Koláž: Jak vložit fotku do fotky

Jak vytvořit koláž a vkládat do rámečku vedle sebe fotografie a obrázky.

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Možnost první: Tvorba koláže online

První způsob, který zde představíme, nevyžaduje žádnou instalaci čehokoliv a stačí otevřít okno prohlížeče v počítači či notebooku.

Přejděte na web aplikace photovisi.com

 Začátek tvorby

Nejprve klikněte na tlačítko Start Creating.

Nejprve klikněte na tlačítko Start Creating

Vyberte šablonu

Vyberte v levém sloupci kategorii a následně template (šablonu), kterou použijete při tvorbě. Jednoduše jí vyberte kliknutím.

Vyberte v levém sloupci kategorii a následně template (šablonu), kterou použijete při tvorbě

 

Nahrajte fotografie

Klikněte na tlačítko Add Photos a pak Add photos from computer (nahrát fotky z počítače). Na disku pak najděte fotografii a počkejte, než se nahraje.

Klikněte na tlačítko Add Photos a pak Add photos from computer (nahrát fotky z počítače)

Pokračujte, než se vyplní všechny pozice v šabloně

Fotografie se začnou postupně objevovat na pracovní ploše. Pokračujte v přidáváním, dokud se nezaplní všechna místa připravená pro nahrání fotografie ve vámi vybrané šabloně. Tvorbu dokončete kliknutím na tlačítko Finish.

Fotografie se začnou postupně objevovat na pracovní ploše. Tvorbu dokončete kliknutím na tlačítko Finish.

Dokončete tvorbu kliknutím na Finish

Po kliknutí na tlačítko Finish vyčkejte, než se fotka vygeneruje a pokračujte volbou Continue.

Po kliknutí na tlačítko Finish pokračujte volbou Continue

Možnost sdílet hotový výtvor

V dalším kroku můžete ihned začít sdílet výtvor na Facebooku nebo Twitteru. Pokud ji chcete stáhnout, stiskněte křížek.

V dalším kroku můžete ihned začít sdílet výtvor na Facebooku nebo Twitteru. Pokud ji chcete stáhnout, stiskněte křížek.

Stažení obrázku

Na stránce, která se objeví po stisknutí křížku, zvolte Download Collage.

Na stránce, která se objeví po stisknutí křížku, zvolte Download Collage

 

Odstranění nápisu photovisi

Na každé takto vygenerované fotografii je nápis photovisi.com – ten se dá nejjednoduššeji odstranit tak, že na koláž po stažení kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte položku Upravit.

photovisi9

Konečné úpravy

photovisi10

V programu Malování pak vyberte nástroj guma a pohyby myší odmažte vše, co se vám do výsledné kompozice nehodí. Každá koláž vytvořená v této aplikaci se automaticky ukládá na server, není tedy úplně vhodná pro koláže, které nechce někde na webu sdílet.

Možnost druhá: Tvorba koláže offline

Pokud se vám výše popsaná varianta práce ve webové aplikaci nezamlouvá můžete využít programu pro Windows Collage It. Stáhnout si ho můžete z této stránky.

Výběr šablony

Program vás uvítá obrazovkou pro výběr šablony. Můžete si vybrat jedno z připravených rozložení šablon pro fotografie jednoduše kliknutím a potvrzením volby.

Výběr šablony
Výběr šablony

Práce s programem

Rozdělení pracovní plochy
Rozdělení pracovní plochy

Pracovní plocha se dělí do následujících sekcí:

 1. Levého pruhu pro nahrávání fotografií (popsán v našem obrázku číslem (1)). Fotku, kterou chcete přidat do koláže, nahrajete tak, že kliknete na tlačítko Add a najdete ji v počítači. Do koláže se pak dostane přetažením myší z levého pruhu na náhled koláže (do sekce (5)).
 2. V dolním pruhu pracovní plochy, tj. sekci 2 najdete několik tlačítek pro důležitá nastavení. Prvním z nich je tlačítko Choose Template – přepne vás do okna pro výběr šablony a můžete zvolit výchozí rozvržení rozpracované koláže. Neméně zásadní je volba Page Setup – zde můžete nastavit velikost generované koláže. Výchozí velikost je A4, zde můžete přepínat mezi dalšími přednastavenými velikostmi a nebo v pixelech či milimetrech zadat vlastní velikost obrázku. Volba Background vede k možnostem upravení pozadí, tj. jestli má být souvislá barva, prázdné a nebo ve formě barevného přechodu. Tlačítko Random Layout přepne zvolené rozvržení koláže na náhodně vybrané jiné rozložení. Shuffle posouvá fotky mezi jednotlivými pozicemi v koláži, tj. zde se dá nastavit, aby nahoře byla určitá fotka. Export slouží k exportování (uložení) fotografie do souboru nebo jejímu odeslání. Program umí exportovat do formátů BMP, JPG, TIFF, PNG, GIF, PDF a PSD.
 3. Přepínač vpravo nahoře popsaný číslem (3) přepíná mezi kartou Layout a Photo. Při přepnutí na kartu Photo můžete nastavit vzhled rámečku kolem obrázků použitých v koláži (jeho velikost, barva) a zda mají fotografie vrhat stín (nastavuje se tlačítkem Enable shadow).
 4. Karta Layout, která je zobrazena ve výchozím nastavení přepínače (3) poskytuje několik zásadních možností nastavení vzhledu: Číslo v nejvyšší sekci s nadpisem Layout udává, kolik bude v koláži použito fotek. Při zaškrtnutí volby Use all photos budou použity všechny fotografie, zobrazené v levém sloupci (1). Položka Space udává, jak moc velké mají být mezery mezi jednotlivými fotografiemi. Pokud má mínusovou hodnotu, fotky se budou překrývat. Položka Margin je pak nastavení toho, jak velká má být vzdálenost fotografií od okrajů plochy. Rotation je nastavení toho, zda mají být obrázky vyhnuté z vodorovné polohy (pokud je číslo větší než 0) a nebo mají být rovně uspořádány, souběžně s hranami plochy. Sparse udává, jak moc mají být fotografie rozptýleny.
 5. Všechny změny jsou vidět ihned v náhledu uprostřed pracovní plochy (5).

Možnost třetí: Mobil a tablet

Na závěr ještě přinášíme tipy na aplikace pro dělání koláží přes mobily a tablety. Všechny níže uvedené aplikace jsou k dispozici bezplatně.

Android

 • Collage Free – jednoduchý program  možností použití jednoduchých efektů. Jednoúčelová aplikace, která dobře poslouží k tvorbě koláži přes mobil.
 • Photo Grid – aplikace pro skládání fotografií a obrázků do mřížky

iPad/iPhone

 • Collage it – jednoduchá aplikace pro iPhone i iPad s širokou možností nastavení rámečků
 • Pic Collage – prográmek s možnostmi využití filtrů a sestavováním fotokoláží

Windows Phone

 • Phototastic Free – kvalitní alternativa pro tuto platformu zvládající vsazování fotografií do rámečků a jejich úpravy

1 komentář k Koláž: Jak vložit fotku do fotky

 1. Dobrý den, nejde mi odstranit photovise. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *