknout na tlačítko Nastavení obsahu (anglicky Content Settings). V novém okně, které se otevře, klikněte na záložku JavaScript a zvolte možnost Povolit všem webům spouštět JavaScript (doporučeno) – anglicky Allow all sites to run JavaScript. Veškeré nastavení potvrdíte kliknutím na pokyn Zavřít ve spodní části obou oken.

1 komentář k Jak vypnout a zapnout JavaScript

  1. Dobrý den, jak dát jednorázově více příloh – odkazů do mailu?
    Vybírám z nabídky obchodníka z více stran, vybrané typy – obrázky potřebuji konzultovat s dalším adresátem na mailu. Je-li více obrázků v jednom mailu, je nabídka přehlednější… Děkuji. Na%da

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *