Jak na převod 3gp na avi

Jak převést soubory ve formátu 3gp do formátu avi?

Formát souborů 3gp je běžně používaný u mobilních telefonů, nebo také mp4 přehrávačů, ale  bohužel není podporovaný řadou programů pro přehrávání videa na počítači. Pokud tedy máte nějaké video ve formátu 3gp a chcete jej přehrát na počítači, máte dvě možnosti. Jedním možným řešením je najít si na internetu nějaký program pro přehrávání videa, který si s formátem 3gp poradí. Nebo máte druhou možnost, že si sami pomocí některého z volně dostupných programů, převedete jakýkoliv 3gp soubor do běžně užívaného formátu videí, jako jsou formáty avi, nebo mpg (mpeg).

Převedení 3gp na avi

Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, že si sami převedete soubor 3gp do formátu avi, můžete k tomuto účelu například použít volně dostupný (freeware) program Pazera Free 3GP to AVI Converter. Tento program si můžete stáhnout zde . Po
kliknutí na tlačítko „Stáhnout“ se program stáhne do počítače v zazipované složce. Po rozbalení složky stačí kliknout na první ikonku ve složce s názvem „3gptoavi.exe“ a program se spustí. Jeho velkou výhodou je, že se nemusí instalovat do počítače, ale rovnou se spustí.

Program disponuje širokou škálou nástrojů a nastavení, kterými můžete nastavit kvalitu výstupního videa přesně podle parametrů, které si přejete. Program sice vypadá na první pohled velmi složitě, ale nemusíte se lekat všech těch tlačítek a nabídek ve spodní části programu, pro běžné převedení videa je vůbec nebudete potřebovat, pokud nebudete chtít nastavit nějaké doplňující požadavky. Můžete si také zvolit ze dvou jazykových verzích, anglické, nebo polské. Výchozí je anglická verze, ale pokud je vám polština bližší, můžete si jí zvolit kliknutím na tlačítko „File“ v horní části programu, z nabídky vyberte „Options“ a zde si můžete vybrat, jaký jazyk chcete. Čeština mezi nimi bohužel není, ale pro převedení souboru ve formátu 3gp do formátu avi vám bude stačit jen několik málo kroků.

Pokud chcete pouze převést video z formátu 3gp do formátu avi, klikněte v zelené liště v horní části programu na tlačítko „Add files“, které znamená přidat soubory. Po kliknutí na něj se zobrazí okno, ve kterém musíte určit, kde je uložené video, které chcete převést (video ve formátu 3gp) a až jej najdete, tak na něj jednou klikněte pravým tlačítkem myši (aby bylo modře označené) a v pravé dolní části okna, ve kterém jste daný soubor našli, klikněte na tlačítko „Otevřít“. Po tomto kroku přibude v seznamu videí pro přeformátování soubor, který jste vybrali.

Nyní už jen stačí, abyste zkontrolovali v levé dolní části programu, jestli je pod nápisem „Output file format“ zakliknutý formát avi. Pokud ano, stačí jen kliknout v horní nabídce programu (v té, kde jste na začátku klikli na Add files) na tlačítko „Convert“, kterým spustíte přeformátování zvoleného 3gp souboru. Průběh formátování videa můžete sledovat v nově otevřeném okně. Poté, co doběhne přeformátování souboru do konce, stačí kliknout na tlačítko „Close“, zavřít celý program a máte hotovo. Výsledný soubor se uložil do stejné složky, ve které je uložené původní video, jen již ve formátu avi.

Šrámi92

1 komentář k Jak na převod 3gp na avi

  1. výborný článek, hodně mi pomohl
    dík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *