Jak vytvořit vizitku

Vizitku má dnes téměř každý, tak proč ne vy? Rádi byste si vytvořili svou vlastní vizitku, ale nevíte, jak na to? Je to snadné.

Pro vytváření vizitek jsou tu samozřejmě odborníci, ale ti k tomu opravdu nejsou potřeba – tedy pokud nechcete vizitek několik stovek, ale pouze pár (barvy v domácí tiskárně by vás pro tento úkon vyšly draho, proto, pokud chcete vizitek velký počet, je doporučeno nechat to na odbornících). Stačí, když máte v počítači Microsoft aplikace a v hlavě trochu fantazie, a vizitku si můžete vytvořit zcela sami. V tiskárnách si účtují za váš návrh své budoucí vizitky poměrně vysoké náklady a vy to budete mít doma zcela zdarma.

Na internetu existuje mnoho programů pro tvorbu vizitek, ale proč stahovat x dalších programů, když nám postačí aplikace od Microsoft? K tvorbě vizitky postačí i pouhopouhý textový editor Microsoft Word. Nejlepší pro tvorbu vizitek je však program od Microsoft s názvem Publisher, který je součástí MS Office. Stačí si s programem trošku pohrát a uvidíte, bude vás to určitě velice bavit. Nemusíte zde tvořit nejen vizitky, ale například i kalendáře, životopisy, reklamy atp. Je to skvělý program, který se neztratí!

Snadný návod pro tvorbu vizitek (vizitka je během několika minut hotová):

  • Spusťte program Microsoft Publisher.
  • Nalevo je možnost Publikace určené pro tisk, kde si vyberte možnost Vizitky.
  • Napravo se zobrazí šablony – vyberte si tu, která vás nejvíce zaujala. Popř. si můžete vizitku vytvořit úplně sami (bez návrhu), stačí kliknout vlevo na Prázdné publikace a zvolit Vizitka. Pak už si vytvoříte vizitku, jakou chcete a bez použití šablon.
  • Otevřete v hlavní nabídce možnost „Soubor“.
  • Klikněte na příkaz Vzhled stránky.
  • Sem zapište klasický rozměr vizitky, tudíž 9cm x 5 cm. Můžete být však přednastavený jiný rozměr, tak si ho pokud možno upravte.
  • Změnit můžete i počet kopií na jednom listu při kliknutí na Změnit počet kopií na list.
  • Co vkládat do vizitky? Dovoleno je úplně vše! Můžou to být obrázky, pozadí, WordArt, automatické tvary aj.
  • Konečnou podobu vizitky si lze uložit hned do několika formátů. Záleží jen na vás, v jakém formátu ji chcete mít.

BusinessCards MX

Pokud tento program nemáte, můžete využít zdarma dostupný program s názvem BusinessCards MX, pomocí kterého vytvoříte opravdu profesionální vizitky. I když jste v tomto programu začátečník, zvládnete vytvoření své vizitky naprosto bez problému. Postup při navrhování spočívá v tom, že volíte hotové objekty, které jsou součásti program, např. text, figury, obrázky a pozadí a libovolně je umísťujete v připravovaném návrhu. Program využívá šablony vizitek, které si můžete buď připravit sami, nebo vybrat z hotových vzorů vizitek z programu. Jednou z možností programu je i ukládání dat obsahujících informace o firmě nebo osobě a jejich využití při tvorbě dalších vizitek. V programu máte přístup k cca 750 vzorovým šablonám vizitek. Ke stažení je zde.

 

3 komentářů k Jak vytvořit vizitku

  1. Dobrý den potřebovala bych poradit jestli jdou vizitky v programu BusinessCards MX vložit do PDF?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *